Festiwal Misteria Paschalia - scenariusz lekcji języka polskiego

W załączeniu komunikat Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Festiwal Misteria Paschalia - scenariusz lekcji języka polskiego
Fot. Krakowskie Biuro Festiwalowe

Szanowni Państwo,

od 16 lat w okresie Wielkiego Tygodnia odbywa się w Krakowie wydarzenie szczególne: Festiwal Misteria Paschalia, prezentujący dzieła muzyczne powstałe od epoki średniowiecza aż do XVIII wieku, w interpretacjach największych artystów specjalizujących się w wykonawstwie historycznym.

Jako organizatorzy tego wydarzenia głęboko wierzymy, że kluczem do świadomego uczestnictwa w kulturze jest, prowadzona od najmłodszych lat, edukacja kulturalna. Jesteśmy przekonani, że Państwo również doskonale zdają sobie sprawę z jej nieocenionej wartości.

Dlatego też, z przyjemnością, oddajemy w Państwa ręce scenariusz lekcji języka polskiego przeznaczonej dla starszych uczniów szkoły podstawowej, który w mądry sposób łączy rozwijanie umiejętności językowych z wiedzą o krakowskim Festiwalu Misteria Paschalia.

Zdajemy sobie sprawę, że dla edukacji i kultury nastały trudne czasy. Z ciężkim sercem Krakowskie Biuro Festiwalowe podjęło decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji Festiwalu. Ale nie poddajemy się: planujemy w tym szczególnym okresie szereg działań on-line. Mamy nadzieję, że udostępniony scenariusz będzie inspiracją przy nauczaniu młodzieży w tak trudnych warunkach.

Plik z konspektem pobrać Państwo mogą ze strony Festiwalu Misteria Paschalia: http://misteriapaschalia.com/aktualnosci/czym-jest-misterium-paschalne-konspekt-lekcji-jezyka-polskiego. Zapraszamy do korzystania z tego dokumentu.

 

Nagranie zapraszające na Festiwal dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/MisteriaPaschalia/videos/821708081647054/

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Beata Batko
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY