Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Startują rozgrywki turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to jedne z największych i najbardziej rozpoznawalnych amatorskich zawodów piłkarskich w Polsce.  Nie dziwi więc fakt, że z Krakowa zgłosiło się aż 56 drużyn, pochodzących ze szkół podstawowych publicznych i niepublicznych.  W marcu i kwietniu odbędą się eliminacje gminne i powiatowe, a w maju wojewódzkie, dlatego zwracamy się z prośbą o umożliwienie drużynom aktywnego uczestniczenia w zawodach na poszczególnych ich etapach.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, który przewidział dla zwycięzców etapu wojewódzkiego puchar, nagrody rzeczowe, medale oraz oczywiście tytuł Mistrza Województwa w swojej kategorii wiekowej. Nagrodą główną dla zwycięzców Turnieju w kategorii U-10 i U-12 jest uczestnictwo jako kibice w meczu Reprezentacji Polski. Również niewątpliwie dużym przeżyciem będzie sam udział w finale rozgrywanym na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Warto przypomnieć, że swoją przygodę w 2014 r. i ogromną radość przeżywali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 119 w Krakowie, którzy zwyciężyli w kategorii U-12.

Więcej informacji o harmonogramie i samych zawodach znajdują się na stronie organizatora.

pokaż metkę
Autor: Jerzy Gąsiorowski
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2023-03-21
Data aktualizacji: 2023-03-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź