Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków i UNICEF wspólnie dla edukacji

Za sprawą współpracy Miasta Krakowa i UNICEF, w najbliższych miesiącach przewidziano szereg działań na rzecz wsparcia edukacyjnego uchodźców z Ukrainy. Będą one realizowane co najmniej do końca roku, a z wielu inicjatyw będą mogli korzystać także polscy równieśnicy. O wybranych działaniach i najważniejszych wyzwaniach z nimi związanych rozmawiano podczas spotkania przedstawicieli Wydziału Edukacji, Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z delegacją UNICEF. W wydarzeniu wziął udział Polat Kizildag, szef krakowskiego biura UNICEF.

materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów

Do tej pory, dzięki zaangażowaniu UNICEF, do krakowskich szkół trafiły dodatkowe środki pozwalające na zakup nowoczesnych komputerów, książek w języku ukraińskim oraz pomocy dydaktycznych, a także dodatkowych środków czystości. W sumie na ten cel przeznaczono ponad 1,7 mln zł, o czym więcej pisano w tym miejscu. To jednak zaledwie wybrane z działań realizowanych przez Wydział Edukacji UMK we współpracy z UNICEF, aby wesprzeć uczniów przybyłych do stolicy Małopolski po wybuchu wojny. W ramach współpracy przewidziano także organizację zajęć rekreacyjnych, spotkań językowych czy centrów wsparcia psychologicznego. Informacje na ich temat będą publikowane w Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa.

Całkowita kwota przyznanego wsparcia, oprócz działań edukacyjnych obejmująca również działania z zakresu zdrowia i polityki społecznej, wynosi w sumie ponad 67 mln zł.

pokaż metkę
Autor: Tomasz Kobylański
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2022-08-01
Data aktualizacji: 2022-08-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź