Aktualności

Niemal 5700 krakowskich uczniów będzie zdawać egzamin ósmoklasisty

16 czerwca rozpocznie się egzamin ósmoklasisty, który potrwa trzy dni. W tym czasie niemal 5700 krakowskich ósmoklasistów przystąpi do egzaminów z języka polskiego, matematyki oraz wybranego przez nich języka obcego. Oprócz uczniów, do egzaminów są gotowi także dyrektorzy krakowskich szkół, którzy w ostatnich tygodniach wprowadzili procedury pozwalające na organizację egzaminów z zachowaniem specjalnych środków bezpieczeństwa.

Rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

15 czerwca rozpoczęła się rekrutacja do klas pierwszych liceów ogólnokształcących dla młodzieży, techników oraz szkół branżowych I stopnia. Tak samo jak w poprzednich latach, rekrutacja do szkół prowadzonych przez Miasto Kraków jest realizowana z wykorzystaniem informatycznego systemu rekrutacyjnego e-omikron. System ten w rekrutacji wykorzystują także niektóre szkoły niesamorządowe. Poniżej można znaleźć przydatne informacje na temat tego, co zrobić, aby wziąć udział w rekrutacji.

Mózg w czasie pandemii - kolejna konferencja on-line już 19 czerwca

19 czerwca w godz. 12.00-16.00 odbędzie się druga część konferencji "Mózg w czasie pandemii" organizowana przez Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi i Specjalistyczną Poradnię Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie. Wydarzenie będzie poświęcone wsparciu nauczycieli w zdalnej edukacji. Wydarzenie jest skierowane do dyrektorów oraz nauczycieli i jest bezpłatne.

Rozpoczęły się matury! Krakowskie szkoły przygotowane do egzaminów

W tym roku matury rozpoczęły się o miesiąc później niż zazwyczaj – ze względu na trwającą pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, maturzyści pierwsze egzaminy zdają dopiero od 8 czerwca. Potrwają one przez trzy tygodnie.

Wybory prezydenckie 28 czerwca – komunikat Sekretarza Miasta Krakowa

W związku z ogłoszeniem przez Marszałka Sejmu kolejnego terminu wyborów prezydenckich, Antoni Fryczek, Sekretarz Miasta Krakowa, skierował do dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek komunikat w sprawie obsługi technicznej lokali udostępnionych na siedziby obwodowych komisji wyborczych. Z jego treścią można zapoznać się tutaj. Załączniki są dostępne poniżej.

Biało-niebieski Kraków z okazji Święta Miasta

Od 1 do 7 czerwca obchodzimy Święto Miasta Krakowa, które zostało ustanowione przez Radę Miasta Krakowa jako upamiętnienie otrzymania przywileju lokacyjnego przez Kraków w 1257 r. W Krakowie z tej okazji nie tylko magistrat, ale też m.in. instytucje kultury, jednostki edukacyjne, siedziby rad dzielnicy oraz spółek i instytucji miejskich, a także pojazdy komunikacji miejskiej będą udekorowane biało-niebieskimi flagami miejskimi.

Ogłoszenie o konkursach na stanowiska dyrektorów szkół i placówek oświatowych

3 czerwca 2020 r. Prezydent Miasta Krakowa podpisał ogłoszenie konkursów na stanowiska dyrektorów samorządowych szkół i placówek oświatowych. Poniżej link z treścią ogłoszenia.

Prawie co piąte dziecko wróciło już do przedszkola

- Cały czas wzrasta zainteresowanie rodziców powrotem dzieci do krakowskich przedszkoli. 1 czerwca w zajęciach przedszkolnych uczestniczyło już 2905 dzieci, czyli prawie 17 proc. wszystkich przedszkolaków – to o niemal 1000 więcej niż tydzień temu. Znikome jest nadal zainteresowanie rodziców powrotem do szkół uczniów z klas I-III – w poniedziałek zaledwie co dwudziesty z nich brał udział w zajęciach prowadzonych stacjonarnie – informuje Ewa Całus, dyrektorka Wydziału Edukacji.

Dzień Dziecka – propozycja warsztatów lepienia ozdobnych masek

Wykonanie masek, nawiązujących do radości i beztroski czasu karnawału oraz letnich miejskich parad, to nie tylko świetna zabawa dla wszystkich zaangażowanych, ale także cenna lekcja rozwijająca umiejętności manualne, kreatywność i wyobraźnię uczniów. To również okazja, aby przypomnieć, że maski, które obecnie kojarzą nam się z epidemią koronawirusa i ochroną zdrowia, towarzyszą ludzkości od wieków, spełniając różne funkcje społeczne.

ISP.TEN Transformacja, teraz! – rodzicu, wypełnij ankietę!

”ISP.TEN Transformacja, teraz!” to pilotażowy projekt wirtualnego laboratorium Instytutu Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. W jego ramach przez 10 dni kilkuosobowy zespół naukowców i studentów ISP UJ, przy wsparciu Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UJ, pracuje nad autorskim rozwiązaniem aktualnego wyzwania w obszarze edukacji, jakim jest przeciwdziałanie ograniczeniom w dostępie do systemu edukacyjnego w czasach pandemii (Covid 19 i nie tylko).

POLECAMY
POLECAMY