Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

sukcesy

materiały organizatorów

„Wspaniała Ósemka” 2024 – to już jubileusz robienia dobra

2024-04-23

Ten konkurs ma wyrazistych bohaterów – jak w westernie, z którego czerpie inspirację. Po stronie dobra stoją młodzi wolontariusze, a po drugiej jest wszystko to, co nas zubaża i dzieli: obojętność, brak empatii, bieda materialna, wykluczenie. Stawiać czoła tym problemom oznacza wyciągać rękę, zasypywać podziały i mnożyć dobro. Prospołeczną aktywność młodzieży premiuje Samorządowy Konkurs Nastolatków „8 Wspaniałych” – w tym roku już po raz 30. wyłoniono krakowską szlachetną ósemkę!

materiały organizatorów

Młode talenty krakowskiej gastronomii

2024-03-26

Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych to jedna z wizytówek jej organizatora – Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie. W ciągu 25 lat w tych prestiżowych zawodach wystartowało ponad tysiąc uczniów. W tym roku w czterech kategoriach: kucharz, cukiernik, barman i kelner rywalizowała młodzież z 33 szkół z Polski, Słowacji, Czech i Gruzji.

materiały organizatorów

Uczniowie Technikum Łączności nr 14 w Krakowie zwycięzcami Krakow Innovation Games 2023

2023-12-21

Końcem listopada w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22 odbył się hackaton Krakow Innovation Games, współorganizowany przez Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji UMK oraz firmę Proidea. Przez dwa dni 8 zespołów złożonych z uczniów krakowskich szkół średnich pracowało nad zidentyfikowaniem problemów, jakie stoją przed seniorami w dużych miastach i znalezieniem sposobów na rozwiązanie tych problemów.

materiały organizatorów

Uczniowie ZSG nr 1 laureatami prestiżowych konkursów gastronomicznych

2023-11-17

Pod koniec października w słowackiej Bratysławie odbył się Międzynarodowy Konkurs Gastronomiczny. Wśród najlepszych znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie. To był jednak dopiero początek dobrej passy uczniów krakowskiego gastronomika. W ubiegłym tygodniu jego uczniowie zwyciężyli w konkursie „Trophée Mille Poland”. Dzięki temu w marcu pojadą do Francji, aby walczyć o tytuł najlepszych.

materiały organizatorów

Niebywały sukces krakowskiego ucznia i gratulacje od prezydenta

2023-10-04

– Pierwszy miesiąc wakacji to dla większości młodych ludzi moment wytchnienia od nauki, ale dla Pana był miesiącem intelektualnych zmagań zakończonych spektakularnymi wynikami – napisał prezydent Krakowa w liście gratulacyjnym do Michała Lipca, ucznia V Liceum Ogólnokształcącego. Zdobywca trzech medali na międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych otrzymał od prezydenta również praktyczny upominek.

materiały organizatorów

Sukces uczniów z Krakowa podczas Mistrzostw Polski IT!

2023-11-06

Krakowscy uczniowie od wielu lat chętnie angażują się w inicjatywy edukacyjne związane z nowoczesnymi technologiami, w tym chociażby z programowaniem czy bezpieczeństwem cyfrowym. Wśród nich są także tacy, którzy podejmują działania związane z branżą gier komputerowych i co więcej, odnoszą w niej sukcesy. Duet uczniów z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie odniósł właśnie wyjątkowy sukces podczas Mistrzostw Polski IT w dywizji GameDev. Serdecznie gratulujemy i publikujemy obszerną relację nauczyciela ZSEl nr 1 w Krakowie Wojciecha Kłyzy.

Znajdź