Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Animacja na krakowskich orlikach ponownie dostępna

Orliki w naszym mieście ponownie wypełni mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Kolejna edycja programu „Lokalny Animator Sportu” rozpoczęła się 1 marca 2023 r.

Projekt pozwala najmłodszym wybrać ulubiony sport, który chcieliby uprawiać. Zajęcia obejmują takie dyscypliny, jak m.in. piłka nożna, piłka siatkowa czy tenis. Program powstał, aby zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu. Regularne treningi mają rozbudzić w nich pasję do uprawiania sportu. Tempo i intensywność zajęć dostosowane są do kondycji oraz umiejętności uczestników. Ćwicząc i rywalizując dzieci integrują się ze sobą. Sporty drużynowe uczą najmłodszych skutecznej współpracy z koleżankami i kolegami na boisku. Pokazują, jak ważna w każdym zespole jest dobra atmosfera i tzw. „team spirit”.

Treningi odbywają się na obiektach, które powstały w wyniku realizacji programu inwestycyjnego „Moje Boisko ORLIK 2012". Prowadzą je doświadczeni trenerzy - animatorzy.

Harmonogram zajęć dostępny jest na stronie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków "Wschód". Tam znajdziecie też dodatkowe informacje o programie. Program realizowany jest ze środków Miasta Krakowa, a część wynagrodzenia animatorów pokrywa Instytut Sportu Państwowego Instytutu Badawczego z Warszawy.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Jerzy Gąsiorowski
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2023-03-08
Data aktualizacji: 2023-03-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź