Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

OWHC prosi krakowskie szkoły o podzielenie się spotrzeżeniami

Organizacja Miast Dziedzictwa Światowego (Organization of World Heritage Cities - OWHC) to międzynarodowa organizacja zrzeszająca prawie 200 miast wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Kancelaria Prezydenta prosi dyrektorów szkół o wypełnienie ankiet pozwalających poznać potrzeby i opinie bezpośrednich uczestników działań edukacyjnych.

Jan Graczyński
Fot. Jan Graczyński

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Organizacja Miast Dziedzictwa Światowego (Organization of World Heritage Cities - OWHC) to międzynarodowa, pozarządowa organizacja została założona 8 września 1993 roku w marokańskim mieście Fez. Obecnie zrzesza ona prawie 200 miast wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Sekretariat Generalny Organizacji Miast Dziedzictwa Światowego znajduje się w Québecu (Kanada) i wraz z pięcioma sekretariatami regionalnymi (przyporządkowanych konkretnym obszarom geograficznym) realizuje cele OWHC. Są nimi: zapewnienie wymiany doświadczeń między miastami członkowskimi w dziedzinie rewitalizacji miast zabytkowych, a także udział w projektach i programach związanych z zarządzaniem miastami zabytkowymi oraz wypracowywanie nowych rozwiązań służących ochronie dziedzictwa kulturalnego i jego promocji. Ważną częścią działań są też działania edukacyjne.

Kraków należy do OWHC od 1995 roku, zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Krakowa nr XXXIV/322/95 z dnia 22 listopada 1995 roku.

W związku z powyższym, w załączeniu przesyłam kwestionariusze ankiet skierowanych do uczniów, o których wypełnienie – w miarę możliwości – prosi Kancelaria Prezydenta Jacka Majchrowskiego. Można je pobrać TUTAJ (uczniowie w wieku 9-12 lat) i TUTAJ (uczniowie w wieku 12-17 lat).

Z perspektywy osób zaangażowanych w tematykę światowego dziedzictwa bardzo ważne jest, aby organizacja wiedziała, jakie są potrzeby i opinie bezpośrednich uczestników działań edukacyjnych – zwłaszcza uczniów.

Preferowany język odpowiedzi to angielski, ale w przypadku możliwości wypełnienia ich wyłącznie w języku polskim – również o to prosimy.

Uwaga! Bardzo prosimy o przekazywanie informacji do 6 marca 2024 r. na adres: Agata.Mierzynska@um.krakow.pl (p. Agata Mierzyńska, Główny Specjalista w Kancelarii Prezydenta). W przypadku pytań prosimy o bezpośredni kontakt z p. Mierzyńską - telefon: 12 6161511

Z wyrazami szacunku
Dariusz Domajewski
Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2024-02-29
Data aktualizacji: 2024-02-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź