Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pomoc dla Ukrainy

materiały organizatorów

Kraków z UNICEF-em niosą konkretną pomoc najmłodszym

2024-06-10

Od 2022 r. Kraków otrzymał od UNICEF-u wsparcie o wartości ponad 40 mln zł. Sfinansowano z niego m.in. powstanie Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego i Słonecznych Przestrzeni Wsparcia „Słońce” oraz dziesiątki projektów i działań. Nona Zicherman, nowa Koordynatorka Krajowa organizacji na Polskę, odwiedziła oba ośrodki, a także rozmawiała z zastępczynią prezydenta Krakowa Marią Klaman o planach na przyszłość.

Serhii Chupryna

Barwny Dzień Dziecka za nami!

2024-06-04

W miniony weekend w wielu miejscach Krakowa nie zabrakło atrakcji organizowanych z okazji Dnia Dziecka. Tak było też na krakowskich Plantach i w Barbakanie podczas wydarzenia organizowanego przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM) oraz Fundację Widowisk Masowych. Przez całe dwa dni warsztaty, zabawy i spotkania z krakowską kulturą odbywały się jednak nie tylko na Starym Mieście, ale w całej przestrzeni Krakowa.

pexels.com

"Prewencja suicydalna". Spotkanie na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

2024-03-21

27 marca w Aptece Designu odbędzie się spotkanie szkoleniowe dla kadry pedagogicznej, ratowników_czek medycznych, urzędników_czek, działaczy_ek społecznych, pracowników socjalnych pod tytułem "Prewencja suicydalna". Zaproszenie na wydarzenie skierowała do Wydziału Edukacji UMK w imieniu Komisji Zdrowia i Uzdrowiskowej RMK, Pani Iwona Chamielec, Radna Miasta Krakowa.

materiały organizatorów

Miejsce Otwarte czeka nie tylko na najmłodszych mieszkańców!

2024-03-19

Fundacja IB Polska serdecznie zaprasza na dzień otwarty w Miejscu Otwartym, czyli Centrum Integracji Międzykulturowej prowadzonym przy finansowym wsparciu UNHCR. Moc atrakcji czeka już w najbliższy piątek, 22 marca, od godz. 15.00 na os. Górali 24 (wejście obok Centrum Edukacji i Wsparcia).

materiały organizatorów

„Moje osiągnięcia” – konkurs dla młodzieży z Ukrainy

2024-01-31

Fundacja Jedność i Konsulat Generalny USA w Krakowie zapraszają młodzież ukraińską, mieszkającą w Polsce, do udziału w ogólnopolskim konkursie „Moje osiągnięcia”.

Sukces ucznia i nauczyciela: język polski w zasięgu ręki z aplikacją Akelius. Webinar już 11 stycznia!

2024-01-04

Zapraszamy na nadchodzący webinar „Sukces ucznia i nauczyciela: język polski w zasięgu ręki z aplikacją Akelius”, który odbędzie się 11 stycznia w godzinach 18:00-19:30.

pixabay.com

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji – Agenda ONZ ogłasza ogólnopolski konkurs grantowy

2023-11-28

Konkurs skierowany jest do szkół oraz organizacji działających w środowisku szkolnym na realizację lokalnych działań integracyjnych dla dzieci i młodzieży (ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych) ze społeczności lokalnej i migranckiej. Termin składania wniosków to 17 grudnia 2023.

materiały prasowe

Centrum Edukacji i Wsparcia. W Nowej Hucie, z myślą o mieszkańcach!

2023-11-14

Bezpłatne zajęcia, warsztaty, kursy językowe, doradztwo zawodowe, wsparcie psychologiczne i prawne (migracyjne) - w Nowej Hucie pojawiło się nowe miejsce dla wszystkich mieszkańców. To Centrum Edukacji i Wsparcia, które działa na os. Górali 24 od września. Wszystkie prowadzone w nim aktywności są bezpłatne.

materiały organizatorów

Empatia i wielokulturowość w Krakowie. Szkolenie dla nauczycieli/ek i edukatorów/ek

2023-09-20

Stowarzyszenie Laboratorium Działań dla Pokoju (Salam Lab) zaprasza osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą na darmowe szkolenie "Empatia i Wielokulturowość". Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu EMPATHY: Let’s Empower, Participate and Teach each other to Hype Empathy: Challenging discourse about Islam and Muslims in Poland (EMPATHY).

materiały organizatorów

Powrót do szkoły – na wesoło!

2023-09-20

UNHCR rzuca wyzwanie dzieciom i młodzież z Ukrainy uczącym się w polskich szkołach i zaprasza ich do udziału w konkursie na najbardziej entuzjastyczne taneczne wideo, wyrażające radość z powrotu do nauki i integracji z rówieśnikami. Półminutowe filmiki mnożna przesyłać do 30 września.

Znajdź