Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowscy rodzice zaangażowani w działania na rzecz edukacji

Współpraca z rodzicami jest uznawana przez władze Krakowa za priorytet w ważnym obszarze funkcjonowania miasta, jakim jest edukacja. W dużej mierze od wzajemnej współpracy w tym zakresie uzależniona jest bowiem jakość nauczania i oferta krakowskich szkół. Dlatego w tym roku już po raz kolejny przy Prezydencie Miasta Krakowa będą działać Zespoły Doradcze Rodziców.

Wiesław Majka, Kancelaria Prezydenta
Fot. Wiesław Majka, Kancelaria Prezydenta

Zespoły Doradcze Rodziców działają od kilku lat z inicjatywy Prezydenta Miasta Krakowa, stanowiąc cenny głos opiniotwórczy środowiska rodziców. Jak mówi Anna Korfel-Jasińska, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki, w ostatnich latach wspomniana współpraca bardzo dobrze sprawdziła się w przypadku sytuacji o charakterze szczególnym, w tym między innymi w czasie wprowadzania reformy oświaty. - Dzięki aktywności Zespołów Doradczych pojawiło się również wiele cennych inicjatyw mających wpływ na jakość współpracy między rodzicami a szkołą, a tym samym na jakość edukacji – mówi Anna Korfel-Jasińska, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki.

Wiele aspektów współpracy w roku szkolnym 2021/2022 zostało omówionych podczas spotkania inaugurującego pracę Zespołów w nowym roku szkolnym, które odbyło się 9 listopada 2021 r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego. W jego trakcie zostały także wręczone akty nominacji przedstawicielom rodziców, którzy będą zaangażowani w prace Zespołów Doradczych w roku szkolnym 2021/2022. W sumie w ich skład zostało wybranych 18 osób reprezentujących różne typy szkół i dzielnice Krakowa.

Podczas spotkania podziękowano również za pracę przedstawicielom Zespołów Doradczych Rodziców działających przy Prezydencie Miasta Krakowa w latach szkolnych 2019/2020 i 2020/2021. Ze względu na pandemię COVID-19, Zespoły Doradcze pracowały w tych samych składach przez dwa lata szkolne z rzędu.

pokaż metkę
Autor: Tomasz Kobylański
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-11-19
Data aktualizacji: 2021-11-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź