Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ranking Perspektyw 2024. Krakowskie szkoły utrzymują pozycję lidera!

Znów dzięki rankingowi „Perspektyw” mogliśmy poczuć dumę i satysfakcję, że w czołówce najlepszych liceów i techników w Polsce są szkoły z Krakowa.

Fot. pixabay.com
  • V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie utrzymuje się w czołówce, na 2 miejscu. W tzw. Rankingu Szkół Olimpijskich V LO zajęło 3 miejsce;
  • Również ogromny powód do dumy ma krakowskie Technikum Łączności nr 14 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku zajmując 4 miejsce w Głównym Rankingu. W Rankingu maturalnym, biorącym pod uwagę  wyłącznie wyniki z egzaminów maturalnych Technikum Łączności zajęło również bardzo wysoką, trzecią lokatę.

Niezmiernie cieszy też fakt, że oprócz bardzo wysokich lokat w ogólnopolskim rankingu „Perspektyw”, krakowskie szkoły nieustannie wiodą prym także wśród małopolskich liceów i techników – siedem najlepszych liceów ogólnokształcących w Małopolsce to krakowskie szkoły. Natomiast w pierwszej piątce najlepszych małopolskich techników znalazły się aż trzy szkoły z naszego miasta.

Gratulujemy!!!

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2024 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty szósty. Jak co roku, zasady rankingu ustaliła kapituła złożona z przedstawicieli uczelni oraz ekspertów zajmujących się edukacją. Szczegółowe informacje, w tym rankingi ogólnopolskie i wojewódzkie są dostępne w poniższych linkach:

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Dzikiewicz-Rożniatowska
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2024-01-16
Data aktualizacji: 2024-01-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź