Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Parlament Młodych RP po raz pierwszy w Krakowie!

Za nami XIII obrady Parlamentu Młodych RP, który po raz pierwszy obradował w Krakowie. Młodzieżowy Parlament jest oddolną inicjatywą parlamentarnych obrad młodego pokolenia Polek i Polaków, organizowaną przez młodych, dla młodych i na rzecz młodych od 2018 roku.

Misją Parlamentu Młodych RP jest zrzeszanie młodych Polaków poprzez pomoc w przygotowaniu do życia w społeczeństwie obywatelskim, naukę umiejętności rzetelnego i merytorycznego formułowania argumentów oraz nabycia podstawowych umiejętności debatowania w formie parlamentarnej. Temat przewodni ostatniego posiedzenia brzmiał: „Ponieważ Ziemia opiekuje się nami, my opiekujemy się Ziemią. Odpowiedzialna polityka klimatyczna jako wyzwanie dla młodego pokolenia”.  W obradach wzięło udział blisko 100 osób ze wszystkich zakątków Polski – podczas nich zostały podjęte uchwały dotyczące polityki klimatycznej, które następnie są przekazywane osobom decyzyjnym na poziomie krajowym i lokalnym.

W posiedzeniu, które odbyło się w Starej Auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, wzięli udział przedstawiciele Sejmu RP: Weronika Smarduch (Poseł-elekt na Sejm X kadencji), Rafał Śliz (Poseł-elekt na Sejm X kadencji) oraz Daria Gosek-Popiołek (Poseł na Sejm IX i X kadencji). Spotkanie otworzył gospodarz miejsca – prof. Stanisław Mazur, rektor UEK w Krakowie. Młode pokolenie reprezentowali – oprócz przedstawicieli Parlamentu Młodych RP – Wojciech Zalewski (Przewodniczący Młodzieżowej Rady Krakowa) oraz Natalia Gajewska (Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Klimatycznej). Głos na otwarciu posiedzenia zabrał również Tomasz Kobylański, Główny Specjalista w Wydziale Edukacji UMK.

Więcej informacji na temat Parlamentu Młodych RP oraz możliwości zaangażowania się w jego działania można znaleźć na oficjalnej stronie Parlamentu dostępnej na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2023-11-21
Data aktualizacji: 2023-11-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź