Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Akcja testów przesiewowych dla pracowników szkół podstawowych i specjalnych – informacja dla dyrektorów

Osoby zatrudnione w samorządowych szkołach podstawowych i specjalnych każdego typu będą mogły wziąć udział w akcji przeprowadzenia testów przesiewowych w celu wykrycia przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Akcja jest kierowana do osób zatrudnionych na stanowisku administracyjnym i obsługi, które uznają, że nie przeszły dotychczas zachorowania na COVID-19. Informacje dla dyrektorów, którzy czas na zgłoszenia pracowników mają do 20 kwietnia, można znaleźć poniżej.

Fot. pixabay.com

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół Podstawowych i Specjalnych,

w związku  z planowaną akcją przeprowadzenia testów przesiewowych w celu wykrycia przeciwciał anty-SARS-CoV-2 wśród osób zatrudnionych w samorządowych szkołach podstawowych i specjalnych każdego typu, proszę o przesłanie do Wydziału Edukacji zgłoszenia zainteresowanych osób z  Państwa jednostek wg wzoru załączonej tabelki (proszę wypełnić kolumny od A do D) na adres Elzbieta.trojan@um.krakow.pl w terminie do 20 kwietnia br.

Oferta dotyczy osób zatrudnionych na stanowisku administracyjnym i obsługi w samorządowych szkołach podstawowych oraz szkołach specjalnych każdego typu, które uznają, że nie przeszły dotychczas zachorowania na COVID-19 i wyrażą chęć udziału w akcji. Wyłączeni z tej oferty są pracownicy zatrudnieni na stanowiskach: pomoc nauczyciela, pomoc wychowawcy, woźne oddziałowe oraz osoby urodzone w roku 1955 lub wcześniej*. Komunikat ten nie dotyczy również osób, które zostały już zaszczepione, otrzymały pierwszą dawkę szczepionki lub mają wyznaczony termin szczepienia.

Liczba testów jest ograniczona, a zatem przesłanie zgłoszenia nie gwarantuje udziału w badaniach.
O wynikach zakwalifikowania do akcji zostaną Państwo poinformowani odrębnym mailem.

Jednocześnie przedstawiam pozostałe zasady planowanej akcji badań przesiewowych na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2:

  1. Badanie przeprowadzone zostanie po uprzednim pobraniu materiału – krwi żylnej.
  2. Badania realizowane będą na terenie 6 wskazanych obwodów, w których wyodrębnione zostały punkty pobrań (tabela poniżej).
  3. Dyrektor danej szkoły zobowiązany będzie do sporządzenia listy pracowników kwalifikujących się do badania oraz rozesłania w ciągu 3 dni roboczych, po terminie wyznaczonym przez Gminę wiadomości sms, w której przekaże każdemu pracownikowi indywidualny kod autoryzacyjny. Taka wiadomość sms wraz z kodem autoryzacyjnym będzie upoważniać pracownika do zrealizowania badania bezpłatnie w jednym z niżej  wskazanych punktów pobrań. Pracownik wybiera punkt pobrań w dogodnej dla siebie lokalizacji.
  4. Harmonogram realizacji testów będzie obejmował 15 dni roboczych od dnia dokonania ostatecznych uzgodnień Koordynatorów Wydziału Edukacji oraz Diagnostyki Sp. z o.o. w zakresie terminu ich przeprowadzenia.
  5. Wyniki badań będą udostępniane indywidualnie każdemu badanemu, wyłącznie do jego wiadomości.

Osobami do kontaktu w tej sprawie są:

* Pomoce nauczyciela, pomoce wychowawcy, woźne oddziałowe – zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii osoby te miały możliwość zaszczepienia się przeciw Covid-19 wraz z nauczycielami (§ 29 ust. 1 pkt 13 rozporządzenia).

Pracownicy administracji i obsługi urodzeni w roku 1955 lub wcześniej byli już objęci propozycją dobrowolnego poddania się testom na obecność przeciwciał anty-SARS-Cov2. Zgłoszenia ze szkół w tej sprawie były już zbierane 25-26 lutego br.

Badania realizowane będą na terenie 6 poniższych obwodów, w których wyodrębnione zostały wskazane w tabeli poniżej punkty pobrań.

  1. Dzielnica I – Stare Miasto, Dzielnica II – Grzegórzki, Dzielnica III – Prądnik Czerwony;
  2. Dzielnica IV – Prądnik Biały, Dzielnica V - Krowodrza;
  3. Dzielnica VI – Bronowice, Dzielnica VII – Zwierzyniec, Dzielnica VIII – Dębniki;
  4. Dzielnica IX – Łagiewniki – Borek Fałęcki, Dzielnica X – Swoszowice, Dzielnica XI – Podgórze Duchackie;
  5. Dzielnica XII – Bieżanów - Prokocim, Dzielnica XIII – Podgórze;
  6. Dzielnica XIV – Czyżyny, Dzielnica XV – Mistrzejowice, Dzielnica XVI – Bieńczyce, Dzielnica XVII – Wzgórza Krzesławickie, Dzielnica XVIII – Nowa Huta.

Punkty pobrań Zleceniobiorcy zlokalizowane na terenie Krakowa, w których przeprowadzane będą testy u pracowników samorządowych jednostek oświatowych.

Wydział Edukacji UMK

Uwaga! Dyrektorzy szkół, do których wcześniej była kierowana korespondencja mailowa w sprawie akcji, a którzy przekazali już deklaracje do Wydziału Edukacji, proszeni są o nieprzesyłanie informacji w tej sprawie ponownie.

źródło: Wydział Edukacji UMK

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-04-14
Data aktualizacji: 2021-04-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź