Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Komputery, książki i dodatkowe środki higieny trafiają do krakowskich szkół dzięki współpracy z UNICEF

Miasto Kraków realizuje współpracę z UNICEF, w ramach której przewidziano szereg działań na rzecz wsparcia edukacyjnego uchodźców z Ukrainy. Będą one realizowane co najmniej do końca roku. Chociaż trwają wakacje, do krakowskich szkół trafiły dodatkowe środki pozwalające na zakup nowoczesnych komputerów, książek w języku ukraińskim oraz pomocy dydaktycznych, a także dodatkowych środków czystości. W sumie na ten cel przeznaczono ponad 1,7 mln zł.

pixabay.com
Fot. pixabay.com

Dzięki przyznanemu dofinansowaniu, krakowskie szkoły będą mogły zakupić sprzęt pozwalający na stworzenie prawie 300 dodatkowych stanowisk komputerowych. Będą mogły z nich korzystać zarówno dzieci z Ukrainy, jak również ich polskie koleżanki i koledzy podczas zajęć szkolnych. Na ten cel przeznaczono ponad 800 tys. zł.

Z myślą o uczniach z Ukrainy, którzy pragną pozostawać w kontakcie ze swoim rodzimym językiem, zakupione zostaną natomiast książki w języku ukraińskim. Trafią one do szkolnych bibliotek. Przekazane przez UNICEF środki w 500 tys. zł. będą mogły również zostać przeznaczone na zakup słowników, rozmówek i innych publikacji pomocnych nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom szkół w kontakcie z dziećmi z Ukrainy.

Warto przy tym nadmienić, że od 24 lutego do krakowskich szkół i przedszkoli przyjęto niemal 7 tys. dzieci i młodzieży z Ukrainy. Aby zapewnić im jak najlepszy komfort pobytu w szkole, środki finansowe przyznane w ramach współpracy z UNICEF pozwolą także na zakup dodatkowych środków czystości w przedszkolach i szkołach. Dzięki dofinansowaniu z UNICEF, na ten cel przeznaczono ponad 300 tys. zł.

To jednak zaledwie wybrane z działań realizowanych przez Miasto Kraków wspólnie z UNICEF, aby wesprzeć uczniów przybyłych do stolicy Małopolski po wybuchu wojny. W ramach współpracy przewidziano także organizację zajęć rekreacyjnych, spotkań językowych czy centrów wsparcia psychologicznego. Informacje na ich temat będą publikowane w Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa. Całkowita kwota przyznanego wsparcia, oprócz działań edukacyjnych obejmująca również działania z zakresu zdrowia i polityki społecznej, wynosi w sumie ponad 67 mln zł.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2022-07-27
Data aktualizacji: 2022-07-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź