Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla rodziców

ZZM

Pomaganie innym i miłość do przyrody. "Symbioza" czeka na wolontariuszy!

2021-12-17

Wolontariat to niezwykła szansa zrealizowania swoich pasji i chęci pomagania innym. Misją Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” jest pomoc w nawiązywaniu więzi z przyrodą. Tylko dzięki nawiązaniu tej szczególnej relacji możliwe jest kształtowanie postaw proekologicznych oraz podniesienie świadomości społeczeństwa. Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” ZZM zaprasza uczniów powyżej 12 lat do dołożenia cegiełki w realizacji misji instytucji.

pexels.com

O krakowskim wsparciu dla uczniów pochodzących z zagranicy

2021-12-09

Akademia Asystentów Międzykulturowych – to nazwa wyjątkowego programu realizowanego w Krakowie. Wzięły w nim udział osoby, które w swojej codziennej pracy wspierają uczniów pochodzących z zagranicy w jak najlepszym odnalezieniu się w polskiej szkole.

KEGW

Zakochaj się w klimacie i... weź udział w konkursie!

2021-12-09

Klimat-Energia-Gospodarka Wodna wraz z Młodzieżową Radą Krakowa organizują konkurs plastyczny skierowany do uczniów krakowskich szkół pod nazwą „Zakochaj się w Klimacie”.

materiały prasowe

Nowe obostrzenia w związku z COVID-19

2021-12-07

W związku z coraz poważniejszą sytuacją związaną z pandemią koronawirusa, polski rząd postanowił wprowadzić nowe obostrzenia. Wraca m.in. nauka zdalna w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, która zostanie wprowadzona od 20 grudnia do 9 stycznia. Szkoły mają wrócić do stacjonarnego trybu nauki 10 stycznia.

Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Stypendium Juliusza Lea dla absolwentki I LO

2021-12-07

Przyznawane od kilku lat Stypendium Prezydenta Miasta Krakowa im. Juliusza Lea pomaga młodym zdolnym krakowianom przezwyciężyć bariery materialne i rozpocząć wymarzone studia. W tym roku wyróżnienie otrzymała absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego, laureatka wielu olimpiad i konkursów, zaangażowana w liczne projekty szkolne i pozaszkolne, a obecnie studentka prawa oraz socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

mat. organizatorów

Znamy krakowskich Młodzieżowych Wolontariuszy Roku

2021-12-07

3523 godziny – tyle łącznie przepracowali charytatywnie wolontariusze zgłoszeni do pierwszej edycji konkursu „Młodzieżowy Wolontariusz Roku”. Dziś podczas gali zorganizowanej z okazji 3. edycji Młodzieżowych Dni Wolontariatu poznaliśmy laureatów konkursu, wyłonionych spośród 84 zgłoszeń.

materiały prasowe MNK

Stylowe święta. Moc atrakcji w Muzeum Narodowym

2021-12-02

Stylowe święta są akcją towarzyszącą wystawie „Polskie style narodowe 1890–1918”, pierwszej w serii „4 × nowoczesność”. Boże Narodzenie i Nowy Rok to czas, gdy chętnie sięgamy do tradycji, jak również snujemy wizje nowoczesnej przyszłości. Oddajemy się refleksji, doceniamy wzajemne relacje i dzielimy się z innymi tym, co mamy najlepszego. W ten weekend i my pragniemy podzielić się magią świąt. Zapraszamy wszystkich, bez względu na to, czy w Krakowie czują się gospodarzami, domownikami, czy gośćmi.

pexels.com

Nowe, zewnętrzne lodowisko w Krakowie!

2021-12-02

W piątek, 3 grudnia, przy TAURON Arenie Kraków otwiera się strefa, jakiej jeszcze w stolicy Małopolski nie było – Zimowa Arena. Jej sercem będzie lodowisko na świeżym powietrzu. Ślizgawki przy Arenie potrwają do 28 lutego 2022 r. W wybranych godzinach wstęp będzie darmowy dla dzieci i młodzieży z Krakowa.

mat. organizatorów

Czy umiesz poradzić sobie ze stresem? Webinar już w najbliższą środę!

2021-11-29

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UMK w ramach Programu poprawy bezpieczeństwa dla miasta Krakowa na lata 2018 -2021 pn. „Bezpieczny Kraków” serdecznie zaprasza na webinar, podczas którego będzie można dowiedzieć się, jakie są sposoby radzenia sobie w stresujących momentach.

mat. organizatorów

Zgłoś się do Rady Budżetu Obywatelskiego

2021-11-29

Autorzy zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego ze wszystkich ośmiu edycji mogą ubiegać się o członkostwo w Radzie Budżetu Obywatelskiego. Swoje kandydatury można zgłaszać do 10 grudnia.

Znajdź