Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla rodziców

Szkolenia profilaktyczne w okresie wakacji 2024 r.

2024-06-21

Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie zaprasza dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli do udziału w szkoleniach profilaktycznych. Tematyka szkoleń obejmuje obszary ważne dla zdrowia i dobrostanu psychicznego każdego człowieka, miedzy innymi poszerzenie umiejętności psychospołecznych, które są czynnikami chroniącymi przed uzależnieniami.

materiały Google for Education

Spotkanie liderów edukacji w Europie Środkowej i Wschodniej

2024-06-20

W siedzibie Google for Education w Warszawie odbyło się „Spotkanie liderów edukacji w Europie Środkowej i Wschodniej”. Wydarzenie było okazją do podzielenia się dobrymi praktykami z różnych miast Europy w obszarach nowoczesnych technologii i kształtowania przyszłości edukacji. W trakcie spotkania nie zabrakło też informacji na temat innowacyjnych rozwiązań stosowanych do tej pory w Krakowie.

Jan Graczyński / krakow.pl

Wakacje 2024 – życzenia Marii Klaman, Zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa

2024-06-20

"Niech nadchodzące wakacje będą czasem odpoczynku, czerpania radości z piękna otaczającej przyrody i możliwości spokojnego odkrywania uroków naszego miasta, Krakowa" – pisze w liście z życzeniami z okazji zbliżających się wakacji oraz podziękowaniami za całoroczne zaangażowanie w sprawy edukacji, Pani Maria Klaman, Zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa.

Bogusław Świerzowski / kraków.pl

Życzenia na wakacje 2024

2024-06-19

Z okazji nadchodzących wakacji życzenia do nauczycieli z krakowskich szkół, uczennic i uczniów oraz wszystkich związanych z oświatą skierował Aleksander Miszalski, Prezydent Miasta Krakowa.

Słoneczna Przestrzeń Wsparcia na Zabłociu - zajęcia wakacyjne

2024-06-18

SPW na Zabłociu zaprasza dzieci i młodzież ukraińską na zajęcia dostępne w okresie wakacyjnym. Szczegóły w komunikacie.

materiały organizatorów

Otwarty Kraków – zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych

2024-06-18

Prezydent Krakowa zaprasza mieszkanki i mieszkańców Krakowa, a także organizacje pozarządowe i zainteresowane podmioty do udziału w konsultacjach społecznych w sprawie programu Otwarty Kraków na lata 2024–2028. Potrwają one do 5 lipca.

materiały organizatorów

"Obywatelki" w Lipsku

2024-06-17

Co łączy Marię Skłodowską-Curie, Linę Kostenko i Clarę Zetkin? To niektóre spośród odważnych kobiet, które wyznaczyły nowe trendy w relacjach społecznych, wzmacniając dziewczyny w walce o szeroko pojętą emancypację i równouprawnienie. Te i inne, historyczne i współczesne „idolki” z Polski, Ukrainy i Niemiec patronowały pierwszemu trójstronnemu spotkaniu młodych kobiet w ramach projektu „OBYWATELKI”, które odbyło się w Lipsku.

materiały organizatorów

"Dzieci i Ryby Głosu nie mają". Darmowy spektakl już jutro!

2024-06-17

"Dzieci i Ryby Głosu nie mają" to przedstawienie skupiające się na zdrowiu psychicznym polskiej młodzieży. Jak informują organizatorzy, sztuka jest ważnym krokiem w otwarciu dialogu na temat zdrowia psychicznego młodzieży. "Przedstawienie nie tylko podkreśla konieczność zrozumienia i akceptacji doświadczeń młodzieży, ale także inspiruje do refleksji nad ich sytuacją. Dotyka ono delikatnych tematów, bardzo ważnych dla młodych ludzi" - można przeczytać na stronie Teatru Groteska.

materiały organizatorów

Wakacyjne warsztaty badawcze dla dorosłych w Aptece Designu

2024-06-17

Chcesz poznać nowe sposoby na rozwijanie własnej kreatywności? Zależy Ci na rozwoju krakowskiej dzielnicy Wesoła? Masz w sobie nutkę odkrywcy, obserwatora, badacza? Zapraszamy do Apteki Designu na półkolonie dla dorosłych – twórczy początek wakacji gwarantowany! Tak, dorośli też potrzebują twórczych warsztatów i oderwania się od codziennej rutyny. Wakacje, lato, półkolonie w mieście są nie tylko dla dzieci.

pexels.com

Akcja „Lato w szkole” zapewni dzieciom twórczy wypoczynek

2024-06-17

Różnorodne zajęcia, warsztatowa atmosfera, możliwość poeksperymentowania, wiele aktywności sportowych, wycieczki w miasto i zwiedzanie ciekawych obiektów – na tegoroczny program akcji „Lato w szkole” składają się propozycje 71 samorządowych szkół podstawowych, w tym dwóch specjalnych. To ciekawa alternatywa skierowana do uczniów i uczennic, którzy wakacje lub ich część spędzają w Krakowie.

Znajdź