Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

35 pomysłów. Jak wspierać międzynarodowe wymiany szkolne? – poradnik dla samorządów

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zachęca do lektury najnowszej publikacji pt. „35 pomysłów. Jak wspierać międzynarodowe wymiany szkolne? Poradnik dla samorządów”. Niniejszy poradnik stanowi zbiór praktycznych i różnorodnych pomysłów na wsparcie wymian szkolnych przez jednostki samorządu terytorialnego, będące organami prowadzącymi dla poszczególnych typów szkół i placówek oświatowych.

Fot. PNWM
PNWM

- Kierujemy tę publikację do osób, które z ramienia samorządu mają wpływ na funkcjonowanie szkół: do władz lokalnych, radnych, pracowników różnych komórek administracji samorządowej odpowiedzialnych za oświatę, finanse, współpracę międzynarodową, promocję, koordynację projektów itp. oraz do wszystkich zainteresowanych – informują przedstawiciele PNWM.

Wielką i wielowymiarową rolę samorządów w propagowaniu międzynarodowych wymian szkolnych podkreśla już sama struktura poradnika. 35 pomysłów na takie wspierające działania pogrupowaliśmy w pięciu obszarach: dostarczanie informacji i networking, aspekty formalnoprawne, finansowanie, upowszechnianie rezultatów i promocja, uhonorowanie wymiany i jej organizatorów. - Niemal każdy pomysł ilustrowany jest inspiracją działań polskich JST różnego szczebla. W wielu przypadkach zamieszczamy uzupełniające informacje i wskazujemy jakiej pomocy w danej kwestii może udzielić także PNWM – dodają.

Publikacja jest dostępna bezpłatnie tutaj [PDF].
 

oprac. na podstawie materiałów PNWM

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-01-12
Data aktualizacji: 2021-01-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat