Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Program Wspierania Aktywności Fizycznej Dzieci i Młodzieży „Mały Mistrz”

Szanowni Państwo

Dyrektorzy szkół podstawowych

 

Z przyjemnością informujemy, że Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło 27 czerwca 2024 roku Program Wspierania Aktywności Fizycznej Dzieci i Młodzieży „Mały Mistrz”. Program skierowany jest do dzieci i nauczycieli z klas I-III szkół podstawowych.

Informujemy, że Szkolny Związek Sportowy, który posiada już doświadczenia z lat 2014-2016 w prowadzeniu podobnego programu zamierza przedstawić swoją ofertę realizacji Małego Mistrza w 2024 roku, mając nadzieję, że będzie on kontynuowany także w następnych latach.

Prosimy o wstępną deklarację przystąpienia szkoły do programu poprzez wypełnienie załączonego druku zgłoszenia  i linku rejestracyjnego https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfpIkALYRgjz-3JkKtoCSbdlKkOEn67jHQRYe7TTDZHUv1v-A/viewform

Przepraszamy, że prosimy Was  o to dopiero dzisiaj, już po zakończeniu roku szkolnego i z bardzo utrudnionym kontaktem z nauczycielami, ale tak jak napisaliśmy wyżej program został ogłoszony 27.06.2024. a czas na złożenie wniosku mamy do 9.07.2024, a musi on zwierać przynajmniej szacunkową liczbę szkół i klas zainteresowanych programem.

Szkolny Związek Sportowy przyjął założenie, że szkoła będzie mogła zgłosić do programu 3 klasy, najlepiej po jednej klasie I, II i III, choć dopuszczamy możliwość, że szkoła zdecyduje się zgłosić np. tylko trzy klasy I.

Informujemy, że wszystkie „bonusy” przystąpienia do Małego Mistrza opisane niżej nie generują żadnych kosztów ponoszonych przez szkołę z wyjątkiem kosztu udostępnienia obiektu do realizacji zajęć pozalekcyjnych w klasach uczestniczących w programie.

Informujemy, że wystąpimy do JST i innych organów prowadzących szkoły o akceptację Waszego udziału w programie i być może wsparcie jego działania inicjatywami lokalnymi.

Prosimy o odesłanie mailowo załączonego druku wstępnego zgłoszenia do programu oraz zarejestrowanie się przez link do dnia 5.07.2024 roku i informujemy, że w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia konkursu i powierzenia tego zadania Szkolnemu Związkowi Sportowemu, nabór prowadzić będziemy od sierpnia 2024 roku.

Zachęcamy do udziału w tym ważnym programie.

                                                                 

Prezes

Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego

Waldemar Gramek

 

1. Ogólnopolski program poprawy stanu zdrowia i sprawności fizycznej uczniów klas I – III pn. „Mały Mistrz” 2024.

2. Zgłoszenie wstępne szkoły do programu mały mistrz 2024.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Kasperowska
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2024-07-02
Data aktualizacji: 2024-07-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź