Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nagroda dla osób pracujących na rzecz młodzieży – ostatnie dwa tygodnie naboru!

Do 30 kwietnia krakowska młodzież może zgłaszać kandydatów do Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa. Laureatami wyróżnienia, które w tym roku zostanie przyznane po raz pierwszy, mogą zostać osoby z różnych środowisk, m.in. szkolnych, oświatowych, sportowych, harcerskich, pozarządowych, które wspierają rozwój młodych ludzi.

Fot. Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK
Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK

Patron nagrody – pedagog i działacz społeczny, przez wiele lat prowadził działalność wspierającą młodzież w Krakowie. Był instruktorem harcerskim, dyrektorem liceum ogólnokształcącego oraz Centrum Młodzieży im. dra H. Jordana, założycielem Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego im. Aleksandra Kamińskiego oraz Towarzystwa Inicjatyw Wychowawczych im. Janusza Korczaka. Za swoje zaangażowanie i pracę na rzecz młodych ludzi został uhonorowany Orderem Uśmiechu oraz Odznaką „Honoris Gratia” przyznawaną za działalność na rzecz Krakowa.

Odtąd, co roku, statuetką jego imienia będą nagradzane osoby, które wyróżniają się w pracy i działalności na rzecz młodych. Nagroda ma dwie kategorie. „Diamentowy Weyssenhoff” zostanie przyznany osobie, której dorobek zasługuje, by uhonorować ją za całokształt pracy z młodzieżą. Złotą statuetkę otrzymają osoby, które w roku poprzednim zrealizowały wybitne projekty na rzecz młodzieży.

Laureatów wybierze powołana do tego Kapituła, ale prawo zgłaszania kandydatów przysługuje osobom w wieku od 13 do 26 lat.

Uhonorujmy tych, którzy z pasją i talentem pracują z młodzieżą w Krakowie.

Zachęcamy do wysłuchania głosu Młodych. Linki do filmów na kanale YouTube:

Link do ogłoszenia znajduje się na stronie mlodziez.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-04-16
Data aktualizacji: 2021-04-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat