Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla dyrektorów szkół niesamorządowych

Mini Mini Kraków Run: zapisy rozpoczęte!

2022-09-27

Mini Mini Kraków Run odbędzie się 15 października ZAPRASZAMY!

materiały organizatorów

Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania – nowy program Ministra Edukacji i Nauki

2022-09-21

Do 23 września można składać wnioski w nowym programie Ministra Edukacji i Nauki „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”. Jego budżet to 40 mln zł. Wsparcie jest przeznaczone dla organizacji pozarządowych i podmiotów, które prowadzą statutową działalność w zakresie oświaty i wychowania.

© UNICEF/UN0684312/Moskalenko

Co najmniej 200 dodatkowych miejsc w przedszkolach dla dzieci z Ukrainy

2022-09-16

Dzięki współpracy nawiązanej przez Miasto Kraków z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) uruchomionych zostanie co najmniej 200 miejsc w przedszkolach dla dzieci z Ukrainy. To wsparcie kierowane nie tylko do najmłodszych, ale również do ich rodziców i opiekunów.

materiały organizatorów

Budżet obywatelski – głosuj, bo warto!

2022-09-15

Od 15 września można zapoznawać się z listą projektów, które zostaną poddane pod głosowanie w ramach dziewiątej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Warto głosować, bo projekty w ramach BO nie tylko zmieniają otoczenie, ale także integrują sąsiadów i tworzą przestrzeń do rodzinnego spędzania wolnego czasu.

pexels.com

Martwisz się o swoje dziecko? Ruszyła specjalistyczna pomoc dla dzieci z dzielnic Dębniki, Borek Fałęcki-Łagiewniki oraz Swoszowice

2022-09-14

Dziecko nie zawsze mówi wprost, że coś je gnębi. O niektórych problemach trudno rozmawiać z rodzicami, czasami nie wiadomo, jak znaleźć właściwe słowa. Młody człowiek może jednak wysyłać sygnały, że dzieje się coś niepokojącego, a opiekun powinien umieć je rozpoznać, by w porę zareagować i okazać dziecku wsparcie. Dlatego Wydział Edukacji UMK wraz ze Szpitalem Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie zachęcają rodziców i opiekunów poszukujących wsparcia dla dziecka do kontaktu z zespołem infolinii Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Kraków Południe.

materiały organizatorów

Informator MCDN o formach doskonalenia i dokształcania na rok szkolny 2022/2023

2022-09-09

W nowym roku szkolnym Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli przygotowało dla szkół i placówek oświatowych kompleksową ofertę edukacyjną: od kursów kwalifikacyjnych nadających uprawnienia, po szkolenia zespołów nauczycieli, warsztaty, konferencje, seminaria oraz sieci współpracy i samokształcenia.

asywszkole.pl

Koalicja na rzecz wzmacniania roli asystentek i asystentów międzykulturowych oraz romskich. Zobacz, co ma do zaoferowania!

2022-09-08

Koalicja powstała w październiku w 2019 r. z inicjatywy Fundacji na rzecz Różnorodności Społecznej. Działa po to, aby jak najwięcej dzieci mogło skorzystać ze wsparcia asystentek i asystentów międzykulturowych oraz romskich. Zachęca również szkoły i organy prowadzące do zatrudniania asystentek i asystentów oraz informuje, jak można to zrobić. Wiele przydatnych informacji na temat jej działalności oraz wsparcia asystentek i asystentów można znaleźć na stronie asywszkole.pl

materiały prasowe

Pierwszy dzwonek zaprasza do szkół

2022-09-01

Wielu krakowskich uczniów zastało swoje szkoły odmienione za sprawą wakacyjnych remontów lub zakończonych dużych inwestycji oświatowych. Pierwszy dzwonek w szkołach podstawowych przy ulicach Katowickiej i Skotnickiej zyskał wyjątkową oprawę – dzieci, młodzież, nauczyciele i pracownicy mogą już korzystać z nowych sal, pracowni i całego zaplecza.

Microsoft

EduDay dla Krakowa. Event edukacyjny Microsoftu już 9 września!

2022-08-31

Przed nami Microsoft EduDay, czyli wydarzenie edukacyjne skierowane do dyrektorów i nauczycieli z krakowskich szkół. Event organizowany we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa odbędzie się 9 września w magistracie.

Znajdź