Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Świat oczami młodych. Szkoły mogą starać się o granty na tworzenie ekomurali

Do 31 maja szkoły, przedszkola, biblioteki oraz domy i ośrodki kultury mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w konkursie Fundacji BOŚ na najlepsze projekty ekomurali „Świat oczami młodych”. Granty w wysokości 15 tys. zł każdy zostaną przyznane pięciu zwycięskim projektom.

Żołna na krakowskim osiedlu
Fot. Żołna na krakowskim osiedlu "Na Kozłówce". Zdj. Tomasz Kobylański / Wydział Edukacji UMK

„Ekomurale to murale przedstawiające tematykę związaną z ekologią, ochroną środowiska czy zmianami klimatu. Mogą one również w inny sposób wpisywać się w wymienione tematy, na przykład poprzez sposób wykonania (ekologiczne materiały, farby fotokatalityczne, itp.) czy poprzez wkomponowanie dodatkowych elementów (domki dla jeżyków na elewacji, domki dla owadów, dodatkowe nasadzenie roślin), które wraz z obrazem tworzą całość)” – informują organizatorzy.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zarejestrowanie placówki w terminie do 31 maja 2022 roku poprzez wypełnienie i wysłanie formularza elektronicznego znajdującego się tutaj. Projekty murali należy przesłać do 30 czerwca. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 15 lipca.

Wraz z projektami należy obowiązkowo przesłać informacje na temat ściany, na które ma powstać zgłaszany do konkursu mural: wymiary i stan ściany; jej adres; opis otoczenia; zdjęcia ściany i otoczenia.

Jedna placówka może przesłać jedno zgłoszenie konkursowe złożone z: maksymalnie 3 projektów murali wraz z wymaganymi zgodami oraz wstępnymi kosztorysami, opisu ściany wraz z wymaganymi dokumentami oraz zgody dyrektora placówki lub władz uczelni na udział w konkursie. Wszystkie nadesłane projekty murali zostaną opublikowane na stronie konkursu.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej konkursu "Świat oczami młodych": www.oczamimlodych.pl

źródło: PAP / materiały organizatorów

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2022-05-11
Data aktualizacji: 2022-05-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź