Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla uczniów

pexels.com

Zapraszamy na plenerowe lodowiska

2023-12-01

Od dziś znów będzie można poszaleć na dwóch najpopularniejszych lodowiskach plenerowych w Krakowie. Od godz. 19.00 zapraszamy do korzystania z lodowiska przy TAURON Arenie Kraków, natomiast o godz. 13.00 na lodowisko przed Nowohuckim Centrum Kultury.

materiały organizatorów

Druga odsłona Akademii Bohaterów Klimatu wystartowała

2023-12-01

Świąteczne warsztaty żywieniowe, gry, doświadczenia, a także wizyty w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej, ekospalarni oraz Centrum Edukacji Ekologicznej Bielany to tylko niektóre punkty programu, jakie zaplanowano dla uczestników drugiej edycji Akademii Bohaterów Klimatu. 28 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury swoją całoroczną przygodę z Akademią rozpoczęli uczniowie z 10 klas z 10 krakowskich szkół podstawowych.

materiały organizatorów

Spacery "wokół szopki" dla uczniów szkół podstawowych

2023-12-01

Czy wiecie, że tradycja szopkarska w Krakowie sięga XIX wieku, a w 2018 roku szopkarstwo krakowskie zostało wpisane na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO? Zapraszamy uczniów klas I -VI szkół podstawowych na spacery Wokół Szopki. W trakcie spaceru organizowanego przez KBF będzie można poznać przepiękne, mieniące się kolorami szopki, a także poznać ciekawostki architektoniczne i informacje o ich twórcach.

materiały organizatorów

Jak zima, to tylko w TAURON Arenie Kraków! Specjalna oferta dla dzieci i młodzieży

2023-11-30

Plenerowe lodowisko z bezpłatnymi godzinami dla dzieci i młodzieży, tory curlingowe na parkingu podziemnym areny, świąteczne warsztaty dla najmłodszych oraz Xplore Dome – widowisko multimedialne, które „wciągnie” widzów w wirtualną rzeczywistość i zabierze ich w podróż dookoła świata – to atrakcje, z których w tym sezonie będzie można skorzystać w największej zimowej strefie w Krakowie!

materiały organizatorów

Działaj na rzecz lokalnej społeczności! Weź udział w wyborach do Rad Dzielnic

2023-11-30

W niedzielę, 10 grudnia, odbędą się wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. W 18 krakowskich dzielnicach zostanie wybranych 366 radnych. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość wybrania swoich przedstawicieli do poszczególnych rad dzielnic. Warto wziąć udział w wyborach i mieć realny wpływ na to, kto będzie reprezentował interesy dzielnicy, w której mieszkamy.

Bogusław Świerzowski / kraków.pl

Mistrzowie egzaminów nagrodzeni

2023-11-30

„Mistrz matury”, „Mistrz matury międzynarodowej”, „Ósmoklasista 100%”, „Specjalista 100%”, „Technik 100%” to nagrody, jakie otrzymali dziś podczas gali w magistracie uczniowie z krakowskich szkół, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w egzaminach. Spektakularnych rezultatów pogratulował im prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

I Konferencja Antysmogowa dla Nauczycieli i Uczniów

2023-11-30

Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie oraz Oddział Pediatryczny „Żeromskiego” zaprasza na I Konferencję Antysmogową dla Nauczycieli i Uczniów 13 grudnia o godz. 14.00 do Teatralnego Instytutu Młodych. Wstęp będzie bezpłatny.

pixabay.com

Infolinia wsparcia psychologicznego dla rodziców i nauczycieli

2023-11-28

W Krakowie działa telefoniczna linia wsparcia psychologicznego dla rodziców, opiekunów i nauczycieli, którzy mogą porozmawiać ze specjalistą na temat zaburzeń rozwojowych i problemów psychicznych dzieci. Aby skorzystać z teleporady, wystarczy się zarejestrować.

Piotr Wojnarowski / KP

Najmłodsi znajdą specjalistyczną pomoc w poradni na os. Willowym

2023-11-28

Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej na osiedlu Willowym 35 już otwarta! Placówka została przeniesiona z ulicy Półkole 11, a jej nowa siedziba mieści się w przebudowanym i kompleksowo zmodernizowanym budynku, w którym znajdują się m.in. 43 gabinety, sale terapeutyczne i sala konferencyjna.

pixabay.com

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji – Agenda ONZ ogłasza ogólnopolski konkurs grantowy

2023-11-28

Konkurs skierowany jest do szkół oraz organizacji działających w środowisku szkolnym na realizację lokalnych działań integracyjnych dla dzieci i młodzieży (ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych) ze społeczności lokalnej i migranckiej. Termin składania wniosków to 17 grudnia 2023.

Znajdź