Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Pływające maluchy. Lekcje pływania dla rodziców z dziećmi

2022-07-01

Zapraszamy rodziców z dziećmi (poniżej 4 lat) mieszkających na terenie miasta Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania. Zajęcia odbywają się w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”.

Rodzinne lekcje pływania dla rodziców z dziećmi

2022-07-01

Gmina Miejska Kraków, Ośrodek Sportu i Rekreacji „KOLNA", Centrum Rozwoju Com Com Zone Prokocim i Nowa Huta  serdecznie zapraszają rodziny z dziećmi mieszkające na terenie miasta Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania. Zajęcia odbywają się w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”.

fot. Małgorzata Karakuszka-Baran

Niemal 200 nauczycielek z Ukrainy rozpoczyna kursy języka polskiego

2022-07-01

Za nami inauguracja kursów języka polskiego dla nauczycieli ukraińskich i asystentów międzykulturowych organizowanych przez Wydział Edukacji UMK i Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi. Oferta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem odbiorców, którzy wraz z zaproszonymi gośćmi licznie przybyli na ich uroczyste rozpoczęcie w Sali Obrad UMK im. S. Wyspiańskiego. Intensywna nauka w specjalnie dostosowanych do poziomu językowego grupach rozpoczyna się z początkiem lipca.

materiały organizatorów

Lato z Krakowską Kartą Rodzinną

2022-07-01

Wakacje w naszym mieście to czas pełen atrakcji! Z Krakowską Kartą Rodzinną dzieci i młodzież mogą skorzystać z bezpłatnych biletów wstępu m.in. do zoo, Muzeum Inżynierii i Techniki lub kina Kijów. Bilety będą dostępne w czasie wakacji, od 1 lipca do 31 sierpnia.

Materiały informacyjne dla nauczycieli dotyczące zmian przepisów o podatku PIT

2022-06-30

Komunikat Ministerstwa Edukacji i Nauki w załączeniu.

pixabay.com

Podróż do źródeł motywacji. Ciekawy projekt edukacyjny krakowskiego liceum

2022-06-29

„Podróż do źródeł motywacji” to tytuł projektu realizowanego w XIII LO w Krakowie w latach 2019-2022. Zakorzenił się on w świadomości całej społeczności szkolnej ze względu na ciekawe ujęcie tak istotnego zagadnienia, jakim jest motywowanie uczniów do nauki. Publikujemy artykuł Marii Madej, nauczycielki z XIII LO podsumowujący inicjatywę.

materiały prasowe

Komunikat do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym

2022-06-28

Wydział Edukacji UMK pragnie przypomnieć, iż przy zapisywaniu dzieci do przedszkoli niesamorządowych istnieje możliwość dokonania weryfikacji danych ewidencyjnych tego podmiotu, będących w posiadaniu tut. Wydziału.

materiały prasowe

Dotacje dla przedszkoli – miasto korzysta z uprawnień kontrolnych

2022-06-28

Niesamorządowe przedszkola dzielą się na publiczne i niepubliczne. Czym się od siebie różnią? W jakiej wysokości i na jakich zasadach pobierają dotację? Czy miasto kontroluje prawidłowość pobierania i wydatkowania tych środków? Poniżej wyjaśniamy, jak w świetle prawa wyglądają te mechanizmy i w jaki sposób Kraków z nich korzysta, aby zapewnić zgodne z przeznaczeniem, rzetelne i gospodarne wykorzystanie środków dotacyjnych.

materiały organizatorów

Szkolny Budżet Obywatelski – BO warto (się) uczyć partycypacji

2022-06-28

Blisko 6 tys. uczestników szkoleń, 231 projektów w tym 79 zwycięskich i ponad 5,5 tys. głosujących uczniów. To statystyki tegorocznej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego zrealizowanego w 31 krakowskich szkołach. W Szkolonym Budżecie Obywatelskim uczniowie sami zgłaszają pomysły, tworzą projekty, a następnie wybierają te, które ich zdaniem są najbardziej atrakcyjne i potrzebne.

pixabay.com

Lato w mieście nie musi być nudne!

2022-06-28

Spacery i wycieczki, warsztaty plastyczne i teatralne, kursy śpiewu i tańca – to tylko część propozycji, jakie na nadchodzące lato w mieście przygotowały krakowskie centra i ośrodki kultury. Bogaty program zajęć gwarantuje, że najmłodsi krakowianie będą mogli nie tylko odpocząć i bezpiecznie bawić się z rówieśnikami, ale też szlifować talenty i zdobywać nowe umiejętności.

Znajdź