Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla dyrektorów szkół niesamorządowych

materiały organizatorów

Dodatkowy punkt pomocy dla obcokrajowców

2022-05-11

Od 2021 roku w Krakowie przy Centrum Wielokulturowym przy al. Daszyńskiego 22 prowadzi swoją działalność Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców. W związku z zapotrzebowaniem, otwarte zostało także dodatkowe biuro Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców z siedzibą w Galerii Kazimierz. Wejście do punktu znajduje się od strony ul. Rzeźniczej, a sam lokal mieści się na parterze, po prawej stronie.

pixabay.com

Laur Olimpijski 2020/2021 – uroczyste wręczenie nagród

2022-05-13

Korespondencja do dyrektorów samorządowych i niesamorządowych szkół w sprawie wręczenia nagród Laur Olimpijski 2020/2021.

materiały organizatorów

Kraków i UNICEF wspólnie troszczą się o najmłodszych uchodźców

2022-04-25

Kraków otrzyma blisko 80 milionów złotych na pomoc najmłodszym uchodźcom. To wsparcie jest możliwe dzięki współpracy miasta z UNICEF. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i zastępca dyrektora regionalnego UNICEF na Europę Środkową i Azję Philippe Cori podpisali porozumienie, które przewiduje wspólne działania na rzecz uchodźców aż do końca 2022 r.

materiały organizatorów

O edukacji osób z Ukrainy i nie tylko. Najnowsze wydanie dwutygodnika Kraków.pl

2022-04-13

Od momentu rozpoczęcia wojny za naszą wschodnią granicą, już ponad 6 tys. uczniów z Ukrainy zaczęło uczęszczać do krakowskich szkół. Liczba ta stale rośnie, ale władze miasta zapewniają, że placówki oświatowe są gotowe na przyjęcie kolejnych młodych uchodźców. Jak w praktyce wygląda ich nauka oraz integracja z polskimi rówieśnikami? Między innymi o tym oraz innych działaniach edukacyjnych można przeczytać w najnowszym numerze dwutygodnika Kraków.pl.

Mykoła Pymonenko, „Jutrznia paschalna”, 1891 / Микола Пимоненко, »Великодня утреня«, 1891

Wielkanoc | Великдень 2022

2022-04-12

Życzenia Anny Korfel-Jasińskiej, zastępcy prezydenta miasta Krakowa. | Побажання Анни Корфель-Ясінської, заступника президента міста Кракова.

materiały organizatorów

Jak zapisać się do polskiej szkoły? / Порядок вступу до польської школи

2022-04-07

Miasto przygotowało krótki informator dla obywateli Ukrainy, którzy po wybuchu wojny w ojczyźnie przybyli do Polski wraz z dziećmi w wieku 7–14 lat. Ma on pomóc im się odnaleźć w polskim systemie oświaty – wyjaśnia prawa i obowiązki edukacyjne, wskazuje, jak krok po kroku załatwić formalności związane z zapisem do szkoły, oraz opisuje możliwe formy kontynuacji kształcenia: klasę ogólnodostępną i oddział przygotowawczy.

II Małopolski Kongres Szkolnego Doradztwa Zawodowego

2022-03-29

Serdecznie zapraszamy Dyrektorów oraz nauczycieli szkół i przedszkoli do udziału w kongresie, który odbędzie się w formie zdalnej.

pixabay.com

Ponad 4 tys. nowych uczniów w Krakowie. Ułatwiamy im edukacyjny dobry start!

2022-03-23

Wojna w Ukrainie trwa od niespełna miesiąca. W tym czasie naukę w krakowskich przedszkolach i szkołach rozpoczęło 4 tys. ukraińskich uchodźców. To niemal tyle, co liczba wszystkich mieszkańców pobliskiej Kalwarii Zebrzydowskiej. Chociaż liczba uczniów w szkołach Krakowa będzie nadal wzrastać, miejski samorząd jest gotowy na przyjęcie kolejnych uczniów oraz zapewnienie im jak najlepszych warunków nauki i rozwoju zainteresowań.

pixabay.com

Ukraińscy uczniowie w naszej klasie – poradnik dla nauczycieli

2022-03-18

Eksperci Szkoły Edukacji PAFW i Uniwersytetu Warszawskiego przygotowali zestaw poradników dla nauczycieli, w których opisują różnice między polską a ukraińską podstawą programową i proponują zadania i aktywności, które pomogą w integracji uchodźczych dzieci. 

pixabay.com

Ponad 3200 dzieci przyjęto do krakowskich szkół. Uczniowie z Ukrainy mogą liczyć na wsparcie

2022-03-17

Wojna w Ukrainie rozpoczęła się niemal trzy tygodnie temu. W tym czasie do krakowskich przedszkoli i szkół przyjęto ponad 3200 dzieci i młodzieży. To tyle, co liczba uczniów w sześciu szkołach, do których uczęszcza przeciętnie pół tysiąca dzieci. Miasto Kraków i jego mieszkańcy podejmują dodatkowe działania, aby uczniom z Ukrainy ułatwić edukacyjny dobry start.

Znajdź