Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wystartowały zapisy na bezpłatne kursy językowe organizowane we współpracy z UNICEF

Fundacja Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji UMK oraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), z którego środków działanie jest finansowane, organizuje kursy języka polskiego dla nauczycieli i asystentów międzykulturowych z Ukrainy. Kursy skierowane są zarówno do osób zatrudnionych, jak i tych chcących podjąć zatrudnienie w krakowskich szkołach i przedszkolach.

pixabay.com
Fot. pixabay.com

- To kolejne działanie, za sprawą którego chcemy wesprzeć kompetencje językowe pracowników szkół. Dużym zainteresowaniem cieszyły się organizowane przez Miasto Kraków kursy języka polskiego dla nauczycieli i asystentów wielokulturowych z Ukrainy, a także zajęcia z języka ukraińskiego dla polskich nauczycieli i pracowników szkół. Stąd w ramach współpracy z UNICEF kontynuujemy to działanie. Rozpoczęła się właśnie rekrutacja na zajęcia, które będą odbywać się od grudnia 2022 do kwietnia 2023 roku w trybie regularnym lub intensywnym – mówi Dariusz Domajewski, zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji UMK. Jak dodaje, zajęcia języka polskiego będą organizowane również dla nauczycieli z Ukrainy mieszkających w Krakowie, a którzy dopiero chcieliby rozpocząć pracę w szkole.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie fundacji Internationaler Bund Polska, która koordynuje to działanie: Kursy języka polskiego dla nauczycieli i asystentów wielokulturowych. Zapisy możliwe są bezpośrednio pod linkiem.


Dodatkowych informacji udziela: Małgorzata Maśnica, koordynatorka projektu, +48 452 372 561

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2022-11-23
Data aktualizacji: 2022-11-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź