Dobre praktyki z Krakowa i innych metropolii
Z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego w Polsce i 30-lecia Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza, ukazała się publikacja pod tytułem „Dobre praktyki miast Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza”.
- Publikacja ta jest owocem rozważań nad naszą drogą ku stworzeniu sieci polskich ośrodków metropolitalnych. Jej formuła jest inna od tej przyjętej w „Dobrych Praktykach Wielkich Miast”, opublikowanej dziesięć lat temu. Książka podzielona została na konkretne, problemowe rozdziały, w ramach których miasta prezentują swoje najbardziej innowacyjne rozwiązania. To najlepszy sposób, by ta publikacja stała się wizytówką naszych ośrodków, obrazującą ich dynamikę, kreatywność i otwartość na wszelkie wyzwania – informuje Unia Metropolii Polskich.
W publikacji nie zabrakło również krakowskich dobrych praktyk, w tym tych związanych z edukacją. Można w niej szerzej przeczytać o portalu „Nasze szkoły”.
- Z myślą o mieszkańcach Krakowa kilka lat temu uruchomiliśmy innowacyjny w skali kraju portal „Nasze szkoły”, dzięki któremu uczniowie i ich rodzice mogą w łatwy sposób zapoznać się z ofertą krakowskich szkół i przedszkoli. Portal jest przyjazny dla użytkowników, a obiektywne dane dotyczące konkretnych placówek są prezentowane w jednolity sposób. Pomagają one uczniom w podjęciu decyzji o dalszej drodze kształcenia i wyborze szkoły najbardziej odpowiadającej ich oczekiwaniom – napisał w publikacji Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.
Portal „Nasze szkoły” stał się narzędziem skracającym dystans między uczniami i rodzicami a szkołami. Dzięki niemu rodzice i uczniowie zyskali dostęp do informacji o placówkach edukacyjnych, a dyrektorzy szkół i nauczyciele mogą w ujednoliconej i atrakcyjnej formie pochwalić się własnymi osiągnięciami.
Publikacja jest dostępna bezpłatnie tutaj [PDF].
oprac. na podstawie materiałów UMP