Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pomoc dla Ukrainy

materiały organizatorów

„Moje osiągnięcia” – konkurs dla młodzieży z Ukrainy

2024-01-31

Fundacja Jedność i Konsulat Generalny USA w Krakowie zapraszają młodzież ukraińską, mieszkającą w Polsce, do udziału w ogólnopolskim konkursie „Moje osiągnięcia”.

Sukces ucznia i nauczyciela: język polski w zasięgu ręki z aplikacją Akelius. Webinar już 11 stycznia!

2024-01-04

Zapraszamy na nadchodzący webinar „Sukces ucznia i nauczyciela: język polski w zasięgu ręki z aplikacją Akelius”, który odbędzie się 11 stycznia w godzinach 18:00-19:30.

pixabay.com

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji – Agenda ONZ ogłasza ogólnopolski konkurs grantowy

2023-11-28

Konkurs skierowany jest do szkół oraz organizacji działających w środowisku szkolnym na realizację lokalnych działań integracyjnych dla dzieci i młodzieży (ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych) ze społeczności lokalnej i migranckiej. Termin składania wniosków to 17 grudnia 2023.

materiały prasowe

Centrum Edukacji i Wsparcia. W Nowej Hucie, z myślą o mieszkańcach!

2023-11-14

Bezpłatne zajęcia, warsztaty, kursy językowe, doradztwo zawodowe, wsparcie psychologiczne i prawne (migracyjne) - w Nowej Hucie pojawiło się nowe miejsce dla wszystkich mieszkańców. To Centrum Edukacji i Wsparcia, które działa na os. Górali 24 od września. Wszystkie prowadzone w nim aktywności są bezpłatne.

materiały organizatorów

Empatia i wielokulturowość w Krakowie. Szkolenie dla nauczycieli/ek i edukatorów/ek

2023-09-20

Stowarzyszenie Laboratorium Działań dla Pokoju (Salam Lab) zaprasza osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą na darmowe szkolenie "Empatia i Wielokulturowość". Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu EMPATHY: Let’s Empower, Participate and Teach each other to Hype Empathy: Challenging discourse about Islam and Muslims in Poland (EMPATHY).

materiały organizatorów

Powrót do szkoły – na wesoło!

2023-09-20

UNHCR rzuca wyzwanie dzieciom i młodzież z Ukrainy uczącym się w polskich szkołach i zaprasza ich do udziału w konkursie na najbardziej entuzjastyczne taneczne wideo, wyrażające radość z powrotu do nauki i integracji z rówieśnikami. Półminutowe filmiki mnożna przesyłać do 30 września.

unsplash.com

Wakacje pełne słońca na Zabłociu

2023-07-05

Słoneczna Przestrzeń Wsparcia "Słońce" na Zabłociu zaprasza serdecznie dzieci i młodzież na bezpłatne wakacyjne zajęcia. "Oferujemy zajęcia muzyczne, teatralne, językowe, edukacyjne i wiele innych" - informują organizatorzy. Więcej informacji można znaleźć na stronie spwslonce.com

materiały prasowe

Krakowskie szkoły korzystają z Małopolskiej Tarczy Humanitarnej

2023-07-04

Kraków otrzymał środki, dzięki którym 28 szkół organizuje dodatkowe zajęcia, warsztaty i spotkania integrujące uczniów z Polski i Ukrainy. Trwają one przez całe wakacje. Na ten cel przeznaczono aż 2 mln zł w ramach projektu grantowego Małopolska Tarcza Humanitarna.

IB Polska

Młodzi uchodźcy z Ukrainy odnajdują się w Krakowie

2023-06-26

Kursy języka polskiego, dodatkowe miejsca w przedszkolach, ale także doposażenie krakowskich placówek oświatowych czy zajęcia integracyjne dla wszystkich chętnych. Ponad 105 tys. dzieci i młodzieży skorzystało w ciągu roku z bezpłatnego wsparcia integracyjnego w ramach programu „Kraków wspólnie”.

materiały organizatorów

Światowy Dzień Uchodźcy – zaprośmy się na kawę lub do kina!

2023-06-19

Wspólne wyjście na kawę, spontaniczny wypad do kina – tak często zaczynają się ciekawe znajomości i zawiązują przyjaźnie. Do zacieśnienia więzi między krakowianami, bez względu na wiek, pochodzenie i powód przybycia do miasta, chce się też przyczynić międzynarodowy projekt Making Friends, któremu patronuje polskie przedstawicielstwo Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców. Na chętnych czekają bezpłatne vouchery!

Znajdź