Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla uczniów

materiały organizatorów

Można zgłaszać kandydatów do Nagrody Weyssenhoffa

2023-03-15

Nauczyciele, trenerzy, edukatorzy, instruktorzy harcerscy, streetworkerzy, pracownicy świetlic czy młodzieżowych domów kultury – osoby pracujące z młodzieżą i dla młodzieży mogą zostać laureatami Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa. Rozpoczął się etap zgłoszeń do trzeciej edycji konkursu realizowanego w ramach miejskiego programu Młody Kraków.

materiały organizatorów

„Dukaty Decjusza”, czyli edukacja, zabawa i nocleg w Willi Decjusza

2023-03-15

Instytut Kultury Willa Decjusza rozpoczyna nabór do kolejnej edycji programu edukacyjnego „Dukaty Decjusza”, skierowanego do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z Krakowa i Małopolski.

materiały organizatorów

Spacer detektywistyczny i warsztaty edukacyjne dla dzieci w Willi Decjusza

2023-03-15

Willa Decjusza przygotowała dla dzieci nowy scenariusz spaceru detektywistycznego – inspirowanego postacią Justusa Decjusza i Mikołaja Kopernika. Rozpoczęły się także zapisy do kolejnej edycji Dukatów Decjusza – edukacyjnego programu dla szkół na temat ekonomii i historii pieniądza.

materiały organizatorów

Z Krakowskim Tygodniem Zawodowców wybór szkoły nie taki trudny

2023-03-14

Trwa Krakowski Tydzień Zawodowców – dziewiąta edycja największego miejskiego wydarzenia promującego szkolnictwo techniczne i branżowe. W każdej z czterech dzielnic Krakowa na uczniów kończących szkołę podstawową czeka wiele wydarzeń i atrakcji mających ułatwić wybór dalszej ścieżki kształcenia.

„Wolontariat w szkole – zgodnie z prawem” – poradnik

2023-03-09

Na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej udostępniono publikację „Wolontariat w szkole – zgodnie z prawem”. Poradnik jest skierowany do kadr oświatowych, opiekunów szkolnych kół wolontariatu, koordynatorów wolontariatu, wolontariuszy oraz ich rodziców. Zawiera najważniejsze informacje dotyczące organizacji wolontariatu w szkole. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.

6. edycja konkursu "Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem"

2023-03-09

Zaproszenie do udziału w 6. edycji ekologicznego konkursu plastycznego organizowanego przez Fundację "Nowa Szkoła" i Prywatną Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie.

materiały Wydziału Edukacji UMK

Zestawy sportowe i artystyczne trafią do szkół i przedszkoli

2023-03-08

Za sprawą współpracy nawiązanej przez Miasto Kraków z Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, do szkół i przedszkoli w Krakowie trafia dodatkowy sprzęt sportowy, przybory artystyczne i wyprawki dla uczniów. Dzięki przekazanym zestawom, których jest aż 1127, uczniowie i nauczyciele będą mogli brać udział w dodatkowych zajęciach sportowych i plastycznych. Do potrzebujących uczniów trafiają także indywidualne wyprawki szkolne, a z tego wsparcia skorzysta aż 7 tys. uczniów.

"Różne oblicza Krakowa" oczami uczniów szkół podstawowych

2023-03-03

To już XV edycja konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych Krakowa i powiatu krakowskiego, tym razem pod hasłem „Miniprzewodnik młodzieżowy po Nowej Hucie i okolicach”.

Krakowski Tydzień Zawodowców startuje już w poniedziałek!

2023-02-28

6 marca rozpocznie się dziewiąta edycja Krakowskiego Tygodnia Zawodowców. Wydarzeniu będą towarzyszyć także otwarte soboty organizowane w krakowskich szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. Program przedsięwzięcia jest bardzo ambitny, już teraz warto się z nim zapoznać!

materiały organizatorów

Uczniowie zaprojektowali wymarzone wydarzenia kulturalne

2023-02-27

22 lutego w Pałacu Potockich odbył się hackathon „Kultura dla młodych ludzi”. Uczniowie w wieku od 11 do 19 lat z ośmiu krakowskich szkół wzięli udział w warsztatach, które polegały na stworzeniu projektu wydarzenia kulturalnego dopasowanego do osób młodych.  

Znajdź