Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zaproszenie na szkolenie instruktażowe z realizacji spotkań profilaktycznych w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie wobec osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami

Zaproszenie

W ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w partnerstwie z Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”, projektu pn. „Wzmocnienie systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie wobec seniorów i osób niepełnosprawnych w Krakowie” zapraszamy do udziału w szkoleniach instruktażowych z realizacji spotkań profilaktycznych w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie wobec osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami.

Szkolenie zostanie zrealizowane w podziale na 3 grupy po 20 osób:

Grupa I 14.06.2023 r. godz. 8-15 (miejsce szkolenia Filia nr 8 MOPS, ul. Na Kozłówce 27)

Grupa II 16.06.2023 r. godz. 8-15 (miejsce szkolenia Filia nr 8 MOPS, ul. Na Kozłówce 27)

Grupa III 19.06.2023 r. godz. 8-15 (miejsce szkolenia Filia nr 8 MOPS, ul. Na Kozłówce 27)

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo  szkolenia.ppwr@mops.krakow.pl  do 19.05.2023 r.

Dla kogo jest to szkolenie: 

  • Pracujesz na co dzień z osobami z niepełnosprawnościami? 
  • Jesteś asystentem osobistym osoby z niepełnosprawnością? Pracownikiem socjalnym? Pedagogiem szkolnym? 
  • Pomagasz osobom starszym i z niepełnosprawnościami? 

Czy to na pewno dla mnie? 

  • Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wspierać osoby z niepełnosprawnościami i osoby starsze w ich trudach codziennego życia? 
  • Jak chronić osoby starsze przed przemocą? 
  • Jak reagować, gdy mamy podejrzenia, że wobec osoby z niepełnosprawnością stosowana jest przemoc? 
  • Często czujesz bezradność w sytuacjach obserwowania przemocy bądź słysząc o niej?

Spotkania z jednej strony będą okazją do poszerzenia wiedzy na temat przemocy, z drugiej natomiast przestrzenią, w której w bardzo praktyczny sposób wymienimy poglądy na temat tego, co zrobić, gdy pojawia się przemoc, i jak się przed nią chronić. Porozmawiamy - opierając się na najnowszych badaniach - o tym, jakie formy profilaktyki przemocy są skuteczne. 

Podczas spotkania uzyskają Państwo praktyczne narzędzie, jakim są scenariusze do przeprowadzenia zajęć z trzema grupami odbiorców: 

  • osobami z niepełnosprawnościami i starszymi, 
  • rodzinami i opiekunami tych osób, 
  • oraz przedstawicielami służb i instytucji. 

Będzie też okazja do tego, by podzielić się własnym doświadczeniem i porozmawiać o trudnościach pojawiających się w Państwa pracy oraz o sposobach ich rozwiązania. 

Realizatorem szkoleń jest Przyjaznaprofilaktyka.pl, która wspiera samorządy całej Polski w zakresie zadań profilaktycznych, opracowuje merytorycznie i tworzy materiały dotyczące profilaktyki przemocy i uzależnień. Grupa specjalistów i praktyków w dziedzinie psychologii i pedagogiki, której projekty wpisują się w założenia profilaktyki pozytywnej. Ważne jest dla nich wzmacnianie, pokazywanie dobrych stron, pobudzanie do rozwoju, a głównie wspieranie umiejętności wychowawczych rodziców oraz kompetencji nauczycieli, wychowawców, opiekunów. Uważają, że jeśli profilaktyka ma być skuteczna, musi trafiać do wszystkich: od dzieci przez ich rodziców i nauczycieli po wszystkich dorosłych. 

Szkolenia przeprowadzi dr Barbara Superson – psycholog, trener, adiunkt w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Związana ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami nie tylko naukowo, prowadząc zajęcia ze studentami w tym obszarze, ale także praktycznie - posiadając 10-letnie doświadczenie zawodowe w pracy terapeutycznej z dziećmi z niepełnosprawnościami. 

W razie pytań proszę o kontakt z Panią Pauliną Gutek (paulina.gutek@mops.krakow.pl, tel. 660 637 833)

Projekt – „Wzmocnienie systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie wobec seniorów i osób niepełnosprawnych w Krakowie” realizowany w ramach programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków norweskich  i środków krajowych.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Dzikiewicz-Rożniatowska
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2023-04-25
Data aktualizacji: 2023-04-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź