Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla rodziców

pixabay.com

Wystartowała kolejna edycja Akademii Asystentów Międzykulturowych

2023-02-06

W Krakowie trwają ferie zimowe. Asystenci międzykulturowi zatrudnieni w krakowskich szkołach  poświęcają ten czas na podnoszenie swoich kompetencji i kwalifikacji. Jest to możliwe za sprawą trzeciej edycji Akademii Asystentów Międzykulturowych. W całodniowych warsztatach i treningach prowadzonych między innymi przez ekspertów Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) weźmie udział ponad 70 osób.

Ferie z Krakowską Kartą Rodzinną

2023-02-01

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież legitymujących się ważną Krakowską Kartą Rodzinną do skorzystania, w okresie ferii zimowych, tj., od dnia 30 stycznia do 10 lutego 2023 r., z atrakcji przygotowanych przez Gminę Miejską Kraków i Partnerów Programu KKR 3+ - bezpłatne i ulgowe bilety w wskazanych poniżej miejscach.

II edycja Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej dla wyjątkowych krakowianek

2023-02-01

Praca kobiet, choć wnosząca fundamentalny wkład w życie społeczne, polityczne i intelektualne, przez wieki była niewidzialna. Dziś, mimo zmian zachodzących w świadomości i obyczajowości, wciąż nie jest dostrzegana w wystarczającym stopniu. Nagroda im. Kazimiery Bujwidowej to działanie, które pozwala to zmienić.

materiały organizatorów

Projekt #Ogarniam życie – rozkręcamy się

2023-01-27

„Życie jest moje, jest jedno i chcę mieć na nie wpływ” – do takiej postawy będzie zachęcał krakowską młodzież miejski projekt #Ogarniam życie, realizowany z inicjatywy prezydenta miasta pilotażowo w 40 szkołach podstawowych zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Ma wzmocnić u młodych poczucie sprawczości i inspirować ich do podejmowania wartościowych aktywności, a tym samym uchronić m.in. przed ryzykiem popadnięcia w uzależnienia.

„A czymże jest piękno?” Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Literackim SŁOWA TISCHNERA

2023-01-26

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15 w Krakowie.

pixabay.com

Aktywne ferie z projektem Kraków Wspólnie

2023-01-24

Łyżwy, wspinaczka, warsztaty aktorskie czy wycieczki w góry – ofertę bezpłatnych zajęć, które urozmaicą uczniom zimowy wypoczynek i ułatwią integrację, przygotowała też Fundacja Internationaler Bund Polska, we współpracy z Wydziałem Edukacji UMK i przy finansowym wsparciu UNICEF. Aktywności te odbędą się w 17 krakowskich instytucjach kultury, klubach sportowych i organizacjach pozarządowych.

Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Kraków i UNICEF działają razem na rzecz najmłodszych

2023-01-24

Wsparcie edukacyjne, pomoc psychologiczna i ochrona zdrowia – to trzy obszary, w których już od 10 miesięcy Kraków i UNICEF podejmują wspólne działania na rzecz najmłodszych mieszkańców miasta, zarówno dzieci-uchodźców, jak i ich polskich rówieśników. W tym czasie powstało wiele inicjatyw, jak Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne czy Słoneczne Przestrzenie Wsparcia, a także projekt Kraków Wspólnie, realizowany również podczas ferii.

XV prezentacje nowohuckich szkół ponadpodstawowych

2023-01-24

Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych, rodziców, nauczycieli oraz doradców zawodowych do udziału w XV Prezentacjach Nowohuckich Szkół Ponadpodstawowych

materiały organizatorów

Zgłoś swój pomysł do „Banku pomysłów”

2023-01-24

Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków? Stworzenie nowych miejsc rekreacji, organizacja wydarzeń kulturalnych, możliwość spędzania wolnego czasu, stacje napraw rowerów, budowa chodników czy przejść dla pieszych? Chcesz podpowiedzieć innym, co można zrobić w Twojej okolicy? Właśnie dla takich osób, jak Ty powstał „Bank pomysłów”.

pexels.com

Moc atrakcji na ferie w młodzieżowych domach kultury i ośrodkach sportowych

2023-01-18

Kraków jak co roku przygotował bogatą ofertę zajęć dla uczniów na czas ferii zimowych. Mnóstwo atrakcji będzie czekać w szkołach organizujących akcję „Zima w szkole”, ale nie tylko. Swoje propozycje przygotowały także młodzieżowe domy kultury oraz placówki oświatowo-wychowawcze o charakterze sportowym. Wśród nich są półkolonie i obozy sportowe, ale także jednodniowe wycieczki po Krakowie, różnorodne warsztaty edukacyjne i artystyczne czy wizyty w najciekawszych krakowskich muzeach.

Znajdź