Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

EkoEksperymentarium - doświadczalna wystawa o ekologii

Zarząd Zieleni Miejskiej, w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa, zaprasza na doświadczalną wystawę o ekologii. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami!

Szanowni Państwo,

w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa z radością zapraszamy Waszych uczniów na doświadczalną wystawę o ekologii pt. EkoEksperymentarium, która będzie prezentowana od 1 czerwca do 31 sierpnia 2023 na terenie Parku Zakrzówek przy ul. Wyłom. Przygotowaliśmy możliwość zwiedzania wystawy z animatorem dla grup zorganizowanych.

Wystawa poświęcona jest codziennym działaniom proekologicznym, takim jak oszczędzanie wody i energii, segregowanie odpadów, zmniejszenie konsumpcji czy marnowania jedzenia. Wystawa jest zgodna z podstawą programową i stanowi część szerszego projektu EkoEksperymentarium.pl, na który składają się bezpłatne edukacyjne gry online oraz dynamiczne lekcje dla młodzieży (sugerujemy wykorzystanie tych materiałów jako przygotowania dla odwiedzających wystawę grup).

Przez cały okres trwania wystawy specjalnie przeszkoleni animatorzy będą oprowadzać zapisane grupy szkolne i przedszkolne. W miesiącu czerwcu zwiedzanie wystawy dla grup zorganizowanych od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-14.00(wejście ostatniej grupy o godzinie 13.00), zaś w okresie lipiec - sierpień od wtorku do soboty w godzinach 11.00-13.00 (wejście ostatniej grupy o godz. 12.00).

Zapraszamy do zapisania grup poprzez FORMULARZ dostępny tutaj.
Aby zarezerwować zajęcia dla grupy, w pierwszej kolejności należy wybrać kategorię wydarzenia EKOEKSPERYMENTARIUM - WEJŚCIE GRUPOWE (możliwość wyboru kategorii znajduje się nad kalendarzem w lewym górnym rogu). Zwiększenie czytelności panelu rejestracyjnego jest możliwe poprzez zmianę widoku na tygodniowy (opcja dostępna jest nad kalendarzem w prawym górnym rogu). W następnym kroku w panelu kalendarza pojawią się wolne terminy, w których możliwe jest grupowe zwiedzanie wystawy. Po dokonaniu rezerwacji na wskazany w formularzu mail zostanie wysłane potwierdzenie. Wszelkie pytania związane z rezerwacją oraz ewentualne anulowanie rezerwacji proszę kierować na adres biuro@zzm.krakow.pl . Szczegółowa instrukcja rezerwacji znajduje się tutaj, a poglądowa mapka dojazdu poniżej:

Zakrzówek - dojazd do EkoEksperymentarium.jpg

Patronem projektu jest Minister Klimatu i Środowiska, a wystawa została dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Współorganizatorami krakowskiej odsłony projektu są Mamy Projekt, Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Wystawa jest organizowana w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej "Kraków w dobrym klimacie".

Załączamy plakat z zaproszeniem na wystawę – zachęcamy do wydrukowania go i powieszenia w pokoju nauczycielskim.

Mamy nadzieję, że EkoEksperymentarium będzie dla Waszych uczniów jednym z tych wydarzeń edukacyjnych, które zapadają głęboko w pamięć i zachęcają do praktycznego wykorzystania wiedzy w codziennym życiu.

Zostało jeszcze kilka wolnych terminów dla szkół na zwiedzanie wystawy. Jest to jedyna taka okazja, gdyż wystawa dostępna będzie tylko do końca sierpnia. Wystawa jest odpowiednia dla grup w każdym wieku, od przedszkolaków po młodzież. Poniżej zestawienie dostępnych terminów.

Wolne terminy.jpg

Do zobaczenia!
Organizatorzy


Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Twardosz
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2023-06-06
Data aktualizacji: 2023-06-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź