Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Warsztaty dla młodzieży na temat wspierania inkluzji

Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE (ODIHR) organizuje cykl warsztatów dla polskiej i ukraińskiej młodzieży na temat budowania równych, inkluzywnych i spójnych społeczeństw. Warsztaty będą przeprowadzone w języku angielskim.

Fot. ODIHR

Warsztaty odbędą się w dniach 23 - 25 stycznia 2023 roku w Krakowie.

Cele:

  • Stworzenie wspólnej wizji pokojowych, spójnych i integracyjnych społeczeństw wśród osób o różnym pochodzeniu etnicznym i narodowym, kulturach, religiach i przekonaniach, opartych na etnicznych i narodowych, kultur, religii i przekonań, opartych na zrozumieniu wspólnej tożsamości ludzkiej.

  • ​Rozpoznawanie i przeciwdziałanie negatywnym uprzedzeniom, stereotypom, nietolerancji i nienawiścią opartą na tożsamości.

  • ​Przeprowadzenie dyskusji w “bezpiecznej przestrzeni” na temat kwestii związanych z tożsamością w sposób, który sprzyja wzajemnemu szacunkowi i zrozumieniu, pokojowi i bezpieczeństwa w społeczeństwie.

  • ​Tworzenie i podtrzymywanie koalicji i sieci wśród podobnie myślących młodzieży w celu promowania tolerancji i niedyskryminacji w swoich społecznościach.

Idealny kandydat_ka:

  • Musi mieć nie więcej niż 30 lat w momencie składania wniosku.

  • Musi być polską lub ukraińską młodzieżą mieszkającą w Krakowie lub okolicach.

  • Szukamy młodzieży z grup marginalizowanych.

  • Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim. Uczestnicy muszą być w stanie skutecznie komunikować swoje pomysły w języku angielskim, jak również słuchać i angażować się w rozmowy z trenerami i innymi uczestnikami w języku angielskim (poziom około średniozaawansowany).

  • Pożądane cechy osobiste i umiejętności: otwartość, wrażliwość i poszanowanie różnorodności, chęć do nauki, pozytywny komunikator, gracz zespołowy, innowacyjne, zaradność i zaangażowanie w inicjowanie pozytywnych zmian w swojej społeczności.

  • Wykazana motywacja do budowania równych, integracyjnych i spójnych społeczeństw wolnych od wszelkich form nietolerancji i dyskryminacji.

  • Wykazana chęć do przekształcania społeczności i budowania lokalnych, krajowych i/lub regionalnych grup, kolektywów, sieci lub ruchów.

  • Wykazane zainteresowanie promowaniem wzajemnego szacunku i zrozumienia z autentyczną ciekawością w poszukiwaniu odpowiedzi na trudne pytania.

Po zakończeniu warsztatów uczestnicy zaprojektują i wdrożą działania w swoich lokalnych społecznościach. Zapewnione zostaną indywidualne sesje coachingowe, aby wspierać młodzież w przekuwaniu ich pomysłów w konkretne działania!

Uczestnicy będą mieli również okazję zostać wybrani do zaprezentowania swoich inicjatywy pod koniec 2023 roku w Lublinie – Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023!

Film promocyjny wydarzenia można obejrzeć tutaj.
Zapisy na warsztaty możliwe są pod tym linkiem.
Ulotka informacyjna (Information leaflet).

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Twardosz
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2022-12-13
Data aktualizacji: 2022-12-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź