Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wakacje 2024 – życzenia Marii Klaman, Zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa

"Niech nadchodzące wakacje będą czasem odpoczynku, czerpania radości z piękna otaczającej przyrody i możliwości spokojnego odkrywania uroków naszego miasta, Krakowa" – pisze w liście z życzeniami z okazji zbliżających się wakacji oraz podziękowaniami za całoroczne zaangażowanie w sprawy edukacji, Pani Maria Klaman, Zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa.

Jan Graczyński / krakow.pl
Fot. Jan Graczyński / krakow.pl

Szanowni Państwo,
Dyrektorki i Dyrektorzy,
Nauczycielki i Nauczyciele,
Edukatorki i Edukatorzy,
Pracowniczki i Pracownicy Administracji i Obsługi,
Uczennice i Uczniowie,
Rodzice i Opiekunowie,
Wszystkie Osoby, które angażują się w sprawy edukacji w Krakowie,

od kilku tygodni mam ogromną przyjemność piastować stanowisko Zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa. To dla mnie zaszczyt, że wśród dziedzin, którymi się zajmuję, jest tak bliska mojemu sercu edukacja. To właśnie edukacji poświęciłam ważną część swojej pracy zawodowej w organizacjach pozarządowych i instytucjach publicznych. Cieszę się, że będę mogła wykorzystać moje doświadczenia w pracy na rzecz krakowskiej edukacji.

Ostatnie tygodnie były dla mnie okazją do spotkań z wieloma osobami, które zajmują się na co dzień sprawami edukacji – to pracowniczki i pracownicy szkół, instytucji edukacyjnych, uczennice i uczniowie, rodzice i opiekunowie oraz przedstawicielki i przedstawiciele różnych środowisk. Choć bardzo bym chciała, nie miałam możliwości, aby spotkać się ze wszystkimi z Państwa. Dlatego tą drogą przekazuję moje największe wyrazy uznania i serdeczne pozdrowienia.

Jestem przekonana, że w najbliższych latach będziemy spotykać się podczas różnego rodzaju wydarzeń organizowanych w naszym mieście oraz mieli okazję do wspólnych, ambitnych, edukacyjnych działań. Nowe wyzwanie na mojej drodze zawodowej podejmuję z jeszcze większą energią do współpracy i kreowania pozytywnych zmian. Chcę jednak dokonywać ich wraz z Państwem – wsłuchując się w Państwa głos, inspirując się doświadczeniem, a w przypadku uczennic i uczniów – młodzieńczą radością do działania. Zrobię wszystko, aby nie zawieść Państwa nadziei, a moje drzwi zawsze pozostają dla Państwa otwarte. Zapraszam serdecznie do współpracy, gwarantując przyjazny klimat dla dobrych pomysłów i ich realizacji.

Drodzy Państwo,

przy tej okazji przede wszystkim serdecznie dziękuję za Państwa pracę i edukacyjny trud w roku szkolnym 2023/2024, który zbliża się ku końcowi. Doceniam Państwa zaangażowanie w liczne działania realizowane w przedszkolach, szkołach i placówkach, a także we współpracę z zewnętrznymi partnerami. Wśród nich są również wspólne działania z Miastem Kraków przy wielu wartościowych projektach, w tym m.in. miejskim programie #Ogarniam życie, który pomaga kształtować pozytywne postawy, budować autorytety i wzmacniać więzi koleżeńskie. Życzę Państwu oraz nam wszystkim, by także kolejny rok szkolny obfitował we wspólne, bezcenne inicjatywy i był czasem sukcesów. Deklaruję, że zrobię wszystko, co możliwe, aby Państwa wysiłek był jeszcze bardziej widoczny i odpowiednio doceniany. Prowadzę rozmowy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Unią Metropolii Polskich i Związkiem Miast Polskich na temat wzmocnienia edukacji w wymiarze ogólnopolskim i lokalnym. Liczę na pozytywne rozstrzygnięcia.

Tymczasem życzę Państwu wszystkiego, co najwspanialsze, na zbliżające się wakacje. Bez względu na to, gdzie będą Państwo je spędzać, niech będzie to czas wypełniony radością, pozytywną energią i szczęściem z odpoczywania w taki sposób, jak Państwo lubią.

Życzenia z okazji zbliżających się wakacji skierował do Państwa drogą elektroniczną również Pan Aleksander Miszalski, Prezydent Miasta Krakowa. Napisał w nich, że życzy, by teraz mogli Państwo wreszcie poświęcić czas i uwagę sobie – po to, aby we wrześniu móc powrócić do pracy z nową energią, siłą i radością. Ja również tego życzę – niech nadchodzące wakacje będą czasem odpoczynku, czerpania radości z piękna otaczającej przyrody i możliwości spokojnego odkrywania uroków naszego miasta, Krakowa.

Z serdecznymi, wakacyjnymi pozdrowieniami
Maria Klaman
Zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa
ds. Edukacji, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2024-06-20
Data aktualizacji: 2024-06-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź