Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zaprojektuj ulotkę promującą korzystanie ze zrównoważonych środków transportu

Wydział Gospodarki Komunalnej UMK zaprasza uczniów do udziału w konkursie „Zaprojektuj ulotkę promującą korzystanie ze zrównoważonych środków transportu”. Inicjatywa jest skierowana do uczniów samorządowych szkół podstawowych z Krakowa (klasy IV-VIII).

Fot. Wydział Gospodarki Komunalnej
Wydział Gospodarki Komunalnej

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam uczennice i uczniów klas od 4 do 8 z samorządowych szkół podstawowych z terenu Krakowa do wzięcia udziału w konkursie pn.: „Zaprojektuj ulotkę promującą korzystanie ze zrównoważonych środków transportu”, którego głównym celem jest popularyzacja wiedzy na temat ekologicznych środków transportu oraz wypracowanie przez młodzież środków przekazu w formie ulotek promocyjnych propagujących właściwe postawy i zachowania ekologiczne zmierzające do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do powietrza z sektora transportu m.in. poprzez zachęcanie kierowców do przesiadania się na ekologiczne formy lokomocji podczas przemieszczania się po terenie Krakowa.

Projekt ulotki powinien mieć charakter opisowo-plastyczny, tj. zawierać hasło promujące, informację pisemną dotyczącą tematu przewodniego, rysunek lub grafikę oraz zostać przygotowany dowolną techniką plastyczną (np. rysunkową, malarską, … itp.) w formacie A5 lub A4, z możliwością wykorzystania grafiki komputerowej.

Konkurs składa się z dwóch etapów: wewnątrzszkolnego, który przeprowadza samorządowa szkoła podstawowa oraz międzyszkolnego, który przeprowadza Organizator Konkursu. Każda placówka może zgłosić tylko jeden projekt wybrany na etapie wewnątrzszkolnym na adres Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa: ul. Wielopole 17a, 31-072 Kraków. Prace biorące udział w Konkursie powinny być indywidualnymi pracami autorskimi uczestników. Zgłoszenia grupowe nie będą rozpatrywane w konkursie.

Nagrody przewidziane zostały dla autorów trzech najlepszy Prac wyłonionych na szczeblu międzyszkolnym (etap II Konkursu) w formie kart podarunkowych na zakupy w wybranym przez Organizatora sklepie sportowym z artykułami, wyposażeniem i sprzętem sportowym dla różnych dyscyplin sportu o wartości:  

  • I miejsce – 700 zł,
  • II miejsce – 500 zł,
  • III miejsce – 300 zł.

Organizatorem przedmiotowego konkursu jest Gmina Miejska Kraków, w imieniu której występuje Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu zintegrowanego LIFE pn.: „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej.

Termin nadsyłania prac przez samorządowe szkoły podstawowe mija 14 maja 2021 r.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 14 czerwca 2021 r., do godz. 15:00.

Szczegółowe informacje na temat warunków i zasad uczestnictwa w konkursie znajdują się w Regulaminie konkursu, który dostępny jest wraz z dodatkowymi dokumentami do pobrania tutaj.

Z poważaniem,
Ewa Bielas
Zastępca Dyrektora
Wydziału Gospodarki Komunalnej

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-04-02
Data aktualizacji: 2021-04-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat