Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Akademia Młodego Krakowianina - dziękujemy za przesłane zgłoszenia, rekrutacja zakończona.

Akademia Młodego Krakowianina to projekt skierowany do uczniów samorządowych szkół podstawowych (klasy I-III).

Fot. Portal Edukacyjny

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół Podstawowych,

   Uprzejmie informujemy, że Prezydent Miasta Krakowa podjął decyzję o kontynuacji w nowym roku szkolnym Akademii Młodego Krakowianina. Będzie to już czwarta edycja miejskiego projektu.

    Akademia Młodego Krakowianina to projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy I–III). Ma na celu przybliżyć im jak funkcjonuje miasto, skąd bierze się woda w kranach, ciepło w zimie i co należy robić ze śmieciami. Uczniowie poznają tajemnicę tramwajów i autobusów, nauczą się jak posadzić drzewo i dbać o czyste powietrze. Wiedza ta pozwoli im zrozumieć jak wiele dzieje się wokół nich i poszerzy ich zainteresowania. 

    Akademia Młodego Krakowianina opiera się na działaniach spółek i instytucji miejskich, ukierunkowanych na najmłodszych mieszkańców miasta. Projekt realizowany jest przez Gminę Miejską Kraków – Urząd Miasta Krakowa oraz  merytoryczne jednostki i spółki miejskie.

    Rekrutacja zostanie przeprowadzona wśród szkół podstawowych, które nie brały do tej pory udziału. Do tegorocznej edycji zostanie zaproszonych kolejnych 20 szkół – według kolejności zgłoszeń. Zgłoszenia w terminie do 30 września br. proszę przesyłać do Pani Pauliny Dzikiewicz - Rożniatowskiej pracownika Wydziału Edukacji, adres e-mail paulina.dzikiewicz-rozniatowska@um.krakow.pl, tel. 12-616-5147 zgodnie z załącznikiem.

     Już dziś zachęcamy Państwa Dyrektorów, zainteresowanych udziałem w Akademii Młodego Krakowianina, do uwzględnienia tej inicjatywy w planie wychowawczym szkoły.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy,

Andrzej Kulig                                               Anna Korfel - Jasińska

Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa              Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA DZIKIEWICZ-ROŻNIATOWSKA
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2019-10-01
Data aktualizacji: 2019-10-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź