Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla dyrektorów szkół samorządowych

Młodzieżowa Rada Krakowa - rekrutacja

2023-09-21

Rozpoczęła się rekrutacja do Młodzieżowej Rady Krakowa kolejnej kadencji. Rafał Komarewicz, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, zwrócił się do dyrektorów krakowskich szkół ponadpodstawowych z prośbą o zachęcanie uczniów do udziału w pracach Młodzieżowej Rady Krakowa. Jej celem jest wspieranie i upowszechnianie idei samorządności, kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich, demokratycznych.

Muzeum Krakowa

Edukacyjne propozycje Muzeum Krakowa

2023-09-21

W Muzeum Krakowa na przedszkolaków i uczniów czeka ponad 130 zajęć muzealnych. Rodziny mogą natomiast odwiedzić muzeum, aby zakosztować mądrej rozrywki oraz uczyć najmłodszych obcowania z kulturą.

materiały organizatorów

Nowa oferta edukacyjna Muzeum AK

2023-09-21

Zespół Edukatorów w Muzeum AK z dreszczykiem emocji oczekuje na grupy młodych poszukiwaczy przygód, łamaczy szyfrów i tajemnic! Nasza oferta opiera się przede wszystkim na rozbudzaniu ciekawości i chłonięciu historii. Przygotowane przez nas warsztaty opierają się na maksymalnym zaangażowaniu dzieci i młodzieży w przebieg realizowanych zajęć. Reprinty dokumentów, oryginalny sprzęt używany podczas wojny i jego repliki oraz ciekawe wyzwania – to  wszystko czeka już od września w progach Małej AKademii.

materiały organizatorów

"Łąki Nowohuckie. Przestrzenie edukacji". Spacery edukacyjne dla... edukatorów przyrodniczych

2023-09-21

Projekt „Łąki Nowohuckie. Przestrzenie edukacji” to działania z zakresu edukacji ekologicznej w obszarze dziedzictwa przyrodniczego Łąk Nowohuckich – unikatowego użytku ekologicznego i obszaru Natura 2000 znajdującego się w centrum miasta. Zakłada stworzenie nowej narracji w opowiadaniu o wartościach Łąk Nowohuckich, która z jednej strony budować będzie mocniejsze więzi emocjonalne z ich przyrodą, ale także pozwoli na skuteczniejsze ich poznawanie, a tym samym ochronę ich wartości. Przed nami spacery interpretacyjne dla edukatorów po obszarze Łąk Nowohuckich.

materiały prasowe

Wyjątkowa lekcja sztuki. MOCAK z ciekawymi propozycjami nie tylko dla szkół

2023-09-20

Dział Wiedzy o Sztuce MOCAK-u poprzez swoją działalność stara się upowszechnić ideę społeczeństwa otwartego na sztukę, w którym każdy, bez względu na wiek czy status społeczny, może wziąć udział w rozmowie na jej temat. Projekty edukacyjne realizowane przez muzeum mają na celu eksplorowanie świata sztuki współczesnej przez ich uczestników oraz spróbowanie własnych sił w twórczych działaniach.

materiały organizatorów

Muzeum Fotografii. Oferta na nowy rok szkolny

2023-09-20

Krakowskie Muzeum Fotografii zachęca do udziału w aktywnych, dostosowanych do wieku i możliwości dzieci i młodzieży oprowadzaniach i warsztatach edukacyjnych, prowadzonych przez wykwalifikowanych edukatorów i edukatorki.

pexels.com

Komunikat Ministra Edukacji i Nauki ws. nowej wyszukiwarki kierunków studiów

2023-09-20

W czerwcu bieżącego roku ruszyła pierwsza odsłona rządowego portalu edukacja.gov.pl. Edukacja.gov.pl to platforma przekazująca kompleksową wiedzę na temat oferty edukacyjnej w Polsce, w tym szkół podstawowych, ponadpodstawowych i uczelni. Docelowo usługa będzie umożliwiała zaplanowanie ścieżki edukacyjnej, już od samego początku, skończywszy na edukacji na poziomie akademickim. Już na początku września w ramach platformy planowane jest uruchomienie kompleksowej wyszukiwarki studiów, umożliwiającej wszystkim uczniom oraz absolwentom szkół ponadpodstawowych poznanie oferty edukacyjnej uczelni. W ramach nowego narzędzia uczniowie będą mogli przejrzeć ofertę studiów wszystkich uczelni, publicznych i niepublicznych. Minister Edukacji i Nauki skierował pismo w tej sprawie do dyrektorów szkół.

materiały organizatorów

Empatia i wielokulturowość w Krakowie. Szkolenie dla nauczycieli/ek i edukatorów/ek

2023-09-20

Stowarzyszenie Laboratorium Działań dla Pokoju (Salam Lab) zaprasza osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą na darmowe szkolenie "Empatia i Wielokulturowość". Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu EMPATHY: Let’s Empower, Participate and Teach each other to Hype Empathy: Challenging discourse about Islam and Muslims in Poland (EMPATHY).

Bogusław Świerzowski / kraków.pl

Tak się prezentuje szkoła na osiedlu Tonie

2023-09-19

W szybko rozwijającym się mieście rozbudowa infrastruktury oświatowej to konieczność. Dlatego Kraków sukcesywnie prowadzi takie inwestycje w wielu lokalizacjach. Jedną z nich jest osiedle Tonie – tamtejsza Szkoła Podstawowa nr 67 przy ul. Kaczorówka powiększyła się o dwukondygnacyjny pawilon, a nowe sale i pracownie wykorzystano już m.in. do organizacji Dnia Naukowców.

Znajdź