Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pomoc dla Ukrainy

pixabay.com

Wystartowała kolejna edycja Akademii Asystentów Międzykulturowych

2023-02-06

W Krakowie trwają ferie zimowe. Asystenci międzykulturowi zatrudnieni w krakowskich szkołach  poświęcają ten czas na podnoszenie swoich kompetencji i kwalifikacji. Jest to możliwe za sprawą trzeciej edycji Akademii Asystentów Międzykulturowych. W całodniowych warsztatach i treningach prowadzonych między innymi przez ekspertów Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) weźmie udział ponad 70 osób.

pixabay.com

Aktywne ferie z projektem Kraków Wspólnie

2023-01-24

Łyżwy, wspinaczka, warsztaty aktorskie czy wycieczki w góry – ofertę bezpłatnych zajęć, które urozmaicą uczniom zimowy wypoczynek i ułatwią integrację, przygotowała też Fundacja Internationaler Bund Polska, we współpracy z Wydziałem Edukacji UMK i przy finansowym wsparciu UNICEF. Aktywności te odbędą się w 17 krakowskich instytucjach kultury, klubach sportowych i organizacjach pozarządowych.

Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Kraków i UNICEF działają razem na rzecz najmłodszych

2023-01-24

Wsparcie edukacyjne, pomoc psychologiczna i ochrona zdrowia – to trzy obszary, w których już od 10 miesięcy Kraków i UNICEF podejmują wspólne działania na rzecz najmłodszych mieszkańców miasta, zarówno dzieci-uchodźców, jak i ich polskich rówieśników. W tym czasie powstało wiele inicjatyw, jak Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne czy Słoneczne Przestrzenie Wsparcia, a także projekt Kraków Wspólnie, realizowany również podczas ferii.

pexels.com

Praktyczne aspekty pracy asystentów międzykulturowych. Trwa rekrutacja na szkolenie!

2023-01-24

Już 28 stycznia Fundacja Zustricz zaprasza na szkolenie, podczas którego będzie można dowiedzieć się, kim są asystenci międzykulturowi i jaka jest ich rola w szkole, a także o obowiązkach i możliwościach.

pexels.com

Ferie lada moment. Atrakcji nie zabraknie także w szkołach!

2023-01-16

Rozpoczęły się ferie zimowe! Chociaż uczniowie z Krakowa i całej Małopolski muszą na nie zaczekać jeszcze dwa tygodnie, już teraz wiadomo, że nie będą mieli powodów do nudy. W tym roku zorganizowane zajęcia w ramach miejskiej akcji „Zima w szkole” odbędą się w aż 47 krakowskich szkołach podstawowych. W ich ramach nie zabraknie twórczych zajęć, gier i zabaw, a także wycieczek po Krakowie i okolicach. Z propozycji tej skorzysta około 1300 uczniów z całego Krakowa.

pexels.com

Startuje rekrutacja na kursy języka ukraińskiego dla pracowników szkół

2023-01-16

Fundacja Internationaler Bund Polska zaprasza do udziału w darmowych kursach języka ukraińskiego. Mogą w nich wziąć udział nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji zatrudnieni w przedszkolach i szkołach w Krakowie. To kolejne działanie realizowane w ramach programu „Kraków Wspólnie!” organizowanego we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF), z którego środków działanie to jest finansowane.

materiały organizatorów

Powstał wyjątkowy elementarz do nauki języka polskiego

2023-01-13

Krakowska fundacja Fine opracowała elementarz, dzięki któremu nauka języka polskiego ma być bardziej łatwa i przyjemna. Pięknie zilustrowana i wzbogacona dodatkowymi elementami publikacja powstała z myślą o dzieciach ukraińskich, ale skorzystają z niego
także dzieci z Polski. Można go pobrać bezpłatnie ze strony organizacji.

Kraków po raz kolejny wyróżni „uczniów na medal”!

2023-01-11

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa szukają młodych ludzi, którzy w tym roku powinni zostać nagrodzeni tytułem „8 wspaniałych”. Od niemal trzech dekad są nim doceniani uczniowie z klas VII-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, którzy wyróżniają się działaniem na rzecz potrzebujących i wzorcową postawą w życiu codziennym. Przedsięwzięcie promuje także pozytywne zachowania, działania i postawy dzieci i młodzieży oraz upowszechnia ideę wolontariatu.

pexels.com

1200 osób skorzysta w Krakowie z kursów polskiego i ukraińskiego. Wciąż trwają zapisy

2023-01-11

Dla uczniów i nauczycieli z Ukrainy lekcje języka polskiego, a dla polskich pedagogów i pracowników krakowskich szkół – zajęcia z ukraińskiego. Ruszyły zapisy na bezpłatne kursy językowe, które pomogą młodym uchodźcom z Ukrainy łatwiej odnaleźć się w Krakowie. Są one organizowane przez fundację Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa i przy finansowym wsparciu Funduszy Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

pexels.com

Fundacja Zawsze Warto organizuje zajęcia językowe dla uczniów z Ukrainy

2023-01-10

Podobnie jak w minione wakacje, fundacja Zawsze Warto organizuje intensywne zajęcia językowe dla uczniów z Ukrainy. Tym razem będą to warsztaty z języka polskiego przygotowujące uczniów klas VIII do egzaminów. Zajęcia będą odbywały się w ferie zimowe, czyli od 28 stycznia do 11 lutego.

Znajdź