Aktualności

Ogłoszenie o konkursach na stanowiska dyrektorów szkół i placówek oświatowych

3 czerwca 2020 r. Prezydent Miasta Krakowa podpisał ogłoszenie konkursów na stanowiska dyrektorów samorządowych szkół i placówek oświatowych. Poniżej link z treścią ogłoszenia.

Prawie co piąte dziecko wróciło już do przedszkola

- Cały czas wzrasta zainteresowanie rodziców powrotem dzieci do krakowskich przedszkoli. 1 czerwca w zajęciach przedszkolnych uczestniczyło już 2905 dzieci, czyli prawie 17 proc. wszystkich przedszkolaków – to o niemal 1000 więcej niż tydzień temu. Znikome jest nadal zainteresowanie rodziców powrotem do szkół uczniów z klas I-III – w poniedziałek zaledwie co dwudziesty z nich brał udział w zajęciach prowadzonych stacjonarnie – informuje Ewa Całus, dyrektorka Wydziału Edukacji.

Dzień Dziecka – propozycja warsztatów lepienia ozdobnych masek

Wykonanie masek, nawiązujących do radości i beztroski czasu karnawału oraz letnich miejskich parad, to nie tylko świetna zabawa dla wszystkich zaangażowanych, ale także cenna lekcja rozwijająca umiejętności manualne, kreatywność i wyobraźnię uczniów. To również okazja, aby przypomnieć, że maski, które obecnie kojarzą nam się z epidemią koronawirusa i ochroną zdrowia, towarzyszą ludzkości od wieków, spełniając różne funkcje społeczne.

ISP.TEN Transformacja, teraz! – rodzicu, wypełnij ankietę!

”ISP.TEN Transformacja, teraz!” to pilotażowy projekt wirtualnego laboratorium Instytutu Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. W jego ramach przez 10 dni kilkuosobowy zespół naukowców i studentów ISP UJ, przy wsparciu Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UJ, pracuje nad autorskim rozwiązaniem aktualnego wyzwania w obszarze edukacji, jakim jest przeciwdziałanie ograniczeniom w dostępie do systemu edukacyjnego w czasach pandemii (Covid 19 i nie tylko).

STARS – Rowerem do szkoły – zaproszenie dla nowych szkół

Rower jest jednym z najbardziej ekologicznych środków transportu, dlatego już po raz kolejny w Krakowie  będzie realizowany projekt "STARS – Rowerem do szkoły". Do udziału w nim w roku szkolnym 2020/2021 zapraszamy samorządowe szkoły podstawowe. Inicjatywa ma na celu promowanie wśród uczniów, rodziców i nauczycieli dojazdów do szkoły "na dwóch kółkach".

Lekcje dla młodzieży na 30-lecie samorządu

Dokładnie 30 lat temu, 27 maja 1990 r. odbyły się pierwsze wolne wybory do samorządu terytorialnego. Z tej okazji zachęcamy do skorzystania z pakietu edukacyjnego „Narodowa lekcja o samorządzie terytorialnym”. Dzięki niemu młodzi ludzie mogą dowiedzieć się, jak bardzo zmieniła się Polska za sprawą samorządów, a także w jakie działania na rzecz lokalnej społeczności mogą włączyć się sami mieszkańcy.

Dystrybucja płynu do dezynfekcji - informacje z Ministerstwa Zdrowia

Pan Janusz Cieszyński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia w piśmie z 21 maja br. skierowanym do dyrektorów szkół podstawowych, szkół muzycznych I stopnia oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych informuje o kwestiach związanych ze składaniem wniosków dotyczących montażu dyspenserów do dezynfekcji w ww. placówkach. Szczegóły są dostępne w piśmie dostępnym tutaj.

Moja Nowa Huta Przyszłości - do poniedziałku trwa konkurs plastyczny

Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży do lat 15. W czasie, gdy młodzi muszą więcej przebywać w domu, chcemy zaproponować im podróż do krainy wyobraźni. Organizatorzy czekają na prace plastyczne, które pokażą, jak mogłaby wyglądać Nowa Huta od 10 do 100 lat w przyszłość. Zgłoszenia trwają do poniedziałku, 25 maja.

Uczniowie techników i szkół branżowych zostaną wyróżnieni

Technik 100% i Specjalista 100% – to nagrody, o które w tym roku po raz pierwszy zawalczą uczniowie krakowskich techników oraz szkół branżowych. Trafią one do uczniów, którzy na egzaminach zawodowych osiągną najwyższe możliwe wyniki, czyli 100% Decyzję o włączeniu tych nagród do Krakowskiego Programu Wspierania Uzdolnionych Uczniów podjęli właśnie miejscy radni.

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2020/2021 – komunikat MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.

POLECAMY
POLECAMY