Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Czerwony Kapturek. Pożegnanie z tytułem w Teatrze Groteska

To już ostatnia szansa, by spotkać Kapturka w Grotesce - pożegnalne spektakle Teatr gra w najbliższy weekend oraz w środę, 15 maja.

K. Wójcik
Fot. K. Wójcik

Bo to jest finał, finał, finał
I zamieszania tego przyczyna
Graliśmy różnie: szybko, pomału
Jednak doszliśmy aż do finału!


21 lat  - tyle na scenie Teatru Groteska gościł spektakl „Czerwony Kapturek” przygotowany z myślą o najmłodszych widzach. Nadszedł jednak czas pożegnania z tytułem, który niemal zawsze ściągał komplet widzów. Proponowana przez Groteskę wersja tej popularnej historii to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, rozśpiewany i roztańczony musical dla dzieci, będący też świetną okazją do zabawy także dla rodziców. 

- Pozwoliliśmy sobie na mały żart sceniczny i stworzyliśmy musicalową wersję tej ogólnie znanej bajki  - Kapturek rozśpiewany i roztańczony. Mam nadzieję, że to jest to, co wprawi was w doskonały nastrój. My bawiliśmy się świetnie układając kolejne piosenki i zmieniając prastarą opowieść we współczesny musical. Liczymy, że ta atmosfera żartu i zabawy udzieli się także wam i wyjdziecie z teatru uśmiechnięci i szczęśliwi. Bawcie się więc dobrze i niech dobry humor nie opuszcza was nawet na maleńką chwilę  - tak przy okazji premiery zwracał się do młodej widowni reżyser spektaklu, Waldemar Wolański.

„Czerwony Kapturek” zdobył Złotą Maskę 2004 za Najlepszy Spektakl dla Dzieci i Młodzieży (nagroda publiczności – czytelników „Dziennika Polskiego” oraz słuchaczy RMF Classic) oraz Srebrnego Krasnala na I Festiwalu Klasyki Bajkowej „O Złotego Krasnala” (Tarnów 2007).

Teraz ostatnia szansa, by spotkać Kapturka w Grotesce  - pożegnalne spektakle Teatr gra w terminach:

  • 11 maja (sobota)  - godz. 11:00. 13:30, 16:00
  • 12 maja (niedziela)  - godz. 11:00 i 13:30
  • 15 maja (środa) - godz. 18:00 - pożegnanie z tytułem

Bilety dostępne na www.groteska.pl oraz w kasie teatru.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2024-05-10
Data aktualizacji: 2024-05-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź