Przyszkolne boiska i obiekty sportowe także zamknięte

Funkcjonowanie jednostek oświaty w całym kraju zostało ograniczone do 25 marca br. Biorąc pod uwagę główny cel tego działania, czyli spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, oznacza to także zamknięcie przyszkolnych boisk, basenów, terenów sportowych i obiektów zarządzanych przez szkoły.

Przyszkolne boiska i obiekty sportowe także zamknięte
Fot. Portal Edukacyjny

Zwracamy uwagę dyrektorów krakowskich przedszkoli, szkół i placówek na konieczność zamknięcia tego typu obiektów na najbliższe dwa tygodnie. Prosimy również o szczególną uwagę, jeżeli na terenach przyszkolnych w najbliższych dniach spędzaliby czas uczniowie – przez najbliższe dwa tygodnie dzieci i młodzież powinny pozostawać w domach, o co zaapelował także prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.


***


Warto przypomnieć, że podstawą prawną zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w całej Polsce stanowi Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, które jest dostępne tutaj.

 

Praktyczne informacje dla dyrektorów jednostek oświaty na czas zawieszenia zajęć można znaleźć z kolei tutaj. Aktualne informacje dotyczące funkcjonowania krakowskich przedszkoli, szkół i placówek będziemy publikować w Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa.

Dodatkowe informacje skierowane zarówno do dyrektorów, jak i nauczycieli oraz rodziców, można znaleźć także na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Tagi: młodzi, dzieci

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA DZIKIEWICZ-ROŻNIATOWSKA
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY