Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla rodziców

materiały organizatorów

Akademia Aktywnego Mieszkańca – IV edycja

2024-04-17

Urząd Miasta Krakowa już po raz czwarty zaprasza Mieszkańców i Mieszkanki Krakowa do Uczestnictwa w Akademii Aktywnego Mieszkańca. Jeśli jesteś pełnoletnią, aktywną osobą, chcesz zaangażować się w życie miasta, to jest to propozycja właśnie dla Ciebie! Co Cię zatem czeka?

Bogusław Świerzowski / kraków.pl

„Mecenas Dziecięcych Talentów” wspiera uczniów! Zgłoś dziecko do programu

2024-04-17

Dzieci zdolne i chętne do nauki oraz rozwijania swoich pasji nie zawsze mają ku temu warunki i możliwości. To z myślą o nich od 12 lat działa miejski program „Mecenas Dziecięcych Talentów”. Do 30 kwietnia można zgłaszać uczniów krakowskich szkół podstawowych, którzy będą mogli skorzystać ze wsparcia mecenasów talentów w roku szkolnym 2023/2024.

pixabay.com

Laury dla najzdolniejszych krakowskich uczniów

2024-04-17

Poświęcali wolny czas na rozwijanie zainteresowań, z zapałem i konsekwencją pracowali, żeby stanąć do rywalizacji w konkursie, turnieju lub olimpiadzie, i osiągnęli wymarzony sukces. Mowa o 164 uczniach i uczennicach z Krakowa, którzy w roku szkolnym 2022/2023 uzyskali tytuł laureata. 16 kwietnia za znakomite wyniki odebrali też od miasta dodatkowe wyróżnienie – „Laur Olimpijski”, czyli dyplom i nagrodę pieniężną.

materiały organizatorów

Młodzi z Cosinusa na Wawelu

2024-04-11

Od 18 kwietnia do 2 czerwca na Zamku Królewskim na Wawelu będzie można zobaczyć wystawę „Młodzi Wyspiańskiemu”. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną prace uczniów z nowopowstałego Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus w Krakowie, które są efektem współpracy szkoły z Zamkiem Królewskim na Wawelu. Wystawa wpisze się w wystawę czasową „Wawel Wyspiańskiego”, której organizatorem jest Zamek Królewski na Wawelu.

Bezpłatne szkolenia dla osób pracujących z dziećmi z doświadczeniem migracji

2024-04-11

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach online, skierowanych do osób pracujących z dziećmi z doświadczeniem migracji, organizowanych przez Fundację Polskie Forum Migracyjne. Szkolenia mają na celu rozwijanie kompetencji potrzebnych do pracy w środowisku wielokulturowym

materiały organizatorów

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w Krakowie

2024-04-11

Już w niedzielę, 14 kwietnia, serdecznie zapraszamy na teren Nowohuckiego Centrum Kultury na imprezę plenerową, w trakcie której zrobimy razem coś dobrego dla naszej planety. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego celebrowania tego dnia!

materiały organizatorów

Odwiedź Ogród Doświadczeń im. St. Lema

2024-04-11

Już od 22 kwietnia zapraszamy do Ogrodu Doświadczeń im. St. Lema. Jeśli ktoś raz odwiedził Ogród Doświadczeń to wie, że można tu spędzić kilka godzin wykonując samodzielnie eksperymenty lub uczestnicząc w zajęciach i warsztatach z edukatorami. Muzeum Inżynierii i Techniki stara się regularnie rozszerzać ofertę swojego oddziału.

materiały organizatorów

Kolejny webinar z cyklu "Szkoła otwarta dla wszystkich"

2024-04-09

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV już spotkaniu z cyklu "Szkoła otwarta dla wszystkich" skierowanym do psychologów/żek, pedagogów/żek, dyrektorów/ek, nauczycieli/ek oraz innych specjalistów/ek pracujących w szkołach oraz samorządowych placówkach oświatowych na terenie miasta Krakowa. Webinary dotyczą pracy z uczniami i uczennicami w zakresie rozpoznawania ich potrzeb psychofizycznych. Każdy webinar jest okazją do spotkania z Autorkami i Autorami podręcznika "Edukacja dla równości".

materiały organizatorów

Festiwal Nauki i Sztuki wraca po przerwie!

2024-03-26

Od 16 do 18 maja 2024 roku odbędzie się, po 5 latach przerwy, Festiwal Nauki i Sztuki. To niekwestionowane święto Krakowskiego Ośrodka Naukowo-Akademickiego i krakowskiej nauki. Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji UMK przekazuje zaproszenie na wydarzenie.

Znajdź