Nauczycielu, zgłoś swój udział w sieci współpracy i samokształcenia!
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Krakowie po raz kolejny zaprasza nauczycieli i specjalistów do udziału w sieci współpracy i samokształcenia. W ramach bezpłatnego cyklu możliwy jest udział w kilkunastu spotkaniach.

- Mocną stroną organizowanych spotkań jest współpraca nauczycieli, specjalistów, wychowawców z różnych, krakowskich placówek w ramach wspólnie wybranego zagadnienia, a także wymiana doświadczeń i dobrych praktyk między uczestnikami oraz podnoszenie kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach z ekspertami. Koordynatorami każdej sieci są nauczyciele o dużym doświadczeniu zawodowym - informują organizatorzy i proponują bezpłątny udział w następujących problemowych i przedmiotowych sieciach współpracy i samokształcenia:
- Nauczyciel i uczeń w centrum uwagi – jak zadbać o swój i swoich uczniów dobrostan fizyczny i psychiczny.
- Praca zdalna w praktyce nauczyciela – zagadnienia techniczne, informatyczne i metodyka prowadzenia zajęć on-line.
- Muzyka we wczesnej edukacji szkolnej i przedszkolnej – rozwijanie aktywności muzycznej uczniów, kompetencji muzycznych nauczycieli.
- Rozwijanie zdolności matematycznych uczniów I etapu edukacyjnego – rozwijanie umiejętności związanych z myśleniem i rozwiązywaniem zadań; wspieranie ucznia w uczeniu się matematyki.
- Bądź EKORatownikiem! Eksperymenty przyrodnicze z zakresu edukacji ekologicznej – przeprowadzania prostych doświadczeń przyrodniczych, kreatywne lekcje przyrody w klasach 1-3 i na zajęciach przedszkolnych.
- Nauczyciel informatyki w klasach 1-3 i 4-8 – pomysły na ciekawe realizacje programu, doskonalenie własnych kompetencji informatycznych.
- Kodowanie i programowanie w edukacji przedszkolnej – rozwijanie kluczowych kompetencji informatycznych u dzieci w wieku 3-6 lat.
- Rozwijanie wyobraźni i twórczej inwencji w ramach zajęć plastyczno-technicznych – rozbudzanie naturalnej aktywności dzieci na lekcjach i zajęciach grupowych.
- Stymulacja małej motoryki u dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.
- Praca z uczniem z doświadczeniem migracji –wsparcie nauczycieli, specjalistów pracujących z uczniami pochodzenia ukraińskiego i wielojęzycznych.
- Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych – dla nauczycieli i specjalistów pracujących z uczniami wymagającymi dodatkowego wsparcia, z opiniami, orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego.
Zgłoszenie są przyjmowane poprzez formularz dostępny tutaj do 25 lutego. Więcej informacji można znaleźć w tym miejscu.
źródło: PPP nr 1 w Krakowie