Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla rodziców

Zaktualizowany harmonogram pracy samorządowych przedszkoli w wakacje

2021-05-18

Samorządowe przedszkola, jako placówki nieferyjne, funkcjonują przez cały rok. Wyjątkiem są przerwy, które przypadają podczas wakacji, gdy w placówkach wykonywane są remonty. Można już sprawdzić zaktualizowany harmonogram dostępności miejskich przedszkoli w lipcu i sierpniu 2021 r.

Nowi krakowscy „Wspaniali” wzorem dla rówieśników

2021-05-18

Mimo bardzo młodego wieku i szkolnych obowiązków mają już kilkuletni staż w wolontariacie. Z oddaniem działają na rzecz potrzebujących i swoich najbliższych środowisk. Do czynienia dobra potrafią przekonać innych. Mowa o laureatach krakowskiej edycji 27. Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”.

Uwolnij tysiące możliwości z Moim Stypendium!

2021-05-17

W załączeniu zaproszenie Fundacji Dobra Sieć.

Poznaję, doświadczam, wybieram – wędrówka po świecie zawodów. Wystartował pilotażowy program doradztwa zawodowego w przedszkolach

2021-05-17

Od 1 września Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym przy ul. Popławskiego 17 będzie funkcjonować pod nazwą Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna "Krakowski Ośrodek Kariery". Oprócz dotychczasowego profilu działalności będzie realizować zadania związane z doradztwem zawodowym na terenie przedszkoli i szkół. Już w bieżącym roku szkolnym, od 1 maja do 31 sierpnia, jest realizowany pilotaż programu "Poznaję, doświadczam, wybieram – wędrówka po świecie zawodów”.

Miasto Kraków dzieli się dobrymi praktykami w zakresie cyfryzacji szkół

2021-05-14

„Dobre praktyki projektów edukacyjnych polskich samorządów” – to tytuł publikacji wydanej przez Microsoft Polska, w której opisywane są doświadczenia piętnastu samorządów z całej Polski związane z cyfryzacją szkół. Wśród pozytywnych przykładów znalazły się także te związane z Krakowem.

Dzięki akcji #DajżeKompa komputery trafiły do 451 krakowskich rodzin!

2021-05-14

Przez ostatni rok nauczanie w szkołach w całej Polsce co do zasady odbywało się w sposób zdalny. Akcja #DajżeKompa podsumowała rezultaty swoich działań i ma się czym pochwalić! Dzięki krakowskiej inicjatywie udało się przekazać aż 451 komputerów potrzebnych uczniom do nauki. W sumie wsparcie otrzymały dzieci i młodzież ze 142 krakowskich szkół.

Wyniki rekrutacji do krakowskich szkół podstawowych

2021-05-13

30 kwietnia ogłoszono wyniki postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych, krakowskich samorządowych szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022. Do wskazanych we wnioskach szkół podstawowych zakwalifikowano 5959 dzieci. Oferta szkół obejmowała 6497 miejsc.

Udostępnianie boisk typu Orlik

2021-05-12

Upowszechniajmy aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży

Bezpieczny Kraków wystartował z nowym projektem!

2021-05-10

Oddajemy w Wasze ręce pierwszy, jeszcze ciepły, egzemplarz metodnika, który zawiera 3 artykuły poświęcone niezmiernie ważnemu tematowi depresji wśród dzieci i młodzieży.

 

Znajdź