Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Dukaty Decjusza, czyli edukacja, zabawa i nocleg w Willi Decjusza

Instytut Kultury Willa Decjusza rozpoczyna nabór do kolejnej edycji programu edukacyjnego „Dukaty Decjusza”, skierowanego do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z Krakowa i Małopolski.

materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów

„Dukaty Decjusza" to unikatowy program edukacyjny popularyzujący wiedzę o ekonomii w perspektywie historycznej i współczesnej, obejmujący historię i rolę pieniądza, politykę monetarną i numizmatykę. Podczas warsztatów uczestnicy dowiadują się także wielu ciekawostek o życiu Justusa Decjusza - pierwszego właściciela Willi, sekretarza króla Zygmunta Starego, zwierzchnika mennic koronnych, a także autora traktatów ekonomicznych epoki renesansu prowadzącego burzliwy spór z Kopernikiem na temat reformy monetarnej.

Poza wykładami i warsztatami, program Dukatów obejmuje także zwiedzanie zabytkowego kompleksu pałacowo-parkowego Willi Decjusza, oraz nocleg w salach zabytkowej Willi Decjusza.

Co roku w programie bierze w nim udział kilkuset uczniów z kilkunastu szkół z Krakowa i Małopolski.

Udział w programie jest częściowo odpłatny, uczestnicy ponoszą wyłącznie koszt wyżywienia (obiadokolacji i śniadania). Szkoły zainteresowane udziałem w programie mogą zgłaszać się do koordynatora programu pod adresem mailowy: willa@willadecjusza.pl

Więcej o programie: willadecjusza.pl/edukacja/dla-szkol

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2024-03-19
Data aktualizacji: 2024-03-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź