Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla uczniów

materiały organizatorów

„Zakochaj się w klimacie” – weź udział w II edycji konkursu

2022-11-30

Replika barometru używanego przez Karola Darwina podczas podróży na wyspy Galapagos to jedna z wielu nagród do zdobycia w organizowanym przez jednostkę Klimat-Energia-Gospodarka Wodna i Młodzieżową Radę Krakowa konkursie „Zakochaj się w klimacie”. Prace można przesyłać już od jutra, 1 grudnia, aż do 20 stycznia 2023 r.

materiały organizatorów

Rozpoczęła się 3. edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego

2022-11-30

Czy w tej edycji zwycięży kolejne terrarium dla patyczaków? A może mural na ścianie szkoły, strefa plażowa, wyposażenie pracowni czy ogród zagospodarowany z pobliskiego nieużytku szkolnego? Uczniom biorącym udział w 3. edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskim z pewnością nie zabraknie pomysłów. To inicjatywa realizowana przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, w której krakowscy uczniowie sami tworzą projekty, a następnie wybierają te, które ich zdaniem są najbardziej atrakcyjne i potrzebne. A miasto finansuje ich realizację i uczy partycypacji.

Rozpoczęła się 3. edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego

2022-11-28

Czy w tej edycji zwycięży kolejne terrarium dla patyczaków? A może mural na ścianie szkoły, strefa plażowa, wyposażenie pracowni czy ogród zagospodarowany z pobliskiego nieużytku szkolnego?

materiały organizatorów

Królewskie Mikołajki na Wawelu

2022-11-25

Takiego pomocnika Święty Mikołaj jeszcze nie miał. W tym roku do rozdawania upominków zaprosił samego… króla Zygmunta Starego. Wawelski władca oczekuje na wszystkie dzieci w Reprezentacyjnych Komatach Królewskich i Strefie Mistrzów od 3 do 5 grudnia.

materiały organizatorów

Podaruj dzieciom „Paczkę pod choinkę”

2022-11-25

Urząd Miasta Krakowa wraz z Fundacją z rąk do rąk, prowadzącą na Facebooku grupę „Kraków – oddam za darmo”, rozpoczynają akcję „Paczka pod choinkę”. Ma ona objąć wsparciem dzieci, które ze względu na sytuację życiową nie będą mogły otrzymać wymarzonych prezentów pod choinkę.

materiały organizatorów

Rusza miejski projekt profilaktyczny pod hasłem „Ogarniam życie”

2022-11-24

Konferencją w Młodzieżowym Domu Kultury „Dom Harcerza” Kraków zainaugurował nowy projekt profilaktyczno-edukacyjny, będący odpowiedzią na niepokojące zjawisko wczesnej inicjacji alkoholowej wśród dzieci i młodzieży.

Projekt edukacyjny dla młodzieży - WŁĄCZ Festiwal

2022-11-24

Szczegóły w załączeniu.

Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Kraków nagradza za mistrzowskie wyniki na egzaminach

2022-11-24

Aby uzyskać najwyższe możliwe rezultaty na egzaminach zewnętrznych, czyli napisać je niemal bezbłędnie, potrzeba ogromnej wiedzy i nie lada wysiłku. W tym roku sztuka ta udała się 36 krakowskim uczniom i uczennicom. Od miasta otrzymali oni teraz wyjątkowe wyróżnienia – nagrody finansowe Ósmoklasista 100%, Mistrz Matury, Technik 100% i Specjalista 100%.

Zintegrowana Platforma Edukacyjna, czyli nowoczesne środowisko nauczania dostępne dla wszystkich uczniów i nauczycieli

2022-11-23

Zintegrowana Platforma Edukacyjna to profesjonalne, przyjazne i bezpieczne narzędzie wspomagające naukę, z którego zasobów korzystać mogą zarówno dzieci, młodzież jak i prowadzący zajęcia w szkołach i innych placówkach edukacyjnych.

pexels.com

Startuje cykl polsko-ukraińskich spotkań dla mieszkańców

2022-11-21

Do końca roku w krakowskich przedszkolach, szkołach i młodzieżowych domach kultury będą organizowane wydarzenia kulturalne i spotkania integrujące lokalną społeczność. Ich cel to lepsze poznanie się uczniów z Polski i Ukrainy, ale także rodziców i bliskich im osób. Inicjatywy organizowane przez miejskie jednostki edukacyjne mają także pomóc w integracji społeczności sąsiedzkich i wszystkich mieszkańców Krakowa. Odbędą się one w aż 124 miejscach znajdujących się w całym mieście.

Znajdź