Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Day Care Kraków

Centrum warsztatowe Day Care dla dzieci z Ukrainy

2022-07-27

Miało działać miesiąc jako dzienny punkt opieki dla dzieci z Ukrainy. Krakowskie centrum warsztatowe Day Care funkcjonuje już prawie pół roku, integrując i dając poczucie bezpieczeństwa blisko stu maluchom miesięcznie. Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu zwykłych ludzi, uciekające przed wojną dzieci bawią się w przestronnych salach w samym centrum miasta, zaprojektowanych i urządzonych przez IKEA. Spontaniczną inicjatywę mieszkanki Krakowa dostrzegł i wsparł nawet UNICEF.

pixabay.com

Komputery, książki i dodatkowe środki higieny trafiają do krakowskich szkół dzięki współpracy z UNICEF

2022-07-27

Miasto Kraków realizuje współpracę z UNICEF, w ramach której przewidziano szereg działań na rzecz wsparcia edukacyjnego uchodźców z Ukrainy. Będą one realizowane co najmniej do końca roku. Chociaż trwają wakacje, do krakowskich szkół trafiły dodatkowe środki pozwalające na zakup nowoczesnych komputerów, książek w języku ukraińskim oraz pomocy dydaktycznych, a także dodatkowych środków czystości. W sumie na ten cel przeznaczono ponad 1,7 mln zł.

pixabay.com

Ponad 2300 wolnych miejsc w krakowskich szkołach

2022-07-26

Na stronie systemu rekrutacyjnego Omikron została opublikowana informacja o szkołach ponadpodstawowych, w których nadal pozostają wolne miejsca. Od 27 lipca będzie prowadzona w nich rekrutacja uzupełniająca. W sumie na kandydatów czeka 1591 wolnych miejsc w szkołach prowadzonych przez Miasto Kraków, w tym 406 w liceach, 643 – w technikach i 542 – w szkołach branżowych. Ofertę uzupełniają szkoły niesamorządowe, gdzie wolnych jest 765 miejsc (241 w liceach i 524 w technikach)

pixabay.com

Teatr BARAKAH zaprasza na warsztaty języka polskiego

2022-07-25

Dla dorosłych z Ukrainy Teatr BARAKAH przygotował darmowe warsztaty języka polskiego. Dodatkowo w czasie trwania warsztatów teatr zaprosi dzieci uczestników na zajęcia plastyczne, dzięki czemu rodzice będą mogli skupić się na nauce języka. Warsztaty odbędą się w sierpniu, trwają zapisy.

materiały organizatorów

YOO! Festiwal sportów miejskich już niebawem

2022-07-22

Wyjątkowy, sportowy event przed nami. Podczas dwóch dni festiwalu zaplanowano darmowe warsztaty z deskorolki, rolek, hulajnogi i BMX. Ale to dopiero początek atrakcji! Strefa graffiti oraz breakdance, strefa testowa z wypożyczalnią sprzętu i best tricki dla najlepiej jeżdżących. To wszystko już 3 i 4 sierpnia w skateparku parku im. Jordana.

materiały prasowe

Kocia szajka bawi dzieci po ukraińsku

2022-07-20

Aby pomóc dzieciom z Ukrainy choć na chwilę zapomnieć o lęku związanym z wojną, wydawnictwo Agora wydaje książkę „Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi” Agaty Romaniuk w języku ukraińskim. Będzie ona przekazywana bezpłatnie instytucjom mającym pod swoją opieką rodziny z dziećmi z Ukrainy. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie wydawnictwa Agora.

pexels.com

Znamy wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

2022-07-19

Uczniowie z Krakowa poznali wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych – w sumie do szkół samorządowych zakwalifikowano w tym roku ponad 9000 kandydatów. Ze względu na tzw. „kumulację roczników” to niemal o 1500 więcej niż w ubiegłym roku. Na uczniów, którzy nie zostali przyjęci do żadnej ze szkół, w rekrutacji uzupełniającej wciąż czeka jednak ponad 800 miejsc.

materiały organizatorów

Tenisowe zmagania o spotkanie z Igą Świątek

2022-07-19

Już jutro odbędzie się Dziecięcy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Uczestnicy będą rywalizować w dwóch grupach wiekowych – od 6 do 9 lat (godz. 9.00) i od 10 do 14 lat (godz. 12.00). Obowiązują zapisy internetowe i limit zgłoszeń – po 16 osób w każdej z grup. Finaliści otrzymają zaproszenia na mecz charytatywny „Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy”, podczas którego osobiście pogratuluje im najlepsza obecnie tenisistka świata!

pexels.com

Nauczyciele podnoszą kompetencje dzięki wsparciu Miasta Krakowa

2022-07-18

Każdego roku nauczyciele krakowskich szkół otrzymują wsparcie finansowe od lokalnego samorządu. Dzięki temu mogą podejmować studia i kursy podnoszące ich kwalifikacje. W pierwszym półroczu 2022 r. rozpatrzono wnioski kolejnych nauczycieli pozwalające na przyznanie tego typu dofinansowania. W tym roku rozszerzona została także lista kierunków uznawanych za priorytetowe, dla których dofinansowanie może wynieść aż do 95 proc.

materiały organizatorów

Daj się zasmoczyć... piknikiem w zieleni!

2022-07-13

Smocze smakołyki, wędrówki ulicami Krakowa, kino letnie, wreszcie... smoczy piknik! Świętując 50-lecie rzeźby smoka wawelskiego, nie mogliśmy zapomnieć, że nasz jubilat również ma wakacje i chętnie odpocznie w zieleni! Zapraszamy więc do wybranych krakowskich parków na „Smoczy piknik".

Znajdź