Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Eko-warsztaty dla krakowskich nauczycieli i edukatorów

Konsulat Generalny USA w Krakowie zaprasza na bezpłatne warsztaty ekologiczne "Radzę sobie z plastikiem!". Odbędą się one 30 marca. Do wyboru pozostają dwa terminy: godz. 9.00-11.30 lub 12.30-15.00.

materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów

Spotkanie odbędzie się w Konsulacie Generalnym USA (ul. Stolarska 9, Kraków). Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Wymagana jest rejestracja: https://forms.gle/99gRnMxjWBd12jeY7

W od 1 marca 2021 roku na terenie Unii Europejskiej wszedł zakaz produkcji niektórych jednorazowych wyrobów z plastiku. Na całym świecie, także i w polskim społeczeństwie, wzrasta świadomość zagrożeń wynikających z zaśmiecenia plastikami. Ale co to znaczy w praktyce? Co to są te "plastiki"? Czy rzeczywiście tworzywa sztuczne są „samym złem”? Jak oddziałują? Czy kaucja na opakowania uratuje nas przed całkowitym zasypaniem plastikiem? Jak ograniczać stosowanie plastików? Jak o tym uczyć dzieci i jak zachęcić je do innego stylu życia?

W trakcie zajęć:

  • przekażemy wiedzę o tworzywach sztucznych (rodzaje tworzyw, ich zastosowania, ew. szkodliwość i oddziaływanie na zdrowie i życie, skutki ich stosowania, ich wpływ na środowisko, sposoby postępowania z odpadami z tworzyw sztucznych itp.)
  • przedstawimy najważniejsze aktualne działania związane z przeciwdziałaniem zaśmiecenia plastikiem: światowe, europejskie i krajowe
  • przedstawimy propozycję zajęć i udostępnimy materiały pomagające przeprowadzić własne zajęcia (w klasie i w nauczaniu zdalnym). Zajęcia dla poziomu klas IV-VI oraz VII-VIII, zgodne z podstawą programową.

Warsztat prowadzi Sławomir Brzózek, ekspert ds. zrównoważonego rozwoju, edukator i popularyzator poszanowania środowiska, wykładowca akademicki, współzałożyciel inicjatywy "Faceci w Zieleni", dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w ENERIS.

Uczestnictwo zostanie potwierdzone certifikatem.

źródło: Konsulat Generalny USA w Krakowie

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2023-03-08
Data aktualizacji: 2023-03-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź