Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Mały Książę w Teatrze Nowym Proxima już lada dzień!

Teatr Nowy Proxima serdecznie zaprasza na premierę oraz pokaz przedpremierowy Małego Księcia, podczas których zabierzemy najmłodszą widownię w kosmiczną podróż wraz z tytułowym bohaterem. Będzie ona również impulsem do refleksji na temat wyzwań, z którymi musi mierzyć się nasza Planeta  za sprawą działalności Człowieka.

Teatr Nowy Proxima (ul. Krakowska 41, Kraków)

pokaz przedpremierowy: 28 stycznia 2022, g. 12:00
premiera: 6 lutego 2022, g. 12:00

informacje o biletach
 

Historia Małego Księcia, który odwiedza planetę Ziemię, jest jedną z najpiękniejszych opowieści dla dzieci i została skonstruowana na zderzeniu dwóch światów: świata wartości dziecka ze światem wartości, jakim hołdują dorośli. Król, Próżny, Pijak, Latarnik, Bankier są uosobieniem cech charakterystycznych dla sposobu zachowania się ludzi „poważnych”. Antoine de Saint-Exupery w swoim utworze obnaża próżność, nałogi, egocentryzm, pychę,  żądzę władzy i brak poszanowania dla wartości, takich jak: miłość i przyjaźń. Nasz „Mały Książę” jest opowieścią o dojrzewaniu, potrzebie bliskości i czułości, a także historią o świecie w obliczu katastrofy klimatycznej. Mały Książę w nietypowym spotkaniu z Pilotem poznaje i diagnozuje naszą planetę, która nieuchronnie zmierza ku zagładzie.

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Opiekunów wraz ze swoimi pociechami oraz Wychowawców i Nauczycieli z grupami szkolnymi! Teatr Nowy Proxima

Reżyseria: Piotr Sieklucki/ kostiumy i scenografia: Łukasz Błażejewski/ muzyka: Paweł Harańczyk/ choreografia: Karol Miękina/ obsada: Tomasz Schimscheiner, Bartosz Bendarczyk, Adam Wojciechowski, Dariusz Starczewski, Janusz Marchwiński, Katarzyna Galica, Piotr Sieklucki, Paweł Rupala, Grzegorz Witek.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2022-01-20
Data aktualizacji: 2022-01-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź