Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie – scenariusze lekcji

Już w tym tygodniu rozpoczyna się Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie! Od środy sale koncertowe wypełnią się muzyką z najpiękniejszych, polskich i zagranicznych filmów. KBF zaprasza na koncerty, ale również do zapoznania się ze scenariuszami lekcji inspirowanymi kolejnymi edycjami tego muzyczno-filmowego święta.

materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów

Charakter konspektów jest uniwersalny, dlatego można korzystać z nich w różnych momentach roku szkolnego. Ich autorkami i autorami są krakowskie nauczycielki i nauczyciele, a treść każdego jest zgodna z podstawą programową.

Podczas tegorocznej edycji FMF-u celebrujemy 30-tą rocznicę powstania kultowej animacji Król lew. Z tej okazji prezentujemy scenariusz lekcji przyrody dla uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej wykorzystujący fragmenty tego niezwykłego filmu. Celem zajęć jest zapoznanie uczniów ze złożonością łańcuchów i sieci pokarmowych, zobrazowanie relacji łączących poszczególne elementy ekosystemu oraz kształtowanie postawy szacunku wobec przyrody. Autorką konspektu jest Anna Zubek – doktor nauk biologicznych, nauczyciel, obecnie kierownik Działu Edukacji i Promocji w Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego – zaangażowana w popularyzację nauk przyrodniczych i edukację na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Scenariusz Krąg życia – poznajemy ogniwa łańcucha pokarmowego – KLIK

Konspekty powstałe w poprzednich latach można pobrać z oficjalnej strony festiwalu: fmf.fm/edukacja

Zachęcamy do zapoznania się ze scenariuszami oraz wykorzystywania muzyki filmowej w swojej pracy z dziećmi i młodzieżą. Do zobaczenia na FMF!

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2024-05-23
Data aktualizacji: 2024-05-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź