Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla uczniów

Pływające maluchy. Lekcje pływania dla rodziców z dziećmi

2022-07-01

Zapraszamy rodziców z dziećmi (poniżej 4 lat) mieszkających na terenie miasta Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania. Zajęcia odbywają się w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”.

Rodzinne lekcje pływania dla rodziców z dziećmi

2022-07-01

Gmina Miejska Kraków, Ośrodek Sportu i Rekreacji „KOLNA", Centrum Rozwoju Com Com Zone Prokocim i Nowa Huta  serdecznie zapraszają rodziny z dziećmi mieszkające na terenie miasta Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania. Zajęcia odbywają się w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”.

materiały organizatorów

Lato z Krakowską Kartą Rodzinną

2022-07-01

Wakacje w naszym mieście to czas pełen atrakcji! Z Krakowską Kartą Rodzinną dzieci i młodzież mogą skorzystać z bezpłatnych biletów wstępu m.in. do zoo, Muzeum Inżynierii i Techniki lub kina Kijów. Bilety będą dostępne w czasie wakacji, od 1 lipca do 31 sierpnia.

pixabay.com

Lato w mieście nie musi być nudne!

2022-06-28

Spacery i wycieczki, warsztaty plastyczne i teatralne, kursy śpiewu i tańca – to tylko część propozycji, jakie na nadchodzące lato w mieście przygotowały krakowskie centra i ośrodki kultury. Bogaty program zajęć gwarantuje, że najmłodsi krakowianie będą mogli nie tylko odpocząć i bezpiecznie bawić się z rówieśnikami, ale też szlifować talenty i zdobywać nowe umiejętności.

Państwo Klimatyczni wyedukują krakowian

2022-06-20

Prezentujemy pierwszy spot z udziałem państwa Klimatycznych – trzypokoleniowej rodziny, która zwraca uwagę krakowian na zmianę codziennych przyzwyczajeń poprzez pozytywny wpływ na klimat i środowisko. Ten i kolejne spoty zostały przygotowane w ramach miejskiej kampanii „Kraków w dobrym klimacie”.

ZTP w Krakowie

Przejazdy dla uczniów w lipcu i sierpniu tylko z ważnym biletem

2022-06-28

Od 1 lipca do 31 sierpnia uczniowie krakowskich szkół podczas podróży komunikacją miejską muszą posiadać ważny bilet. Przypominamy, że bezpłatne przejazdy liniami dziennymi i nocnymi komunikacji miejskiej w roku szkolnym, od 1 września do 30 czerwca, są możliwe dla uczniów krakowskich szkół podstawowych, a także dla uczniów szkoły podstawowej zlokalizowanej w obszarze objętym integracją międzygminną, na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.

pixabay.com / Iwona Olczyk

Akcja „Lato w szkole” powraca i urozmaici uczniom wypoczynek

2022-06-28

Po pandemicznej przerwie wraca akcja „Lato w szkole” – czyli finansowane przez miasto półkolonie skierowane do uczniów samorządowych szkół podstawowych. Jak co roku, dzieci będą uczestniczyć w zajęciach i aktywnościach, które urozmaicą ich wypoczynek o elementy edukacyjne, twórcze i integracyjne. W te wakacje z oferty przygotowanej przez 66 samorządowych szkół podstawowych, w tym cztert specjalne, skorzysta około 9 tys. dzieci, a miasto przeznaczy na ten cel 1,6 mln zł.

pixabay.com

Małopolska młodzież działa na rzecz klimatu

2022-06-28

Kąpiel w plastiku zamiast w morzu? Naukowcy alarmują, że około 70 proc. odpadów nad Bałtykiem to plastik. Jeśli nic się nie zmieni, to wkrótce wakacje na naszym wybrzeżu mogą stać pod znakiem zapytania. Na szczęście problem ten dostrzega polska młodzież, która aktywnie działa, realizując tysiące projektów społecznych, m.in. w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Kamil Cyganik laureatem Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa

2022-06-28

Nagrodę im. Antoniego Weyssenhoffa mogą otrzymać osoby, które pracując z młodzieżą, inspirują, zachęcają do działania i poszerzają horyzonty swoich podopiecznych. Kandydatów do nagrody zgłaszają sami młodzi ludzie, a laureatów wybiera kapituła, która w tym roku postanowiła uhonorować wyjątkowego nauczyciela – Kamila Cyganika.

VisMUN 2022 odbędzie się w Krakowie 5-7 sierpnia

2022-06-27

Konferencja MUN to symulacja obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych zrzeszająca  młodzież z całego świata.

Znajdź