Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sport, społeczeństwo, kobieta w sercu Europy – międzynarodowy projekt dla uczennic

Liceum im. Paula Gauguina w Orleanie – partnerskim mieście Krakowa – zaprasza do udziału w projekcie, który przewiduje zaangażowanie pięciu szkół z aglomeracji orleańskiej oraz sześciu z partnerskich miast Orleanu, takich jak Tarragona (Hiszpania), Treviso (Włochy), Munster (Niemcy), Lugoj (Rumunia), Dublin (Irlandia). Zaproszenie kierowane jest także do uczennic szkół ponadpodstawowych z Krakowa.

pexels.com
pexels.com

Celem przedsięwzięcia jest opracowanie propozycji, które zostaną wysłane do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, aby naświetlić sytuację kobiet w Europie.

Uczestniczki z każdej ze szkół dokonają analizy i zaplanują prace nad ewolucją praw kobiet w sporcie i społeczeństwie swojego kraju w XX w., w oparciu o przykłady znaczących kobiet na jego obszarze, wraz z wyłonieniem opisowym ich portretów. Rezultaty tej pracy będą widoczne na stronie internetowej, prezentującej rozwój działań każdego z krajów. Następnie, przeanalizuje funkcjonowanie Wspólnoty Europejskiej, aby znaleźć artykuły, dotyczące praw kobiet i ich miejsca w Europie, a w końcowej fazie sporządzić propozycje. Zostaną one ratyfikowane i wysłane do Parlamentu Europejskiego podczas tygodnia spotkań i wymiany opinii między przedstawicielami każdej ze szkół, które zostanie uwieńczone turniejem halowej damskiej piłki nożnej, zorganizowanym przez orleańskie Liceum im. Paula Gauguina.

W trakcie rozgrywek, w hallu Sali gimnastycznej, w której będą rozgrywane mecze, zaproszone uczennice dwóch liceów, De la Source i D’Olivet, będą mieli okazję podziwiać eksponowane na stoiskach prace wykonane przez szkoły uczestniczące w projekcie, przygotowane przez nie szkolenia, zagadnienia tematyczne dotyczące wytycznych projektowych, sportu, Europy, miasta Orlean.

W tym samym czasie, w okresie trwania pracy z innymi miastami, co dwa miesiące w ciągu roku Urząd Miasta Orleanu zamierza zrealizować wydarzenie sportowe lub społecznościowe na rzecz kobiet. Ich organizacja przewidywana jest z udziałem zawodniczek grających na wysokim poziomie, z tamtejszej aglomeracji, jak piłkarki ręczne z Fleury czy piłkarki nożne z Orleańskiego Związku Sportowego. 

Urząd Miasta Orleanu serdecznie zaprasza 7-osobową grupę dziewcząt (ilość osób odpowiadająca ilości zawodniczek w drużynie) w wieku 16-18 lat reprezentującą krakowską szkołę ponadpodstawową (preferowane będą technika i szkoły branżowe, niemniej jednak chęć udziału mogą zgłaszać także licea) oraz 2 opiekunów. Nie zakłada się współzawodnictwa, nie jest więc wymagana umiejętność gry w piłkę, doceniona zostanie chęć i deklaracja udziału.

Koszty noclegów i posiłków są pokrywane na miejscu przez organizatora. Koszt przelotu i transportu do Orleanu pozostają po stronie uczestniczek i opiekunów.

W sprawie projektu sugerujemy bezpośredni kontakt z Panem Pietro De Cesare, nauczycielem w Liceum im. Paula Gauguina i koordynatorem projektu (pietrodecesare@aol.com, 0033664263650) oraz ewentualnie z Panią Ewą Szpakowską z Kancelarii Prezydenta Urzędu Miasta Krakowa (ewa.szpakowska@um.krakow.pl, 12 6161 521, 797018731).

źródło: Kancelaria Prezydenta UMK

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-10-12
Data aktualizacji: 2021-10-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat