Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla rodziców

NIE DAJ SIĘ – wsparcie psychiczne uczniów, rodziców i nauczycieli w czasie pandemii – odcinek XII

2021-02-24

Pani Anna Korfel-Jasińska, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki zaprasza na XII odcinek cyklu.

KS Prądniczanka zaprasza na drugą edycję UEFA Playmakers

2021-02-24

Klub Sportowy Prądniczanka Kraków prowadzi nabór otwarty do drugiej edycji nowatorskiego i bezpłatnego programu UEFA Playmakers skierowanego do dziewczynek w wieku 5-8 lat, które nigdy wcześniej nie brały udziału w zajęciach piłkarskich.

Kto zdobędzie tytuł Mistrza Wypracowań? Ruszył konkurs serwisu dyktanda.pl

2021-02-19

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dorośli znów mogą zawalczyć o nagrody korzystając ze szkolnej wiedzy. To wszystko zasługa popularnego serwisu edukacyjnego dyktanda.pl, w którym rozpoczęła się właśnie druga edycja konkursu Mistrz Wypracowań.

Nowa szkoła na Klinach już założona

2021-02-19

17 lutego podczas sesji Rada Miasta Krakowa jednogłośnie podjęła uchwałę będącą aktem założycielskim nowej szkoły podstawowej na osiedlu Kliny wraz z przygotowanym dla niej statutem. Budowa obiektu przy ulicy Bartla 29, realizowana przez Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie, weszła już w etap końcowy. Oddanie szkoły do użytku zaplanowano na koniec tegorocznych wakacji.

Rusza rekrutacja do krakowskich przedszkoli

2021-02-18

Już 1 marca rozpocznie się rekrutacja do krakowskich samorządowych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/2022.

Krakowscy uczniowie potrafią wiele. Teraz udowodnią to we własnych filmach!

2021-02-18

„Pokaż, co potrafisz” – to tytuł konkursu filmowego skierowanego do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. W jego ramach, młodzi ludzie z krakowskich szkół będą realizować filmy, w których przedstawią swoje zainteresowania i mocne strony. Ale to nie wszystko – do udziału w konkursie poszukiwani są także mentorzy, którymi mogą zostać nauczyciele oraz uczniowie krakowskich techników. Będą oni wspierać uczniów ostatnich klas szkół podstawowych w tworzeniu filmów, a równocześnie – pomagać w wyborze najlepszej dla nich ścieżki kształcenia.

Zapisy do szkół podstawowych już od 1 marca

2021-02-18

Od 1 do 31 marca rodzice i opiekunowie będą mogli dokonywać zapisów dzieci do samorządowych szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu, a dzieci spoza rejonu – na podstawie kryteriów określonych w uchwale Rady Miasta Krakowa.

Wartościowe projekty z szansą na dofinansowanie

2021-02-18

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji ogłosiła nabór wniosków na dofinansowania przyznawane w ramach programu. Jego celem jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską a Islandią, Liechtensteinem i Norwegią w obszarze edukacji. Całkowita kwota dofinansowania dostępnego w ramach naboru wynosi ponad 14 mln euro. W naborze wniosków mogą brać udział także krakowskie szkoły.

"Mój świadomy wybór" – program doradztwa zawodowego dla szkół

2021-02-17

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza krakowskie szkoły ponadpodstawowe do udziału w programie „Mój świadomy wybór”. Jego celem jest przygotowanie uczniów do planowania kariery zawodowej w oparciu o własne zasoby i analizę informacji na temat rynku pracy i systemu edukacji. Udział w programie jest bezpłatny.

NIE DAJ SIĘ – wsparcie psychiczne uczniów, rodziców i nauczycieli w czasie pandemii – odcinek XI

2021-02-17

Pani Anna Korfel-Jasińska, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki zaprasza na XI odcinek cyklu.

Znajdź