Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla rodziców

mat. organizatorów

Palce lizać! – przed nami Festiwal Literatury dla Dzieci

2021-11-30

Uwielbiany przez dzieci i rodziców, jeden z największych w Polsce – Festiwal Literatury dla Dzieci w tym roku odbywa się pod hasłem Palce lizać! Krakowska odsłona rozpocznie się już 1 grudnia.

pexels.com

Mój pierwszy biznes. Znamy laureatów konkursu!

2021-11-30

Uczniowskie krakowskich szkół ponadpodstawowych przygotowali ambitne biznesplany w ramach konkursu „Mój pierwszy biznes” organizowanego przez Miasto Kraków we współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową. W tegoroczną edycję zaangażowało się także stowarzyszenie ABSL, Polska Fundacja Przedsiębiorczości i Bank Santander. Do autorów najlepszych pomysłów na biznes trafiły atrakcyjne nagrody.

mat. organizatorów

Czy umiesz poradzić sobie ze stresem? Webinar już w najbliższą środę!

2021-11-29

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UMK w ramach Programu poprawy bezpieczeństwa dla miasta Krakowa na lata 2018 -2021 pn. „Bezpieczny Kraków” serdecznie zaprasza na webinar, podczas którego będzie można dowiedzieć się, jakie są sposoby radzenia sobie w stresujących momentach.

mat. organizatorów

Zgłoś się do Rady Budżetu Obywatelskiego

2021-11-29

Autorzy zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego ze wszystkich ośmiu edycji mogą ubiegać się o członkostwo w Radzie Budżetu Obywatelskiego. Swoje kandydatury można zgłaszać do 10 grudnia.

Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Wybitni uczniowie z nagrodami edukacyjnymi Miasta Krakowa

2021-11-29

Do jedenaściorga krakowskich uczniów trafiły w tym roku wyjątkowe nagrody: Ósmoklasista 100%, Technik 100% i Mistrz Matury. Zdolni uczniowie nie otrzymaliby ich jednak, gdyby nie ogromny wysiłek i wiedza, którą wykazali się na egzaminach, zdając je (niemal) bezbłędnie. Laureaci odebrali wyróżnienia dzisiaj podczas uroczystej gali w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa.

Potrzebujesz wsparcia? Zadzwoń do poradni!

2021-11-26

Czas domowej izolacji i brak kontaktu z rówieśnikami wpływają niekorzystnie na kondycję psychiczną wielu uczniów. Wsparcia oczekują także często rodzice, dla których sytuacja związana z zapewnieniem dzieciom w tych szczególnych okolicznościach odpowiedniej opieki bywa ogromnym wyzwaniem. Podobnie jak miało to miejsce podczas wiosennego zamknięcia szkół, również teraz można skorzystać z różnego rodzaju specjalistycznej pomocy telefonicznej.

mat. organizatorów

Zielona szkoła dla Krakowa. Startuje pilotażowy program wyjazdów edukacyjno-przyrodniczych!

2021-11-24

Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy wychodząc naprzeciw potrzebom krakowskich szkół podstawowych przygotował pilotażowy projekt „Zielona Szkoła dla Krakowa – Baza Lubogoszcz”. Atrakcyjny program 5-dniowych edukacyjno-przyrodniczych wyjazdów dla uczniów klas drugich szkół podstawowych Gminy Miejskiej Kraków zakłada organizację 8 turnusów dla 16 grup (około 400 uczniów).

Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Nowy sztandar i literacka misja – Lem patronem krakowskiej szkoły

2021-11-24

Rok Stanisława Lema powoli dobiega końca, ale inspiracje i inicjatywy, które się w tym czasie zrodziły, zostaną z nami długo. Tak jak w Szkole Podstawowej nr 134 w Krakowie, która tego wybitnego pisarza wybrała na swojego patrona. W 70. rocznicę wydania „Astronautów” szkoła zaprezentowała sztandar z podobizną Lema, ale co najważniejsze – podjęła zobowiązanie, by zgłębiać i przybliżać jego twórczość kolejnym rocznikom najmłodszych krakowian.

Wędrówka po świecie zawodów. Ruszyła pierwsza edycja programu wspierania zawodowego w przedszkolach

2021-11-23

„Wędrówka po świecie zawodów” – to program, dzięki któremu przedszkolaki mogą rozwinąć swoje umiejętności, kreatywność, kształtować wyobraźnię, a ponadto poznać różne zawody w kierunkach jakich kształcą krakowskie szkoły branżowe i techniczne. Ten ciekawy i unikalny w skali kraju projekt jest realizowany przez Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną pn. "Krakowski Ośrodek Kariery" w Krakowie dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Krakowa.

Turnusy sanatoryjne dla dzieci w wieku szkolnym

2021-11-22

Pobyt w sanatorium, to nie tylko szansa na poprawę stanu zdrowia.

Znajdź