Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pomoc dla Ukrainy

materiały prasowe

Słoneczne Przestrzenie Wsparcia inspirują Europę

2023-05-16

We włoskiej Casercie odbyło się Forum Nowej Edukacji. To inicjatywa na rzecz upowszechniana dobrych, europejskich praktyk edukacyjnych. W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostały krakowskie działania związane ze wsparciem psychologiczno-pedagogicznym i edukacyjnym uchodźców z Ukrainy. Wśród nich autorski projekt Słonecznych Przestrzeni Wsparcia stworzonych przy wsparciu UNICEF, a działających przy ośmiu miejskich poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

UNICEF i Miasto Kraków razem dla dzieci z Ukrainy

2023-05-05

Program bezpłatnych badań lekarskich dla dzieci z Ukrainy wznawia swoją działalność! Miasto Kraków w porozumieniu z UNICEF zaprasza do udziału w programie bezpłatnych badań diagnostycznych dla dzieci z Ukrainy, który odbywa się na terenie Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SPZOZ w Krakowie na osiedlu Na Skarpie 66.

archiwum Fundacji IB Polska

Darmowe kursy języka polskiego dla uczniów z Ukrainy. Kolejna tura przed nami!

2023-04-04

W ramach współpracy Wydziału Edukacji UMK z Fundacją Internationaler Bund Polska i UNICEF-em organizowane są kursy języka polskiego dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Wciąż możliwe są jednak zapisy uczniów do udziału w zajęciach, które przynoszą nie tylko konkretne kompetencje językowe, też wiele radości, spotkań z rówieśnikami i nieszablonowych możliwości poznania Krakowa.

materiały organizatorów

„Wspaniała Ósemka” 2023: młodzi krakowianie mnożą dobro

2023-04-03

Mimo młodego wieku mają ogromne doświadczenie w pomaganiu, bo nie zaniedbując szkolnych obowiązków, znajdują czas, by wspierać potrzebujących i pozytywnie wpływać na najbliższe otoczenie. Mowa o laureatach 29. krakowskiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych” – uczniach i uczennicach szkół ponadpodstawowych i ostatnich klas szkół podstawowych. W ostatnich miesiącach wielu z nich pospieszyło z pomocą uchodźcom z Ukrainy.

UNICEF

Nadzieja w czasach kryzysu. Miasto Kraków i UNICEF razem dla edukacji

2023-03-29

Tuż po wybuchu wojny w Ukrainie rozpoczęło działalność Biuro UNICEF ds. Reagowania na Potrzeby Uchodźców w Polsce. Jego priorytetem jest zapewnienie rodzinom uchodźców bezpieczeństwa i opieki, a dzieciom możliwość kontynuowania nauki. Miasto Kraków jest jednym z pierwszych samorządów w Polsce, które nawiązało współpracę z UNICEF, realizując szereg ważnych inicjatyw edukacyjnych. Zachęcamy do zapoznania się z raportem „Nadzieja w czasach kryzysu” podsumowującego rok wspólnych działań.

pixabay.com

Model integracji uczniów z Ukrainy w szkołach województwa małopolskiego. Zachęcamy do lektury raportu!

2023-03-28

Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie przygotowała raport „Model integracji uczniów z Ukrainy w szkołach województwa małopolskiego”. Jest on rezultatem wspólnych badań, które umożliwiły identyfikację kluczowych problemów w obszarze integracji uczniów z Ukrainy w polskich szkołach. Zebrane podczas badania dane pozwoliły na stworzenie zestawu dobrych praktyk oraz rekomendacji dla decydentów odpowiadających za sektor oświatowy w Małopolsce.

materiały organizatorów

Dziecko jest dzieckiem. Trwa konferencja na temat dostępnej i włączającej edukacji

2023-03-24

24 marca na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się międynarodowa konferencja "Krajowy dialog na temat promowania dostępnej i włączającej edukacji" organizowana przez UNICEF. Wśród biorących w niej udział ekspertów byli Anna Korfel-Jasińska, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki oraz Dariusz Domajewski, Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji UMK. Wydarzenie było transmitowane on-line na kanale UNICEF Europe & Central Asia w serwisie YouTube.

pixabay.com

Trwają zapisy na kurs języka ukraińskiego dla pracowników szkół

2023-03-16

Można zgłaszać swój udział w kursie języka ukraińskiego przygotowanym z myślą o nauczycielach i pracownikach krakowskich szkół i przedszkoli. To kolejne działanie realizowane w ramach współpracy fundacji Internationaler Bund Polska z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz UNICEF.

materiały Wydziału Edukacji UMK

Zestawy sportowe i artystyczne trafią do szkół i przedszkoli

2023-03-08

Za sprawą współpracy nawiązanej przez Miasto Kraków z Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, do szkół i przedszkoli w Krakowie trafia dodatkowy sprzęt sportowy, przybory artystyczne i wyprawki dla uczniów. Dzięki przekazanym zestawom, których jest aż 1127, uczniowie i nauczyciele będą mogli brać udział w dodatkowych zajęciach sportowych i plastycznych. Do potrzebujących uczniów trafiają także indywidualne wyprawki szkolne, a z tego wsparcia skorzysta aż 7 tys. uczniów.

pixabay.com

Po roku od wybuchu wojny nadal pomagamy

2023-02-23

24 lutego ubiegłego roku nad ranem świat obiegła wiadomość o wybuchu wojny w Ukrainie. Kraków nie pozostał obojętny wobec tych tragicznych informacji i rozpoczął działania pomocowe dla walczącej z agresorem Ukrainy i przybywających licznie do miasta uchodźców. Bardzo szeroki zakres działań dotyczył obszaru edukacji.

Znajdź