Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wystawa fotograficzna „Ukryte w kadrze”

Pasja rodzi pasję i jest źródłem motywacji.

Zainteresowania stanowią ważny czynnik rozwoju uzdolnień młodego człowieka, gdyż napędzają jego pracowitość i kształtują wrażliwość emocjonalną.Szkoła to nie tylko lekcje, ale przede wszystkim uczniowie, z ich  indywidualnymi potrzebami rozwojowymi, zamiłowaniami, możliwościami, ale również uwarunkowaniami ekonomiczno-społecznymi.

W Szkole Podstawowej nr 92 im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie powstała bezpieczna  przestrzeń, dzięki której wielu młodych ludzi mogło nie tylko zidentyfikować swoje fotograficzne zainteresowania, ale także czerpać autentyczną radość z ich rozwijania. Prezentowane w Holu Kamiennym Magistratu,  Plac Wszystkich Św. 3-4 w Krakowie, fotografie  powstały w ramach zajęć rozwijających, których opiekunem była pani Iwona Ćwik, wieloletni nauczyciel polonista.Cotygodniowe spotkania tworzyły przestrzeń do wspólnych rozmów, dyskusji, określania potrzeb, przedstawiania i omawiania pomysłów oraz dokonywania prób. W ich wyniku powstawał też bank inspiracji, który nie tylko pełnił rolę edukacyjną, ale był też czymś w rodzaju emocjonalnego bodźca do realizacji własnego, autorskiego dzieła. Wybrane w ten sposób pomysły były następnie realizowane z wykorzystaniem multimedialnego zaplecza szkoły, a także własnego sprzętu członków grupy, czyli telefonów komórkowych. Okazuje się, że  dobre zdjęcie, w pewnych warunkach, można wykonać bez posiadania profesjonalnego i drogiego sprzętu fotograficznego. Ogromne zaangażowanie i motywacja uczniów oraz wsparcie ze strony opiekuna i szkoły sprawiły, że powstałe fotografie zostały nagrodzone w wielu konkursach o zasięgu nie tylko lokalnym, ale także ogólnopolskim i międzynarodowym.

Tematyka powstałych prac jest tak szeroka, jak wszechstronne są pasje ich młodych twórców. Wbrew pozorom wielu młodym ludziom zależy na budowaniu relacji. Czytają, interesują się historią, doceniają rolę i  siłę przyjaźni, tradycji, a także piękno otaczającego ich świata. Są wrażliwi i chętnie wyrażają swoje emocje poprzez sztukę.

Więcej informacji i zdjęcia tutaj

 

Szkoła Podstawowa nr 92 w Krakowie

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Dzikiewicz-Rożniatowska
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2023-09-14
Data aktualizacji: 2023-09-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź