Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla uczniów

Znasz osoby działające na rzecz młodzieży? Zgłoś je do Nagrody im. Weyssenhoffa!

2021-02-02

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza młodzież do zgłaszania kandydatów do Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa. Laureatami wyróżnienia, które w tym roku zostanie przyznane po raz pierwszy, mogą zostać osoby z różnych środowisk, m.in. szkolnych, oświatowych, sportowych, harcerskich, pozarządowych, które wspierają rozwój młodych ludzi. Znacie osoby, których działalność warto nagrodzić i pokazać? – zgłoście ich kandydatury do „Diamentowego Weyssenhoffa” lub „Złotego Weyssenhoffa”.

Nowe, ekologiczne programy edukacyjne dla najmłodszych

2021-02-02

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie przygotowało dwa nowe programy edukacyjne dla najmłodszych – "Dzieci segregują" oraz "Ekologiczny koncert". Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 są one realizowane w sposób zdalny.

Uodpornij się na fake newsy z Fajnie, że wiesz!

2021-02-01

Stowarzyszenie Demagog przygotowało edukacyjną grę, która uczy, jak odróżnić prawdziwe informacje od fałszywych w Internecie. Szczegóły w załączeniu.

Krakowskie szkoły ponownie wśród najlepszych w Polsce

2021-01-29

Już po raz dwudziesty trzeci został ogłoszony Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021. Wśród najlepszych szkół ponadpodstawowych z całej Polski, jak co roku są krakowskie licea i technika.

Szkoła z klimatem – konkurs dla szkół ponadpodstawowych

2021-01-29

Do 30 kwietnia szkoły ponadpodstawowe mogą przesyłać zgłoszenia w konkursie „Szkoła z klimatem”. Zadanie konkursowe polega na opracowaniu planu adaptacji do zmian klimatu dla szkoły i jej sąsiedztwa. Zwycięska drużyna otrzyma aż 100 tys. zł na realizację tego planu. „Szkoła z klimatem” to inicjatywa organizowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu Ministra Klimatu i Środowiska pn. „Miasto z klimatem”.

Wybierz właściwy kierunek. Spotkaj się z doradcą zawodowym!

2021-01-29

Nie wiesz, jaką szkołę wybrać? Wciąż nie jesteś pewien, jaki kierunek studiów będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni?  Doradca zawodowy pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji. Weź udział w bezpłatnych konsultacjach!

Nowy Rok z programowaniem online - konkurs

2021-01-29

Organizatorzy zapraszają krakowskie szkoły do udziału w konkursie „Nowy rok z programowaniem online”, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia trwają do 4 lutego.

NIE DAJ SIĘ – wsparcie psychiczne uczniów, rodziców i nauczycieli w czasie pandemii – odcinek VIII

2021-01-27

Pani Anna Korfel-Jasińska, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki zaprasza na VIII odcinek cyklu.

Zaproszenie do udziału w konkursie Europejski Quiz Finansowy 2020/2021

2021-01-26

EQF to konkurs wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, zainicjowany przez Europejską Federację Bankową. Organizatorem Konkursu w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. Uczestnikami są uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych (w wieku 13-15 lat). Rekrutacja trwa do 7 lutego.

Dzieci tworzą dla klimatu – konkurs plastyczny

2021-01-25

W ramach Krakowskiego Panelu Klimatycznego chcemy zaangażować do działania najmłodszych mieszkańców i mieszkanki Krakowa. Konkurs "Dzieci tworzą dla klimatu", do udziału w którym organizatorzy zapraszają zarówno dzieci, jak i ich rodziców, daje szansę zaprezentowania swoich pomysłów i nadziei związanych z przyszłością miasta. 

Znajdź