Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla uczniów

materiały organizatorów

Przyszłość edukacji: Kształtowanie otwartych umysłów w dynamicznie zmieniającym się świecie

2024-05-17

Politechnika Krakowska serdecznie zaprasza na konferencję, która ma być więcej niż spotkaniem. "Ma być apelem do edukatorów, innowatorów, decydentów i uczniów, aby wspólnie utkali płótno przyszłości z nici wiedzy, mądrości i innowacji" - informują organizatorzy. Wydarzenie jest organizowane pod honorowym patronatem Aleksandra Miszalskiego, Prezydenta Miasta Krakowa.

materiały organizatorów

Zabawa i nauka o klimacie: pobierz bezpłatne materiały dla dzieci

2024-05-17

Elementarz Bohaterów Klimatu, kolorowanki, tematyczne karty pracy oraz zeszyt kreatywny pełen łamigłówek, zadań i ciekawostek na temat ekologii to materiały edukacyjne, z jakich korzystają uczestnicy Akademii Bohaterów Klimatu, czyli programu edukacyjnego dla uczniów klas 1-3 z krakowskich szkół podstawowych. Wszystkie te treści są także dostępne do bezpłatnego pobrania. Jeśli więc jesteś rodzicem lub nauczycielem i szukasz wartościowych materiałów o tematyce klimatycznej dla najmłodszych, koniecznie zajrzyj!

materiały organizatorów

BO Małopolska. Głosowanie czas start!

2024-05-17

To decydujący etap 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego w ramach, którego mieszkańcy Małopolski zdecydują na co przeznaczyć 16 mln złotych. Głosowanie jest możliwe od 15 maja do 14 czerwca. O głosy powalczą aż 232 projekty.

materiały organizatorów

"Nowe sztuki - czytania performatywne" w Teatrze Groteska

2024-05-17

Teatr Groteska zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Nowe sztuki - czytania performatywne". Już w sobotę, 18 maja czytać będziemy "Karmelka" Marty Guśniowskiej.

Magiczny Kraków

Maria Klaman czwartą zastępczynią prezydenta Krakowa

2024-05-17

W czwartek, 16 maja, prezydent Krakowa Aleksander Miszalski przedstawił swoją czwartą zastępczynię – Marię Klaman. Będzie odpowiedzialna za działania miasta w zakresie edukacji, polityki społecznej i mieszkalnictwa.

materiały organizatorów

Opłata przedszkolna co roku ulega urealnieniu

2024-05-17

Przedszkola publiczne, prowadzone lub dotowane przez miasto, zapewniają bezpłatną opiekę i wychowanie dzieciom przez pięć godzin dziennie, a za każdą godzinę wykraczającą poza ten limit naliczana jest opłata, którą ponoszą rodzice. Jej wysokość co roku waloryzuje ministerstwo edukacji – systematycznie rosną bowiem zarówno wynagrodzenia nauczycieli i pracowników przedszkoli, jak i koszty związane z bieżącym funkcjonowaniem tych placówek.

materiały organizatorów

„Nasze szkolne ogrody” na warsztacie uczniów i studentów

2024-05-17

Jak urządzić i zazielenić otoczenie Szkoły Podstawowej nr 110? Już jutro, 17 maja, podczas warsztatów w Krakowskim Centrum Edukacji Klimatycznej, wspólnie zastanowią się nad tym uczniowie szkoły, nauczyciele oraz studenci z Politechniki Krakowskiej. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Nasze szkolne ogrody”, którego celem jest opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzeni plenerowych placówki. Projekt jest efektem współpracy UMK, PK oraz firmy InPost – programu InPost Green City.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2024/2025

2024-05-16

13 maja 2024 r. rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Krakowski Ośrodek Kariery co roku wspiera rodziców i uczniów w przygotowaniu się do wyboru szkoły oraz przejściu przez proces rekrutacji.

Wyniki konkursów realizowanych w ramach miejskiej kampanii #ogarniam życie

2024-05-14

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

K. Wójcik

Czerwony Kapturek. Pożegnanie z tytułem w Teatrze Groteska

2024-05-10

To już ostatnia szansa, by spotkać Kapturka w Grotesce - pożegnalne spektakle Teatr gra w najbliższy weekend oraz w środę, 15 maja.

Znajdź