Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla nauczycieli

mat. organizatorów

Kaczmarski od A do Z. Konkurs dla uczniów z całej Polski!

2022-01-21

Jeszcze do 7 lutego trwa pierwszy etap II edycji konkursu wiedzy o życiu i twórczości Jacka Kaczmarskiego adresowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski i organizowanego przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie.

materiały prasowe

Mały Książę w Teatrze Nowym Proxima już lada dzień!

2022-01-20

Teatr Nowy Proxima serdecznie zaprasza na premierę oraz pokaz przedpremierowy Małego Księcia, podczas których zabierzemy najmłodszą widownię w kosmiczną podróż wraz z tytułowym bohaterem. Będzie ona również impulsem do refleksji na temat wyzwań, z którymi musi mierzyć się nasza Planeta  za sprawą działalności Człowieka.

pixabay.com

Światowe dziedzictwo oczami uczniów. Wystartował konkurs plastyczny

2022-01-20

Organizatorzy zachęcają do udziału w 28. już edycji międzynarodowego konkursu plastycznego „Światowe Dziedzictwo – Młodzieńcza Wizja 2022".

materiały prasowe

Tajemnica Josta. Spacer detektywistyczny w Willi Decjusza

2022-01-17

Instytut Kultury Willa Decjusza wraz z Panią Fishką – przewodniczką po Krakowie, historyczką sztuki, autorką fascynujących spacerów detektywistycznych dla dzieci -  zaprasza młodych  wielbicieli przygód i historii do udziału w grze, podczas której dzieci zwiedzą przepiękną podmiejską Willę XVI-wiecznego krakowskiego finansisty, poznają jej tajemnicze zakamarki i (być może!) rozszyfrują wiadomość, a także odnajdą zagubiony skarb.

materiały prasowe

Ferie z Akademią Sztuk Pięknych

2022-01-17

Galeria Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki zaprasza na warsztaty plastyczne dla dzieci. Zajęcia odbywają się w ramach programu edukacyjnego Kulturystyka ASP.

materiały prasowe

Dołącz do Krakowskiego Archipelagu Kultury

2022-01-14

Trwa rekrutacja do II edycji Krakowskiego Archipelagu Kultury – programu edukacji kulturowej dla Krakowa. Hasłem tegorocznej edycji będzie „Kurs na wielokulturowość”. Centrum Kultury Podgórza zaprasza wszystkich edukatorów i animatorów kultury do udziału w programie. Wszyscy zainteresowani mogą się zgłaszać do 31 stycznia.

Wiesław Majka, Kancelaria Prezydenta

Perspektywy 2022. Krakowskie szkoły ponownie wśród najlepszych w Polsce!

2022-01-12

Jak co roku, za sprawą rankingu „Perspektywy” poznaliśmy najlepsze licea i technika w Polsce. Wśród nich kolejny raz znalazły się krakowskie licea i technika, należące do ścisłej czołówki szkół ponadpodstawowych w kraju.

Przed nami XX Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku

2022-01-11

Od 13 stycznia do 28 lutego na stronie internetowej Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie odbędą się XX Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku on-line – impreza o charakterze edukacyjno-wychowawczym przygotowana w szczególności z myślą o uczniach klas  ósmych szkół podstawowych, ich rodzicach oraz nauczycielach.

pexels.com

Krzyk Ziemi! Rusza projekt uczący bycia bardziej odpowiedzialnym

2022-01-11

Pracownia Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie zaprasza grupy młodzieży szkolnej w wieku 12–17 lat do udziału w drugiej edycji programu "Krzyk Ziemi!". W tym roku temat programu brzmi: "Być odpowiedzialnym w świecie globalnym".

Znajdź