Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla dyrektorów szkół samorządowych

Uczęszczanie dzieci niebędących mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków do samorządowych przedszkoli w 2022 r.

2022-07-04

Poniżej pismo Magdaleny Węgrockiej-Szwalec, Zastępcy Dyrektora Wydziału Edukacji skierowane do Dyrektorów przedszkoli, szkół podstawowych, zespołów oraz Dyrektora MCOO

Pływające maluchy. Lekcje pływania dla rodziców z dziećmi

2022-07-01

Zapraszamy rodziców z dziećmi (poniżej 4 lat) mieszkających na terenie miasta Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania. Zajęcia odbywają się w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”.

Rodzinne lekcje pływania dla rodziców z dziećmi

2022-07-01

Gmina Miejska Kraków, Ośrodek Sportu i Rekreacji „KOLNA", Centrum Rozwoju Com Com Zone Prokocim i Nowa Huta  serdecznie zapraszają rodziny z dziećmi mieszkające na terenie miasta Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania. Zajęcia odbywają się w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”.

fot. Małgorzata Karakuszka-Baran

Niemal 200 nauczycielek z Ukrainy rozpoczyna kursy języka polskiego

2022-07-01

Za nami inauguracja kursów języka polskiego dla nauczycieli ukraińskich i asystentów międzykulturowych organizowanych przez Wydział Edukacji UMK i Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi. Oferta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem odbiorców, którzy wraz z zaproszonymi gośćmi licznie przybyli na ich uroczyste rozpoczęcie w Sali Obrad UMK im. S. Wyspiańskiego. Intensywna nauka w specjalnie dostosowanych do poziomu językowego grupach rozpoczyna się z początkiem lipca.

Materiały informacyjne dla nauczycieli dotyczące zmian przepisów o podatku PIT

2022-06-30

Komunikat Ministerstwa Edukacji i Nauki w załączeniu.

materiały organizatorów

Szkolny Budżet Obywatelski – BO warto (się) uczyć partycypacji

2022-06-28

Blisko 6 tys. uczestników szkoleń, 231 projektów w tym 79 zwycięskich i ponad 5,5 tys. głosujących uczniów. To statystyki tegorocznej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego zrealizowanego w 31 krakowskich szkołach. W Szkolonym Budżecie Obywatelskim uczniowie sami zgłaszają pomysły, tworzą projekty, a następnie wybierają te, które ich zdaniem są najbardziej atrakcyjne i potrzebne.

pixabay.com

Lato w mieście nie musi być nudne!

2022-06-28

Spacery i wycieczki, warsztaty plastyczne i teatralne, kursy śpiewu i tańca – to tylko część propozycji, jakie na nadchodzące lato w mieście przygotowały krakowskie centra i ośrodki kultury. Bogaty program zajęć gwarantuje, że najmłodsi krakowianie będą mogli nie tylko odpocząć i bezpiecznie bawić się z rówieśnikami, ale też szlifować talenty i zdobywać nowe umiejętności.

Rozśpiewana szkoła - zaproszenie do udziału w warsztatach

2022-06-23

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół, nauczyciele

Międzynarodowe Centrum Kultury

Wakacje w MCK. Natura pod lupą

2022-06-28

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza domy kultury, przedszkola, szkoły i inne placówki organizujące zajęcia dla dzieci w czasie wakacji na warsztaty plastyczne inspirowane wystawą „Domowroty. Włodzimierz Puchalski”.

pixabay.com / Iwona Olczyk

Akcja „Lato w szkole” powraca i urozmaici uczniom wypoczynek

2022-06-28

Po pandemicznej przerwie wraca akcja „Lato w szkole” – czyli finansowane przez miasto półkolonie skierowane do uczniów samorządowych szkół podstawowych. Jak co roku, dzieci będą uczestniczyć w zajęciach i aktywnościach, które urozmaicą ich wypoczynek o elementy edukacyjne, twórcze i integracyjne. W te wakacje z oferty przygotowanej przez 66 samorządowych szkół podstawowych, w tym cztert specjalne, skorzysta około 9 tys. dzieci, a miasto przeznaczy na ten cel 1,6 mln zł.

Znajdź