Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla rodziców

pixabay.com

W Krakowie funkcjonuje 36 przyszkolnych „Ogrodów z klasą”

2022-05-19

W Krakowie promujemy zakładanie ogrodów szkolnych. Program „Ogród z klasą” pozwala dzieciom oswoić się z pracami w ogrodzie, a także poznać rośliny sezonowe i zioła. Uczniowie i przedszkolaki z 36 placówek oświatowych biorą jednocześnie udział w ważnej lekcji ekologii.

materiały organizatorów

Kto w tym roku zostanie laureatem Nagrody Weyssenhoffa?

2022-05-19

Przez ostatnie dwa miesiące krakowska młodzież zgłaszała kandydatów do Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa, ustanowionej przez Prezydenta Miasta Krakowa dla podkreślenia znaczenia pracy i działalności na rzecz młodzieży w Krakowie. Znamy kandydatów do tegorocznej edycji nagrody.

materiały organizatorów

W te wakacje Kraków Cię zasmoczy

2022-05-19

Smok w roli miejskiego przewodnika? Owca jako mistrzyni drugiego planu? Nieoczywiste wątki i zwroty akcji? Na zbliżający się sezon turystyczny Kraków przygotował program atrakcji skupiony wokół remake’u opowieści o Smoku Wawelskim. Od maja do września pobyt w mieście urozmaicą specjalne ścieżki zwiedzania, wyjątkowe wydarzenia, konkursy i zabawy. Na gości spragnionych różnorodnych wrażeń czeka też bogata krakowska oferta kulturalna, sportowa i rekreacyjna.

materiały organizatorów

Po raz 19. poznamy Małego Króla Kurkowego

2022-05-19

Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w 19. edycji konkursu o tytuł Małego Króla Kurkowego, adresowanego do uczniów klas V i VIII szkół podstawowych.

Bogusław Świerzowski / krakow.pl

ABB i Tesco Technology Poland przekażą sprzęt dla szkół

2022-05-18

Dziewięć krakowskich szkół otrzyma nowoczesny sprzęt komputerowy od firm ABB i Tesco Technology Poland. Korporacje zaoferowały pomoc tym placówkom, do których uczęszcza najwięcej uczniów z Ukrainy. Trafią tam m.in. komputery stacjonarne, laptopy, tablety i tablice interaktywne – o łącznej wartości około 300 tys. zł.

ZAPEWNIENIE POSIŁKU DZIECIOM I MŁODZIEŻY, OBYWATELOM UKRAINY W ZWIĄZKU Z KONFLIKTEM ZBROJNYM NA TERYTORIUM TEGO PAŃSTWA.

2022-05-18

Informacja Dyrektora miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie dla Dyrektorów szkół i przedszkoli o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w formie zasiłków celowych przeznaczonych na zapewnienie posiłku dzieciom i młodzieży z Ukrainy, przyjętym do placówek oświatowych.

materiały organizatorów

Jakie granice obszaru zdegradowanego i rewitalizacji? Weź udział w konsultacjach społecznych

2022-05-17

W poniedziałek, 16 maja, rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji w Krakowie. Konsultacje będą trwały do piątku, 24 czerwca.

pexels.com

Akcja "Lato w szkole" w tym roku w nowej formule – informacja dla rodziców

2022-05-16

W związku z memorandum o współpracy podpisanym pomiędzy Miastem Krakowem a UNICEF-em, Urząd Miasta Krakowa planuje pozyskać na tegoroczny wypoczynek dzieci i młodzieży dodatkowe środki. Dzięki temu część aktywności będzie darmowa, a informacja na temat szczegółów programu organizowanego we współpracy z UNICEF-em będzie dostępna w najbliższym czasie w Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa. Niezależnie od tych działań, jak co roku ofertę wypoczynku w czasie wakacji uzupełniają młodzieżowe domy kultury.

„Interwencja w kryzysie” - zaproszenie do udziału w projekcie

2022-05-11

Cykl szkoleniowy obejmuje 14 h (dydaktycznych/lekcyjnych) w jednej szkole i jest adresowany do nauczycieli, rodziców oraz uczniów

Znajdź