Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

"Nauczyciele z Życiem" - konkurs, który ratuje życie

Pragniemy zachęcić nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie „Nauczyciele z Życiem” i przeprowadzenia wyjątkowej akcji informacyjno-edukacyjnej #KOMÓRKOMANIA na temat idei dawstwa szpiku kostnego.

Szanowni Państwo
Dyrektorzy,Nauczyciele mają duży wpływ na zachowania prospołeczne uczniów – ponad połowa Polaków (odpowiednio 54% i 51%) deklaruje, że to osoby z grona pedagogicznego kształtowały ich postawy oraz decyzje dot. zaangażowania się w życie społeczne i wzbudzenie chęci do działań w ramach wolontariatu[1]. Badania i codzienne doświadczenie szkolne pokazują wyraźnie, że angażując uczniów w działania prospołeczne nauczyciele wzmagają ich potencjał oraz pomagają przekuć chęci w realną pomoc teraz i w przyszłości.

Wierzymy głęboko, że realizacja akcji charytatywnych oraz podejmowanie działań prospołecznych umożliwia uwolnienie potencjału uczniów, pozwala na pozostawienie im dużej swobody, a samym uczniom daje szansę na realizację własnych, często śmiałych pomysłów i idei. Ponadto takie zaangażowanie umożliwia modelowanie postaw prospołecznych przez nauczycieli, budowanie kultury szkoły opartej na działaniach na rzecz innych ludzi i społeczności, a więc buduje tak potrzebny dziś i w przyszłości kapitał społeczny.

Co trzeba zrobić? Wystarczy wykonać 3 kroki:

 

  • zarejestrować swój Zespół (Inicjatora i Wolontariuszy uczniowskich), wypełnić Formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres nauczyciel@dkms.pl ,
  • zrealizować na terenie szkoły akcję #KOMÓRKOMANIA połączoną z rejestracją potencjalnych Dawców szpiku kostnego wśród osób, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji,
  • wypełnić formularz Sprawozdanie konkursowe, dodać zdjęcia z prowadzonych działań, a następnie wszystko wysłać na adres mailowy nauczyciel@dkms.pl .

A jak KONKURS to NAGRODY!

 

  • CAMP – 3-dniowy pobyt dla nauczycieli laureatów połączony z warsztatami z zakresu prospołecznego wychowania młodzieży oraz radzenia sobie z wypaleniem zawodowym w terminie 27.06-29.06.2023,
  • spotkanie online dla młodzieży z udziałem gościa specjalnego, które odbędzie się w dniach 24.04-27.04.2023 r.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest tutaj a więcej informacji o akcji i konkursie można przeczytać tutaj oraz uzyskać pod numerem telefonu 22 882 95 60.


Zapraszamy serdecznie do wspólnych działań!
Fundacja DKMS

[1] Raport „Nauczyciel jako wzór do naśladowania” przeprowadzonego przez IRCenter na zlecenie Fundacji DKMS w listopadzie 2022 r.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Twardosz
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2023-02-02
Data aktualizacji: 2023-02-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź