Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

materiały organizatorów

Dzień Otwarty Magistratu – DOM dialogu

2024-05-23

W niedzielę, 26 maja, krakowski magistrat ponownie otworzy swe podwoje dla zwiedzających. Będzie to jedna z nielicznych okazji, aby zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne i posłuchać ciekawych opowieści związanych z pałacem Wielopolskich oraz dawnym ratuszem podgórskim. Tegoroczny Dzień Otwarty Magistratu będzie się bowiem odbywać właśnie w tych dwóch lokalizacjach.

krakow.pl

Studenckie więzi między Krakowem a Kanadą

2024-05-23

Co roku w ramach uniwersyteckiego programu Świadectwa Zagłady (Witnessing Auschwitz) kanadyjscy studenci przyjeżdżają do Oświęcimia i Krakowa, by odwiedzić miejsca związane z żydowską i polską historią oraz uczestniczyć w zajęciach oferujących multidyscyplinarne podejście do tematu Zagłady. Ciekawi polskich doświadczeń, znajdują też czas na wizytę w krakowskim magistracie i rozmowę o aktualnych, globalnych wyzwaniach.

materiały organizatorów

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie – scenariusze lekcji

2024-05-23

Już w tym tygodniu rozpoczyna się Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie! Od środy sale koncertowe wypełnią się muzyką z najpiękniejszych, polskich i zagranicznych filmów. KBF zaprasza na koncerty, ale również do zapoznania się ze scenariuszami lekcji inspirowanymi kolejnymi edycjami tego muzyczno-filmowego święta.

Zapobieganie zachowaniom samobójczym - bezpłatne certyfikowane szkolenia

2024-05-23

Stowarzyszenie Polskie Towarzystwo Suicydologiczne z zespołem Projektu Życie Warte Jest Rozmowy, zaprasza na szkolenia skierowane do nauczycieli i szkolnych specjalistów.

"Mój Pierwszy Biznes" edycja 2024 - konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych

2024-05-23

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie zaprasza uczniów krakowskich szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie, polegającym na opracowaniu biznesplanu prezentującego przedsięwzięcie gospodarcze.

Magiczny Kraków

Maria Klaman czwartą zastępczynią prezydenta Krakowa

2024-05-17

W czwartek, 16 maja, prezydent Krakowa Aleksander Miszalski przedstawił swoją czwartą zastępczynię – Marię Klaman. Będzie odpowiedzialna za działania miasta w zakresie edukacji, polityki społecznej i mieszkalnictwa.

materiały organizatorów

Konkurs filmowy "Kraków 44 – Warszawa 44"

2024-05-21

W ramach tegorocznych Dni Pamięci Ofiar Gestapo Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w konkursie filmowym „Kraków 44 – Warszawa 44” .

materiały organizatorów

Accelerating Science – wyjątkowa wystawa z CERN zawitała do Krakowa

2024-05-20

CERN, Europejskie Laboratorium Fizyki Cząstek, największy ośrodek badawczy fizyki cząstek na świecie, obchodzi w tym roku 70-lecie powstania. Z tej okazji w Krakowie można zobaczyć wyjątkową wystawę, która prezentuje zagadnienia związane z fizyką cząstek elementarnych.

materiały organizatorów

VI webinar z cyklu „Szkoła otwarta dla wszystkich”

2024-05-20

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu webinarów „Szkoła otwarta dla wszystkich” skierowanych do nauczycieli/ek, psychologów/żek, pedagogów/żek, dyrektorów/ek, wicedyrektorów/ek,  pracujących w szkołach oraz samorządowych placówkach oświatowych na terenie miasta Krakowa. Webinary dotyczą pracy z uczniami i uczennicami  w zakresie rozpoznawania ich potrzeb psychofizycznych w dzisiejszych, trudnych czasach.

materiały organizatorów

Przyszłość edukacji: Kształtowanie otwartych umysłów w dynamicznie zmieniającym się świecie

2024-05-17

Politechnika Krakowska serdecznie zaprasza na konferencję, która ma być więcej niż spotkaniem. "Ma być apelem do edukatorów, innowatorów, decydentów i uczniów, aby wspólnie utkali płótno przyszłości z nici wiedzy, mądrości i innowacji" - informują organizatorzy. Wydarzenie jest organizowane pod honorowym patronatem Aleksandra Miszalskiego, Prezydenta Miasta Krakowa.

Znajdź