Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Krakowski Ośrodek Terapii” zaprasza na „Młyn”

„Młyn” to cykl szkoleniowy dla lepszego rozumienia i mądrego wspierania uczniów z diagnozą ADHD lub wyraźnymi cechami zaburzeń koncentracji uwagi, nadruchliwości i/lub impulsywności. Mogą wziąć w nim udział nauczyciele klas I-VI szkoły podstawowej, psycholodzy i pedagodzy. Trwa rekrutacja uczestników.

Fot. pixabay.com

Celem projektu jest przekazanie uczestnikom wiedzy, umiejętności i wsparcia potrzebnych do stworzenia indywidualnego planu pracy z wybranym uczniem z diagnozą lub wyraźnymi cechami nadpobudliwości psychoruchowej.

Młyn to potocznie zamieszanie wynikające z nadmiaru zadań do zrobienia. Wydaje nam się, że to opis dobrze oddający sytuację nauczycieli, którzy w natłoku obowiązków stawiają sobie dodatkowy cel życzliwego wspierania uczniów przejawiających cechy ADHD. Jednocześnie młyn to miejsce, w którym mądrze ukierunkowana energia wody potrafi mielić ziarno na mąkę i tworzyć coś dobrego dla wszystkich. Taki właśnie stawiamy cel dla proponowanego cyklu szkoleniowego: wyposażyć nauczycieli w odpowiednie narzędzia do tego, by potrafili mądrze ukierunkować energię swoich uczniów - tak, by mogło powstać z niej coś pięknego.

„Młyn” to:
 

  • udział w czterech spotkaniach warsztatowych prowadzonych przez psychoterapeutki i psycholożki pracujące w ośrodku: Joannę Tomoń oraz Emilię Sygulską,
  • udział w konsultacji indywidualnej z jedną z prowadzących celem omówienia wyzwań pracy z konkretnym uczniem,
  • wspólne opracowanie i omówienie treści książki „ADHD w szkole” autorstwa Artura Kołakowskiego i Marty Jerzak,
  • możliwość opracowania „szytego na miarę” planu wspierania wybranego ucznia przy wsparciu grupy i prowadzących.

Planowane terminy szkoleń: 23.02.23, 24.03.23, 20.04.23, 2.06.23 w godzinach 15:30-19:30.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o przesłanie maila zgłoszeniowego, zgodnie z instrukcją zamieszczoną w zakładce „zgłoszenia” na stronie KOT. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 10.02.23 lub do wyczerpania miejsc.

O zakwalifikowaniu się do udziału w programie decyduje kolejność zgłoszeń (pod warunkiem przesłania kompletnego zgłoszenia). Ze względu na duże zainteresowanie szkoleniem, na jedną edycję przyjmujemy maksymalnie trzech nauczycieli z jednej placówki. Po wysłaniu zgłoszenia prosimy oczekiwać na informację zwrotną dotyczącą kwalifikacji do programu.

Katarzyna Czaczuń Dyrektor SPPPKOT, Joanna Tomoń oraz Emilia Sygulska

pokaż metkę
Autor: Marcin Twardosz / SPPP KOT
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2023-01-23
Data aktualizacji: 2023-01-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź