„Edukacja dla równości” - warsztaty
Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie zaprasza szkoły na kontynuację warsztatów dla nauczycieli/lek szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół, Przedszkoli i Placówek,
Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie zaprasza szkoły do kolejnych wspólnych działań w ramach realizacji zadań związanych ze Wspomaganiem Rozwoju Szkół w Gminie Miejskiej Kraków w 2025r. tj na rok szkolny 2024/2025 oraz 2025/2026.
Oferujemy możliwość kontynuacji działań wszystkie placówki uprzednio objęte wsparciem przez naszą Poradnię, proponujemy także współpracę innym szkołom/przedszkolom/placówkom z Gminy Miejskiej Kraków.
W 2025 r. proponujemy kontynuację warsztatów dla nauczycieli/lek szkół podstawowych i ponadpodstawowych “Edukacja dla równości”. Warsztaty będą odbywać się w wymiarze maksymalnie 6 godz. dla każdej szkoły/placówki. (Można wybrać maksymalnie dwa tematy warsztatów).
- czas trwania: 3 godz. lekcyjne (1 temat), 6 godz. (2 tematy);
- prowadzący: autorki i autorzy podręcznika „Edukacja dla równości”
Przy wyborze tej formy wspomagania zachęcamy do zapoznania się z podręcznikiem „Edukacja dla równości oraz z cyklem webinariów "Szkoła otwarta dla wszystkich" - link.
Poniżej lista tematów oraz prowadzący
-
Narodowością dzieci jest dzieciństwo; o edukacji wielo-kulturowej i integracji
Urszula Majcher-Legawiec -
Ja, czyli kto?; orientacja seksualna i tożsamość płciowa
Maria Amin -
Zawsze jest czas na dobre rzeczy; budowanie dobrostanu psychicznego
Dorota Kulesza-Tałan -
Ktoś słowem złym zabija; mowa nienawiści
Dr Ewa Żmijewska -
Nikt nie zyskuje, wszyscy tracimy; przemoc domowa i rówieśnicza
Stanisław Bobula -
Dziecko i rodzina wobec prawa
Lidia Cieślik
Zapraszamy również na certyfikowane szkolenie TUS, wg autorskiej metody zespołu specjalistów Akredytowanej Placówki Doskonalenia Nauczycieli Instytut Nauki Lektikon. Szkoły zainteresowane zdobyciem uprawnień trenera TUS poprzez Certyfikowane szkolenie LekTUS.
Ponadto w ramach współpracy z placówkami oferujemy także wsparcie w:
-
diagnozie potrzeb i problemów występujących w społeczności szkolnej;
-
opracowaniu form wsparcia: możliwość udziału nauczycieli w szkoleniu w wymiarze nie więcej niż 6 godzin dydaktycznych dotyczącym zdiagnozowanego obszaru, konsultacje grupowe i indywidualne specjalistów;
-
wdrażaniu założeń programowych do praktyki szkolnej;
-
bieżącym monitoringu i ocenie efektywności.
Informujemy, iż nadal możliwa jest systematyczna współpraca dyrektora szkoły i nauczycieli z naszą Poradnią. W sprawach wymagających szybkiego reagowania w sytuacjach trudnych istnieje możliwość zwiększenia konsultacji.
W ZALEŻNOŚCI OD POTRZEB SZKOŁY SZKOLENIA i KONSULTACJE MOGĄ ODBYWAĆ SIĘ ZDALNIE W FORMIE ONLINE, STACJONARNIE LUB W SPOSÓB MIESZANY.
Zapraszamy również do skorzystania z oferty Sieci współpracy i samokształcenia w SPPPDDZNE https://www.poradnia-psychologiczna.com/sieci-wspolpracy.
Formę wspomagania w 2025 r. prosimy zaznaczyć w karcie zgłoszenia szkoły/placówki do współpracy z SPPPDDZNE w ramach Wspomagania - 2025 i przesłać do naszej Poradni na adres mailowy spppddzne@gmail.com z dopiskiem „WSPOMAGANIE ROZWOJU SZKÓŁ”.
Kontakt w zakresie wspomagania:
Joanna Markielowska, koordynator administracyjny ds. wspomagania rozwoju szkół spppddzne@gmail.com
Szczegółowych informacji w zakresie wspomagania udziela:
Pani Ewa Dybowicz koordynator wspomagania przy SPPPDDZNE tel. kom: 604 77 66 05, ewadybowicz@gmail.com.
Zapraszamy do dalszej współpracy!
Z poważaniem
Małgorzata Niewodowska
Dyrektor
Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie