Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zaproszenie do kampanii Rowerowy Maj 2021 w ramach projektu STARS Rowerem do szkoły

Komunikat Ewy Bielas, Zastępcy Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej w sprawie czwartej edycji kampanii Rowerowy Maj.

Fot. materiały organizatorów
materiały organizatorów

Szanowni Państwo,

Gmina Miejska Kraków, w ramach projektu STARS Rowerem do Szkoły, organizuje w maju br. czwartą edycję kampanii Rowerowy Maj.

Kampania jest dedykowana zwłaszcza szkołom, które w ramach projektu, organizują akcje i działania promujące wśród swoich podopiecznych dojazdy do szkoły rowerem.

Jeśli chcieliby Państwo działać na rzecz popularyzacji dojeżdżania do szkoły na rowerze już teraz zapraszam Państwa szkołę do udziału w najbliższej kampanii Rowerowy Maj. W przypadku zainteresowania ofertą uprzejmie proszę o kontakt z kierownikiem projektu (Dariusz Niewitała, dariusz.niewitala@um.krakow.pl, tel. 12 616 8780) w terminie do 26 lutego 2021r. (w zgłoszeniu proszę podać adres mailowy sekretariatu, na który wysłany zostanie link do systemu). Priorytetowo potraktujemy szkoły biorące udział w projekcie STARS oraz takie, które chcą dołączyć do projektu od września 2021 r. Ofertę kieruję do krakowskich samorządowych szkół podstawowych (klasy 0-8) oraz samorządowych przedszkoli. Liczba miejsc jest ograniczona.

Jeśli do Państwa szkoły czy przedszkola dzieci i rodzice docierają rowerami, hulajnogami lub na wrotkach, rolkach czy deskorolce zachęcam do zapoznania się z ofertą kampanii.

Dla najlepszych uczniów i przedszkolaków przygotowaliśmy upominki.

Zachęcam Państwa do udziału w Kampanii zwłaszcza w kontekście pandemii COVID-19 oraz ograniczeń w aktywności uczniów jakie niosła i niesie nauka zdalna.

Organizator główny kampanii gwarantuje w tym roku, że kampania odbędzie się nawet w przypadku dalszej kontynuacji obostrzeń np. w postaci nauki zdalnej. Uczniowie uczący się zdalnie będą mieli możliwość wzięcia udziału w akcji, co będzie precyzował regulamin kampanii!

Zasady kampanii Rowerowy Maj znajdą Państwo na stronie pomysłodawcy (Gmina Miasta Gdańska): www.rowerowymaj.eu

Wspomnianą nowością będzie dopuszczenie polegające na tym, że w przypadku, gdy szkoła lub przedszkole będzie funkcjonować w trybie zdalnego nauczania, za aktywne podróże zostaną uznane przejazdy do dowolnego celu rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, które będą trwać minimum 30 min.

Nabór do projektu STARS rowerem do szkoły jest prowadzony corocznie w maju – informacje o ubiegłorocznym naborze można znaleźć tutaj.

Więcej szczegółów na temat projektu STARS można znaleźć tutaj.

Z poważaniem,
Ewa Bielas
Zastępca Dyrektora
Wydziału Gospodarki Komunalnej

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-02-19
Data aktualizacji: 2021-02-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat